Treść opublikowana przez pan kierownik
-
Pompa wody i wymiana rozrządu
Zgadza się, pompa jest na oddzielnym pasku ale nie o to tu chodzi. Dostęp do niej jest tak badziewny, że konieczne jest rozebranie przodu auta. ,a że będzie rozbierany na potrzeby wymiany rozrządu to za jednym zamachem można ja wymienić. Tym bardziej, że pompa nie jest długowieczna - wymieniałem ją przy okazji wymiany rozrządu (ówczesny przebieg 160 tys. km) i jej wirnik był już mocno popękany.Działała prawidłowo ale jestem pewien,że nie dotrwałaby do następnej wymiany rozrządu,a wolałbym żeby coś takiego nie sypnęło mi się gdzieś w trasie. Zrób jak uważasz.
-
Problem z klimatyzacją
A sprawdziłeś w ogóle drożność rurki znajdującej sie w obudowie? Jeśli się ukręciła to ciśnienie może wywalać płyn innymi możliwymi miejscami. Zdejmij osłonę i zobacz co się dzieje w środku.
-
[ALL B6] Nie mogę otworzyć schowka
Nawet nie trzeba korzystać z wyszukiwarki... FAQ "Wnętrze": http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?17509
-
[B5 AJM] Wymiana oleju w skrzyni biegów
Jeżdżę na nim od jesieni i z czystym sumieniem mogę go polecic. Przy mrozach -20/-22 i całodniowym postoju pod chmurką drążek chodził dosyc ciężko ale po chwili jazdy wszystko chodziło jak należy. Podczas poprzednich zim, na starym oleju do wrzucenia jedynki i wstecznego trzeba było przymierzyc się kilka razy a wrzuceniu dwójki towarzyszył zgrzyt więc zmiana jest na +. Przy obecnych temp. +6/+8C skrzynia zachowuje się wzorowo.
-
[B5 ARG] Stuki spod obudowy filtra powietrza
Prawie trzy lata czekałem na odpowiedź Panowie, powiem tak: dobrze wiem gdzie jest ten zawór, za co odpowiada, jaki dźwięk wydaje gdy działa i to nie on jest źródłem tych stuków. W skrócie: dźwięk jest pusty (nie jakieś tam cykanie), słyszalny w rurze dolotu, dochodzący jakby SPOD obudowy filtra (zawór jest na obudowie!), słyszalny tylko gdy jest zimno. Dajcie znac jak coś coś wymyślicie
-
[B5 ARG] Pytanie do posiadaczy silników 1.8 5v / 1.8 5v Turbo
3000 rpm - 105km/h 195/65/15
-
[ALL] Ile Ah powinien mieć akumulator
Wszystko zależy od tego według jakiej normy podawany jest prąd rozruchowy (A). Obecnie najczęściej spotykaną jest EN. Przelicznik jest w tej tabeli: www.abest.com.pl/normy.xls
-
[B6 AWX] Płyn do ukł. wspomagania VW G002OOO/ VW TL 52146
http://www.febi.com/fileadmin/user_upload/febi/england/downloads/febi_fluids_brochure_GB.pdf
-
[B5 ADP] Czy ktoś wie, jaki klucz do korka w skrzyni biegów?
spline m16 z otworem
-
[B6 BBK] Ile płynu chłodniczego ?
Wg TecDoc'a wchodzi 12 litrów
-
[B6 AVF] Wymiana oleju w skrzyni biegów
Będzie OK Ma odpowiednią lepkość, klasę i spełnia normę VW 501.50. Ogólnie oleje Liqui Moly są polecane.
-
[ALL B5] Zmiana podświetlenia zegarów na Białe
Nie będą pasować. Szukaj ledów pod instalację 12v
-
[B5 ADR] Wymiana zimeringu skrzyni
Powinien byc ten sam. Jakie masz oznaczenie skrzyni? Wymiary:16x24x6 mm Ori numer: 012301457C Koszt w ASO (VW Switoń-Paczkowski Lubin): 17pln
-
[ALL B5] Słyszalne syczenie powietrza ze zbiornika paliwa
Było już o tym. Poszukajcie postów na temat zasysania zbiornika albo syczenia za zbiornika. Prawdopodobnie padły wam elektrozawory węgla aktywnego odpowiedzialne za odprowadzanie oparów paliwa z baku. Pozdro
-
[B5 AEB] Czujnik temperatury
ELTH to jest ori raczej wahler Wiem co było pod maską i wiem co dostałem w ASO. Na tym kończę dyskusję.
-
[B5 AEB] Czujnik temperatury
ELTH to jest ori
-
Pomocy nie chce odpalić na ciepłym silniku !!!
- [B5 ARG] Audi A4 125 km 1.8 benzyna jakie odczucia?
Zbiera się sprawnie. Jest trochę głośny. Brakuje 6 biegu. PS. Trzeba było przejechać się przed zakupem a nie teraz rozczarowanie...- [ALL B5] Grzanie się koła
A stan tłoczków był sprawdzony??- [B5 ARG] [B5 ARG] stukanie po zdjęciu osłony filtra powietrza
Zawór elektromagnetyczny zbiornika węgla aktywnego N80 . Odprowadza opary paliwa z baku. Dobrze, że "puka" (chociaż ja nazwałbym to cykaniem)- znaczy to, że działa. Nie masz się czym przejmować.- Skradzione
W nocy 16.12 ukradli mi dekle z aluminiowych ori 15". Stojąca ulicę dalej A4 też już swoich nie miała. Brak słów...- [ALL B5] Radio Chours bardzo poważny problem
http://www.a4-klub.pl/smf/all_radio_audi_chorus_wyjmowanie_i_tymczasowa_naprawa_glosnosci-t109317.0.html;all=- [ALL] Czy -25oC nie "popsuje" silnika?
Dlaczego nie ciągną aut z Norwegii? Zobacz jakie są ceny....- [ALL B5] Zamiana/przeróbka zawieszenia
Ale o co chodzi? A4 nie jest ani wzorem bezawaryjności, ani nie jest tanie w utrzymaniu i powszechnie o tym wiadomo (a ci co nie wiedzą mogą się dowiedzieć na forum). Więc po co teraz ten płacz? J- [ALL B6] Szwedzka wersja A4 2003....hm???
W bloku to jest grzałka. Wtyczka zwykle jest w przednim zderzaku (okolice kratek, wlotów itp). - [B5 ARG] Audi A4 125 km 1.8 benzyna jakie odczucia?