Treść opublikowana przez mateogda
-
[B5 ADR] LPG przy 157.000 km?
169000 było u mnie przy montażu gazu, moje trzecie auto z lpg i jak na razie nic mi nie wypaliło. W pierwszym B3 '84 240000 przy montażu, więc raczej bez obaw :>
-
[B5 1Z] Swiatła mijania i drogowe.
Zależy jakie lampy są w twoim A4. W reflektorze z żarówką H4 świecą się naprzemiennie. W pozostałych (chyba wszystkich wersjach) czyli 2xH7 itd. świecą jednocześnie.
-
[B5 AFN] Jak sprawdzić czy działa tylny silniczek spryskiwacza?
...czyli masz drugi zbiorniczek w nadkolu (w bagażniku)?? Wyjmiesz go lekko unosząc ku górze, uchwyt w kształcie klina. Silniczek znajdziesz z drugiej strony zbiorniczka.
-
[B5 AEB] Przeplywka a LPG
W instalacjach wtrysku gazu (a zakładam, że taka jest w twoim aucie przy tym silniku) dawką paliwa, czy to gazu czy benzyny, steruje komputer samochodu. Możliwe jest, że uszkodzenie przepływomierza odczuwalne jest tylko na gazie (może to wynikać z regulacji instalacji), ale chyba bardziej prawdopodobne jest, że stało się coś innego. Proponuję podpiąć vag-a i sprawdzić błędy oraz parametry bieżące: wartość przepływu powietrza, korektory strojenia mieszanki. Nie robiłeś nic więcej przy okazji czyszczenia przepływki??
-
[B5 AHL] Kłęby dymu z wydechu.
Temat dymienia z wydechu był na forum poruszany niejednokrotnie. Jeżeli jest to para wodna to niejest to nic złego, świadczy jedynie o poprawnym działaniu katalizatora lub o prawidłowym procesie spalania przez silnik. Co do kabli, też było dużo. Warto zainwestować w dobre kable !
-
[B5 APU] Brak mocy (prośba o analize logów)
Jeżeli dysponuje oscyloskopem i odpowiednią wiedzą to napewno...
-
[B5 APU] Brak mocy (prośba o analize logów)
Świeca, cewka, moduł zapłonowy... Pierwsze i drugie łatwo sprawdzić, wystarczy zamienić miejscami, gorzej z modułem. Vag nie wyrzuca żadnych błędów?
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Coraz lepiej to wygląda :th: Dziękujemy wszystkim obecnym
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
a gdzie jest wyspa rybacka?
-
[B5 AEB] szarpie powyzej 4 tys obrotów
Sprawdź ciśnienie w czasie jazdy, w reduktorach emme-gas są z tym problemy. U mnie dysza 2,7 przy ciśnieniu 1,0 bara (chociaż tym się nie sugeruj, listwa może być inaczej skalibrowana). Należy też pamiętać, że mapa LPG będzie inna niż w silniku wolnossącym. Cztery tysiące to ten moment przy którym turbo zaczyn efektywnie pompować.
-
[A6 AJG] Szarpanie przy przełączaniu na gaz
Więc zacznij od porządnej regulacji, a listwy sprawdzi każdy (przynajmniej poważniejszy) warsztat gazowniczy. Vag nie wyrzuca błędów po jeździe na LPG?
-
[A6 AJG] Szarpanie przy przełączaniu na gaz
Warto sprawdzić listwy wtryskowe, czy wtryskiwacze gazowe mają równomierny wydatek. Oczywiście rozumiem, że auto przedtem jeździło dobrze co by pozwoliło wykluczyć złą regulację.
-
[B5 ADR] Szarpanie przy przełączeniu z benzyny na LPG
To musisz faktycznie niezły syf tankować skoro zapycha zawór, który jest już za filtrem. Swoją drogą instalacje Elpigazu mają wstępne otwarcie elektrozaworów na pięć sekund przed przełączeniem na gaz dla wyrównania ciśnienia, a jeżeli byłby faktycznie problem z owym elektrozaworem to by raczej wogóle nie przełączał na gaz (przynajmniej zimny). Czasami też pomaga regulacja czasu nakładania paliw.
-
Spotkania na drodze
Niebyli oni przypadkiem z Karwińskich Błot? Może moja poprzednia niunia
-
[B5 ADR] Szarpanie przy przełączeniu z benzyny na LPG
Jaka listwa wtryskowa jest zamontowana? Miałem podobne problemy z matrixem, odkąd przeszedłem na valteka zapomniałem o temacie.
-
[B5 ABC] Gdzie sie reguluje obroty??
Niejestem pewien czy w tym silniku można (pewnie tak), tylko skoro nie jest w stanie utrzymać standartowej wartości na poziomie fabrycznym, to zadanie większych obrotów do utrzymywania na wolnych może nic nie dać. Jeżeli jest usterka to trzeba ją usunąć, a nie stosować półśrodki.
-
[B5 AFN] podlaczenie tylnych glosnikow
Mogą, ale nie muszą....
-
[B5 ADR] Jakie zlacze ? OBD II ?
Też musiałem rezać po zewnętrznej (wtyczkę oczywiście), bo obudowa przeszkadza.
-
[B5 ABC] Gdzie sie reguluje obroty??
Patrząc na silnik od przodu, po lewej stronie przepustnicy (element z dwu-pinową wtyczką)
-
[B5 ABC] Gdzie sie reguluje obroty??
NIE MA ! I nie polecam regulować podparcia, bo potem sterownik nie będzie poprawnie czytał położenia spoczynkowego przepustnicy. Wolne obroty reguluje sterownik silnika za pomocą "regulatora wolnych obrotów". Poprawna wartość to 680 d0 820. Jeżeli jest za mało zacznij od czyszczenia przepustnic i regulatora...
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Jak na spocie pada temat lokalu to nikt się nie odzywa, a teraz zaczynacie dyskusję! Nieważne gdzie, ważne żeby była konkretna decyzja, a nie znów zaczynamy dyskusje o niczym. Po pierwsze: jeżeli się nie spodoba, więcej tam nie pojedziemy. Po drugie: jeżeli się nie podoba, wrzucajcie konkretne propozycje i zrobimy ankiete.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Ustaliliśmy ostatnio, że następnego spota robimy tu: http://www.fashionhouse.pl/?p=/pl/outlety/gdansk/podstrony/jak_sie_do_nas_dostac , ale ponieważ decyzja zapadła już w okrojonym składzie, poddaje to pod rozwagę ogółu. Co do terminu, na chwilę obecną jestem za.
-
[B5 ANB] Prosba o analize - czy to normalne?
Trzecia kolumna (temp. zasysanego powietrza) u mnie na rozgrzaniu silnika na biegu jałowym (bez jeżdżenia) pokazało 57st. czyli byłoby do przyjęcia, natomiast wyprzedzenie zapłonu 9st. +/-3st. Tak duże wyprzedzenie może sugerować wypadanie zapłonu, sprawdzałeś/wymieniałeś świece?
-
[B5 ANB] Prosba o analize - czy to normalne?
Normalne, że kąt wyprzedzenia zapłonu zmienia się w trakcie przyspieszania. Sprawdź wartości "statyczne" na wolnych obr. i przy podwyższonych (3000) biegu jałowego. Powinny zawierać się w widełkach. Jak znajdę czas jutro spojrzę u siebie.
-
[B5 ANB] FIS w B5, 1.8T 99 r
niema(m) FISa, zwykłe lampki [br]Dopisany: 09 Grudzień 2007, 21:39 _________________________________________________to czy był FIS czy nie chyba bardziej zależy od pakietu wyposażenia, a nie od rocznika