Treść opublikowana przez mateogda
-
[A4 B5 1.8 125 PS] Głośna "praca" silnika
Stawiałbym na pasek lub rolkę napinacza (łożysko) ale faktycznie lepsze nagranie by pomogło.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Obecnym DZIĘKUJEMY ! :th:
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Trochę niewporządku wszyscy ustawili się pod Ciebie, a teraz się migasz?
-
[B5 1.8T] Dlugie krecenie przed odpaleniem
raczej przypadkowa zbieżność między usterką a montażem instalacji. Nie koniecznie ! , źle skonfigurowana instalacja będzie powodowała "rozstrojenie" mapy wtrysku benzyny i jeżeli się nie mylę mapy kąta wyprzedzenia zapłonu, a ponieważ przy rozruchu elektronika nie koryguje parametrów bieżących zależnych od sondy czy czujników spalania stukowego, stąd problemy z rozruchem.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
narazie nie, ale pracujemy nad tym
-
Gamma CC
Inaczej się nie obejdzie.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
kto ma święta w sobotę, przyjeżdża w środę na 20
-
Gamma CC
Do radioodbiorników z elektronicznym autoreversem są (a przynajmniej swojego czasu były) adaptery z mechanicznym przeniesieniem napędu na drugą rolkę. Jeżeli takowego niemasz to autorevers może wariować ponieważ kręci się tylko jedna rolka. Oczywiście rozumiem, że jak włączysz zwykłą kasete to odtwarza normalnie?.
-
[B5 ADP] Slabe podswietlanie zegarow
Jeżeli cała tablica słabiej świeci to napewno nie żarówka, bo tych jest więcej niż jedna. Regulacja jasności wogóle reaguje?
-
[ALL B5] AEB i AWT - czym się różnią ?
AEB ma wtryskiwacz o wydatku 260 do 300 cm3/min. (058 133 551), AWT ma wtryskiwacz o wydatku 250 do 290 cm3/min. (06B 133 551 M) podobnie jak ANB produkowany od '99r. Więc wydaje mi się, że AEB nie będzie chodził na mapie od AWT tak jak nie chodzi na mapie od ANB. Inne wtryski benzyny dają różne czasy wtrysku przy takich samych obciążeniach, tym samym inaczej układa się mapa integratorów LPG. Prze dobrych wiatrach będzie potrzebna "mała" korekta.
-
[B5 AEB] Ubywa olej
Analiza spalin, kompresja i diagnostyka vag'iem mogłyby wstępnie wskazać przyczynę. Olej w IC i w wydechu mogą światczyć o turbinie! Stąd spadek mocy. Olej w wydechu mógł też zapchać katalizator.
-
[B5 ADP] Awaria silnika
Wątek raczej nie nadaje się do działu technicznego, bo jak rozumiem dotyczy kwestji merytorycznej winy mechanika, a nie usunięcia usterki. Moim zdaniem, jeżeli napinacz faktycznie był wymieniany, odpowiedzialność ponosi producent części poprzez dystrybutora i w ich gestji jest ewentualne zbadanie poprawności montażu. Z drugiej zaś strony przy wymianie rozrządu wymienia się rolkę napinacza, sam napinacz niekoniecznie.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj
-
[B5 1.8T 1999] bledy z komputera
Niemcy nie wymieniają świec dopuki auto chodzi...
-
[B5 1.8T 1999] bledy z komputera
a świece kiedy ostatnio wymieniane?[br]Dopisany: 20 Październik 2007, 12:37 _________________________________________________ prędzej moduł zapłonowy
-
[B5 ABC] Jak macie podpięty reduktor gazowy.
Ja mam szeregowo ale nie z nagrzewnicą tylko z podgrzewaniem (chłodzeniem) podstawy filtra oleju i jest :th:
-
kilka pytan o silnik2.8 w b5
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,9180.0.html
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj
-
[B5 AEB] Silnik czy skrzynia
Zależy co pokaże !
-
[B5 AEB] Silnik czy skrzynia
...chyba, że ECU chodzi w trybie awaryjnym i nie wzbogaca mieszanki przy wzroście obciążenia, a jedynie nadrabia korektą obrotów. Vag na początek sugeruje...
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj
-
[B5 AWT] Obroty
Strojenie mieszanki i korekty od temperatury, jednym słowem jest potrzebna regulacja.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
półtorej godz na mrozie !
-
[B5 AFB] jaki moze byc powod braku polączenia?od kiedy OBD 2?
EOBD tak, ale OBD2 ? [br]Dopisany: 13 Październik 2007, 09:40 _________________________________________________Które auta mają OBDII/EOBD? Generalnie należy przyjąć iż auta homologowane po: - 1 stycznia 1996 roku w USA - 1 stycznia 2001 roku w UE - 1 stycznia 2002 roku w Polsce maję OBDII/EOBD. z http://www.automex.pl/techinfo/obd/obdbasic.php#_ktore
-
[B5 AFB] jaki moze byc powod braku polączenia?od kiedy OBD 2?
Zależy na jaki rynek był szykowany. Europa od 2002 obowiązkowo, niektóre egzemplarze od 2000 (sporadycznie 1999) wcześniej się nie spotkałem. Niewiem tylko czy w dieslach jest tak samo. AFB może niemieć OBD2 za to napewno ma OBD.