Treść opublikowana przez mateogda
-
[B5 AEB] ZAWÓR MAGNETYCZNY NA OBUDOWIE FILTRA POWIETRZA
Cykanie jest ok. O tym czy cyka czy nie decyduje ECU w zależności od warunków pracy silnika.
-
Ile pali Wam gazu?
Nie mówię, że musiało tak być tylko, że mogło. Dlatego tak jak sugeruje spedyt, dokładniejszy pomiar będzie po całym zbiorniku :th: Z drugiej zaś strony 16l lpg przy 12-13l Pb to calkiem możliwy wynik. Co do regulacji to proponowałbym zrobić ją z vag-iem na kolanach (korekcja składu mieszanki blok 6 czy 7 nie pamiętam). Jeżeli lpg jest poprawnie ustawione to zdejmowanie dawki gazu, żeby mniej palił, spowoduje tylko łapanie błędów przez sterownik benzyny.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Mamona..... ale może chociaż sobota wypali :th:
-
Ile pali Wam gazu?
Wystarczy, że wielozawór odbił 2 litry później niż przy poprzednim tankowaniu i już masz kiepski wynik. Jak byś np. te 2 litry rozłożył na cały zbiornik to byś tego nawet nie zauważył, natomiast po 60 km....
-
[B5 ADP,96r,LPG IIgen] Duzo pali na benzynie,chyba lambda,logi
Skoro napięcie mierzone na sondzie jest ok, to sonda jest raczej sprawna. Problem może leżeć na odcinku sonda-ECUgazu (fioletowy kabelek - w zależności od inst). Sprawna sonda oscyluje wartością napięcia w zakresie od 0V do 0,8V (1V) z częstotliwością np. około 1Hz przy stabilnej pracy silnika.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Czy ktoś z ekipy trójmiejskiej wybiera się w sobotę do Nowej Kaletki, żeby się spocić ze zlotowiczami??? Nie deklaruję się tutaj, że napewno pojadę ale jeżeli będzie pogoda to poważnie rozważę taką wycieczkę!
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Jak mnie to cieszy, może frekfencja na spotach się poprawi :th: Witamy
-
[B5 AEB] ZAWÓR MAGNETYCZNY NA OBUDOWIE FILTRA POWIETRZA
Wypalanie par paliwa ze zbiornika przez filtr węgla aktywnego.
-
Wlew Gazu - Gdzie?
Tak samo jak można było zmuszać ludzi do montażu elektroniki sterującej lpg w autach, które jej wcześniej nie miały, bo nagle po pięciu latach jazdy na gazie auto nie dostało przeglądu z powodu jej braku. Tak samo jak można było zmusić całą Polskę do jazdy z włączonymi światłami. Tak samo będą mogli zrobić z wlewami gazu, byle nie kazali robić tak jak w Holandii (na wasokości wlewu paliwa)
-
[B5 ADR] Problem z napięciem z alternatora
Wydaje mi się, że sprawny alternator musi być odporny na wodę bo w innym przypadku po każdej podróży w deszczu musielibyśmy go remontować. Przegrzane owszem ale od zbyt dużego prądu. Oddaj go do takiego elektrygo, który dysponuje stanowiskiem pomiarowym i sprawdzi go poza autem.
-
[ALL LPG] Długie kręcenie na gazie
Też miałem ten problem kiedy po pierwszym tysiącu na gazie zrobiliśmy szybką regulację na niewpełni rozgrzanym silniku. Po dwóch czy trzech dniach zaczeły się problemy z odpalaniem zimnego silnika. Na początku myślałem, że padła listwa i wtryskiwacz puszcza gaz w kolektor, ale po podłączeniu pod komp instalki i samochodu pod vag-a okazoło się, że mieszanka na gazie po rozgrzaniu jest mocno za bogata i przy okazji wywaliło 00561. Porządna regulacja na ciepłym silniku i poprawki w korektach od temperatury w moim przypadku załatwiły sprawę.
-
[B5 AEB] Problem z adaptacją przepustnicy i jeszcze pare.
To, że brzęczy jest normalne, może dlatego, że czysta to poprostu bardziej słychać.
-
[B5 AEB] Problem z adaptacją przepustnicy i jeszcze pare.
Jeżeli odpinałeś wtyczkę od "nastawnika" na włączonym zapłonie to na dzień dobry musisz zapiąć vag-a i skasować błędy. Dopiero potem możesz, także vag-iem, zrobić adaptację przepustnicy! Samo wypucowanie nie wystarczy, niestety
-
[ALL LPG] Długie kręcenie na gazie
Przy instalacjach IIgen. dosyć często występuje problem z odpaleniem lub potrzebą długiego kręcenia do rozruchu ze względu na gaz pozostający w kolektorze. Przy instalacjach IVgen. i dobrze zestrojonej mapie tego problemu praktycznie niema.
-
[B5 ADR] Jaka może być cena zamiany
I zależy czy robisz to sam czy potrzebujesz do tego ludzi.
-
[all Pb] uszkodzona sonda lambda ?
No to wyczyść też mase na lewym kielichu (kierowca) lubi śniedzieć pod nakrętką, chociaż raczej nie to jest problemem [br]Dopisany: 16 Sierpień 2007, 22:33 _________________________________________________ Przedewszystkim drożność kabli, ale raczej nie omomierzem tylko voltomierzem czy grzałka ma pełne napięcie zasilania. Można też sprawdzić prąd w obwodzie grzałki tylko nie umiem ci powiedzieć jaki powinien być, tu musiał byś się wesprzeć jakimś katalogiem (sprawdzić moc grzałki). Jeżeli prąd i napięcie będzie ok, to gorzej, a jak nie to np. masz trafiony kabelek. Kable w Oplach lubią się utleniać, szczególnie te pod autem i w komorze silnika...
-
[all Pb] uszkodzona sonda lambda ?
Nieprawidłowy prąd w obwodzie grzałki, skoro wymieniłeś sonde to sprawdź jeszcze kable, bo trzecią opcją jest usterka ECU. Napisz co to za opel i jaki motor? No i oczywiście czy ma lpg?
-
[B5 ADP,96r,LPG IIgen] Duzo pali na benzynie,chyba lambda,logi
Faktycznie trochę licha ta sonda. Na gazie nie masz po co robić logów, bo ECU dostaje sygnał emulacji. Sprawna sonda powinna osiągać wartość 0,8V, a u ciebie ledwo dochodzi do 0,6V. Mógłbyś zrobić logi na benzynie, silnik ciepły, noga przy podłodze dłuższą chwilę (w miarę możliwości) wtedy silnik idzie na bogatej mieszance cały czas i sonda powinna osiągać swoje górne wartości.
-
[B5 AEB] Problemy z napieciem sterującym N75 i grzaniem sondy :/
Sprawdzałeś masy na komputerze? Który masz komp Bosch Motronic 3.2(pięć małych wtyczek) czy 3.8.2(dwie większe)?
-
[B5 AEB] Problemy z napieciem sterującym N75 i grzaniem sondy :/
I to by się zgadzało. Przekaźnik od pompy załącza tylko na pracującym silniku, więc nawet jak tylko włączysz zapłon to nie wystarczy. Silnik musi pracować!
-
[B5 AEB] Problemy z napieciem sterującym N75 i grzaniem sondy :/
Nie do końca identyczne, ponieważ jeden ma zworkę już na wejściu, a drugi dopiero na wyjściu. O ile nie ma to większego znaczenia w momencie kiedy przekaźnik jest zamknięty, to przy rozwartych stykach może mieć jakieś znaczenie. Chociaż pewnie nie to było/jest twoim problemem.
-
[B5 AEB] Problemy z napieciem sterującym N75 i grzaniem sondy :/
Przekaźnik pompy paliwa (K20) nóżka 87f, zielony od przekaźnika do bezpiecznika, a za bezpiecznikiem czerwony z zielonym. Ciekawe, że wedle schematu w autodacie, z tej samej gałęzi zasilana jest pompa paliwa, więc jeżeli auto chodzi to sam przekaźnik musi być dobry. Może kabel gdzieś po drodze się utlenił albo styki np. bezpiecznika zaśniedziały.
-
[B5 AEB] Problemy z napieciem sterującym N75 i grzaniem sondy :/
Zasilanie grzałki i N75 (+12V) idzie prosto z bezpiecznika nr 29 (20A), sprawdziłeś napięcie na bezpieczniku? Druga sprawa czy 6V, które zmierzyłeś było względem masy na nadwoziu czy we wtyczce?
-
[B5 AFN] Opona 205/60 R16
Faktycznie , daje do myślenia. Jutro porównam sobie jeszcze z zimówkami, bo mam w miarę świeże, a te które mierzyłem były prawie łyse.
-
[B5 AFN] Opona 205/60 R16
Na liczniku![br]Dopisany: 13 Sierpień 2007, 19:51 _________________________________________________ 205/55R16 są większe od 195/65R15 - stawiałem je koło siebie! Chyba tylko niemieckie p.s. Poprawiłem się "Licznik zawyża w stosunko do tego co pokazuje GPS, a nie zaniża. Przepraszam!!!