Treść opublikowana przez Tzieland
-
GPW wypuszcza swoje akcje!!! Okazja czy nie?
no rzeczywiście poza tym trzeba zakładać jeszcze jakieś rachunki papierów wartościowych (może ktoś po krótce wytłumaczy co to jest) kurde trochę do pupy informacja, bo na tych 3 tyś. to na pewno się za dużo nie zarobi
-
Ceny paliwa marzec 2026
a Gdańsku wczoraj tankowałem ON (zwykłe) za 4,29 dynamic był w okolicach 4,50
-
GPW wypuszcza swoje akcje!!! Okazja czy nie?
ja wczoraj czytałem w gazecie, że 10 tyś
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Panowie a możecie powiedzieć o co chodzi z tym dokręceniem wahaczy już po opuszczeniu auta? Tzn chodzi mi o to z jakim momentem je dokręcać? Czy dokręcać je z maksymalnym momentem jak auto jest uniesione a później na "ziemi" jeszcze na chama jak najmocniej się da? Czy dokręcić na podniesionym aucie z połową zalecanego momentu i później na ziemi na odpowiedni moment?
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
u mnie w AFNie silnik również nagrzewa się po ok 10 km, zależy jeszcze czy jadę jak niedzielny kierowca czy trochę szybciej wkręcam auto na obroty
-
GPW wypuszcza swoje akcje!!! Okazja czy nie?
Ale właśnie mi chodzi bardziej o wzrost wartości akcji taki jak w przypadku PZU. Nie chodzi mi o długoterminowe lokowanie pieniędzy. Bardziej skłaniałem się ku temu, że akcje GPW skoczą o te parenaście % już w pierwszym tygodniu po wejściu akcji na giełdę. Z tym budżetem to masz zupełną rację ale wg mnie akcje GPW są jakby to powiedzieć długo oczekiwaną "premierą". Poza tym nasza giełda radzi sobie całkiem nieźle i nie ma jakiś drastycznych spadków, a raczej wręcz przeciwnie. Poza tym drugi argument przez Ciebie przytoczony wydaje się być dość trafny i może spowodować niemały wzrost
-
[B5 AFN] Fabryczna pompa wody?
Zgadzam się z tobą. Ja również składałem reklamację tylko w trochę inny sposób. Po pierwsze mi pompę montował warsztat i miałem od nich pieczątkę. Po drugie reklamacja szła przez hurtownię AP Partners. Ale również nie było żadnych problemów z odzyskaniem kasy. Po ok 2 tyg bądź nawet szybciej dostałem odpowiedź i zwrot pełnej sumy Tak więc nie ma co się obawiać i walczyć o swoje, w końcu to ponad 100 zł
-
GPW wypuszcza swoje akcje!!! Okazja czy nie?
Nasza GPW niedługo wypuszcza swoje akcje. Od 18 października ruszają zapisy i jak udało mi się wczoraj przeczytać w jakiejś gazecie, tak samo jak w przypadku PZU, będą wprowadzone ograniczenia w postaci 10 000 zł na osobę. Jest to ostatnia prywatyzacja w tym roku przewidziana przez Skarb Państwa. Wielu ma nadzieję, że akcje dadzą zarobić podobną kwotą jak w przypadku PZU czyli ok 10-15% przy zakupie akcji za wspomniane 10 000 zł. A wy jak uważacie? Będzie to "strzał w 10" czy utopione pieniądze? Ja osobiście zastanawiam się czy by nie kupić 3-4 pakietów, tylko że w przeciwieństwie do PZU gdzie wszyscy od początku mówili o pewnym zarobku, w tym przypadku takiej pewności nikt nie ma. Na razie słyszałem same neutralne spekulacje Myślicie, że ta inwestycja ma szanse na zarobienie podobnych pieniędzy jak w przypadku PZU? Czekam na wasze opinie i proszę o przemyślane odpowiedzi, a nie posty w stylu: "nie wiem ale ciocia Zosia mówiła..." lub "mam 50 zł i chyba kupię jedną akcję" Proszę nie robić tutaj zbędnego OT, a moderatorów proszę o usuwanie zbędnych komentarzy http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/akcje;gpw;dadza;zarobic;pod;warunkiem;,236,0,690668.html
-
Walka z dopalaczami - Wasze zdanie
Ale wy macie jazdy z tymi dopalaczami :gwizdanie: Nakręciliście się na ten temat jak ruskie zegarki Ja, zapewne jak 99% ludności, mam to wszystko głęboko gdzieś Nigdy nie byłem w sklepie z dopalaczmi, bo nie potrzebuję takich przygód. A jakbym chciał sobie umilić trochę czas w jakiś nietypowy sposób to znalazłbym jakiegoś dealera i kupił prawdziwy towar. No ale nie o to mi chodzi Po co tak się tym wszystkim przejmujecie? Rozumiem jakby ktoś z was prowadził taką działalność. Ale w innym przypadku nie rozumiem tego całego poruszenia. Przecież to jest jakaś kpina. Tak jak kiedyś ktoś tu napisał: jest to temat dla głodnych informacji polaczków oraz sposób na odwrócenie uwagi od innych problemów w państwie
-
Problem z mediami online
1. nie mogę pobrać na dysk ze stronki Adobe'a od razu instaluje 2. java najnowsza już jest 3. zainstalowałem chroma i firefoxa i na nich youtube śmiga bez problemu tylko, że chodzi o to, że przyzwyczaiłem się do IE i wolałbym dalej z nim właśnie pracować jak nikt nie znajdzie natomiast rozwiązania to przerzucę się na coś innego
-
Ulubione piwo!
a ja popijam od czasu do czasu tego okocima pszenicznego i jak mnie najdzie to nawet mi smakuje ale normalnie to jestem za Żubrem, Specjalem, Warką, Lechem, Tyskim i Żywcem nie lubię monotoni i co jakiś czas muszę zmieniać piwo
-
Problem z mediami online
Witam, może ktoś pomoże mi rozwiązać mój problem. Otóż dzisiaj zrobiłem sobie formata na laptopie, zainstalowałem Windowsa (ori) i wszystkie stery (ori), później zrobiłem wszystkie możliwe aktualizacje na Windows Update. Problem jest taki, że nie mogę oglądnąć żadnego filmu na np. youtubie lub na wrzucie, piosenki też nie chodzą Wtyczka Flash Playera jest zainstalowana, ActiveX również jest. Ale za każdym razem jak włączam YT, w okienku filmu wyskakuje, że nie mam Flash Playera, no więc klikam na link, zaczyna mi pobierać i nic Po restarcie systemu to samo ;( Może ktoś miał podobny problem i mi pomoże. Dodam, że wcześniej już robiłem formaty i stawiałem system i nigdy problemów nie było
-
[ALL] Zdrożeje przegląd!?!?
Ale mogliby w końcu podnieść ceny fajek na te 20 pare złotych i na tym szukać kasy a nie na kierowcach I tak już mega dużo płacimy za paliwo gdzie większa część ceny to jakieś podatki, opłaty itp, a dróg lepszych z tego tytułu nie ma, chociaż jakaś część z ceny paliwa jest właśnie na rozbudowe i modernizację dróg
-
Pracy szukam
ksiegowemu chyba nie bedzie ciezko znalezc prace?
-
[B5 AHU] Jakie paliwo do diesla?
panowie w paliwach nie ma praktycznie zadnych duzych roznic, mam wielu znajomych pracujacych na Lotosie, ale w rafinerii a nie na stacji i wszyscy zgodnie mowia, ze roznic wiekszych nie ma, a najlepiej to lac opał bo w tym wiadomo co jest i jest to najczystsze paliwo jakie mozna znalezc tak wiec zastanowcie sie czy warto przeplacac te 30 gr na litrze tylko dlatego, ze wam mowia, ze jest lepsze
-
Metaliczny dźwięk z tłumika przy 1500obr./min w A4 B5 1.9TDI
Moze to turbo wam gwizdze a dzwiek sie tak przenosi
-
Audi R8, jakie przełożenia?
z filmiku wychodzi, ze na 4 biegu i 6 tys. R8 ma 157 km/h, wiec ty musiales jechac duzo wolniej :gwizdanie:
-
[B5 AFN] A4 AVANT by Nowal // Poliftowy Front 50%
kolego jak zrobiles te halogeny?
-
[B5 AFN] Szklanki?
nie jestem pewien ale chyba przy wymianie szklanek trzeba wymienić coś jeszcze nie pamiętam dokładnie co, bo tylko mechanik mi o tym wspominał, coś mi się kojarzy z jakąś uszczelką lub czymś podobnym
-
[B5 AGB] Mała Czarna 352 Kunie i 512 Niutków
Gratuluje zakupu Oby służyła jak najdłużej, oczywiście bezawaryjnie, no i czekamy na rozwój wydarzeń
-
[ALL B5] Problem z rdzą
bo trzeba malować cały element jak chcesz taniej to weź papier ścierny, zetrzyj sobie pęcherzyki i później szprejem psiknij i będzie
-
Muzyka w naszych autkach
"odkryte" wczoraj przez przypadek Tunak Tunak Tun (Best Copy) i jeszcze jedno z fajniejszych nagrań :gwizdanie: XS vs. Potap - Ti pomnish (Ukrainian RnB) niezły kawałek Snoopa
-
[B7 BLB] ZuKeRs'a czarna strzała SPRZEDANA!!!! mozna zamknac
Potwierdzam Różnica bardzo odczuwalna I ta alcantara
-
Walka z dopalaczami - Wasze zdanie
w polsce niestety długo jeszcze będzie takie zaściankowe myślenie i zacofanie... co do NL fakt jest coffik jeden na drugim... ale wyobraźcie sobie że tam nie ma aż tak ludzi... kto chce kupuje i dostać tutaj cokolwiek od zwykłego zielska po koks to nie jest żaden problem.. a mimo to nie widzi się na ulicy ludzi mega przećpanych czy oglądających świat leżąc na chodniku.. w Polsce nie będzie legalizacji takich rzeczy z dwóch powodów :gwizdanie: po pierwsze: Polska jest strasznie religijnym krajem, tzn tak podają sądaże, i niestety nic się tutaj nie zmieni póki krajem będą rządzić mohery i ojciec R. po drugie: Polsce jeszcze daleko do kultury holenderskiej i przez następnych 20 lat pewnie nie dogonimy zachodu
-
[ALL] Zgubiłem nasadkę do śrub zabezpieczejacących
na początek niech kolego pojeździ po wulkanizatorach, jest to najtańszy sposób a praktyki ze spawaniem niech zostawi na sam koniec