Treść opublikowana przez soolek
-
[B5 ABC] Ile obniżyć zawieszenie ?
Bo do obniżonych sprężyn trzeba mieć jeszcze sprawne amorki, a najlepiej utwardzone. Na początku założyłem spreżyny na ori amorki (które miały już nie wiadomo jaki przebieg). Często tarłem spodem; amorki szybciutko się skończyły. Po założeniu utwardzonych amorków i skróconych skoku o 25mm nie mam żadnych problemów z tarciem o podłoże.
-
[B5 ABC] Ile obniżyć zawieszenie ?
Spokojnie, kolega Vario_tech ma gwinta, więc obniżenie pewnie z -60. Ja mam -35/-35 i to już naprawdę kobylaste koleiny muszą być na drodze lub dziury, żeby przytrzeć osłoną, więc bez paniki.
-
[ALL B5] Okna bez ram okiennych ?
Jak wstawisz klatkę do środka to możesz kombinować z drzwiami bez ramek. Inaczej A4 złamie Ci się wpół na pierwszej dziurze - karoseria była od początku projektowana z ramkami okien, więc po ich usunięciu karoseria straci zakładaną sztywność.
-
[ALL] Gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie ?
W moim przypadku pakietu w CU Direct jest o parę ładnych stówek niższy od LINK4. Na szczęście nie miałem konieczności nic likwidować, więc w tej kwestii się nie wypowiem.
-
[ALL] Ciekawe zdarzenie, sprawa w sądzie
Ano. Może w pobliżu jest jakiś sklep, stacja benzynowa, firma, zakład itd. Czasami mają kamery, które łapią okolice i wtedy takiego cwaniaczka masz gdzieś.
-
[ALL] Ciekawe zdarzenie, sprawa w sądzie
Miałem taki sam przypadek niedawno. Wyszedłem i na dzień dobry gościa opierdoliłem (zachował się jak idiota). Spisaliśmy oświadczenie (do winy się przyznał, a poza tym miałbym sporo świadków jakby zaszła potrzeba) i na malowanie zderzaka dostałem. Spróbuj znaleźć świadków. Może jakaś firma w pobliżu ma kamerę zamontowaną i mogła nagrać to zdarzenie...
-
[ALL B5] Chowające się amortyzatory
Tu jest link do strony Weitec'a http://www.weitec.pl/pokaz_produkt.php?idprod=119 Nic tu nie ma o silniku 1.6 - czyżby nie pasowały do tego jednego silnika? Sprawdź numery na swoich sprężynach i poszukaj na tej stronie. Poza tym koleś dał w opisie na aukcji, że pasują do Passata B5 - może zostały ściągnięte z Passata a nie Audi, a w Passacie tył się chyba różni od Audi, jesli dobrze kojarzę... ______________________________________________________________________________ Na stronie Weitec'a sprężyny do A4 i Paska mają dwa różne numery, więc prawdopodobnie masz sprężyny od Paska.
-
[ALL B5] Stukot na "tarce" wachacze ok, amorki też
Jeżeli poduszki silnika i skrzyni byłyby tak zużyte, żeby pukały, to musiałoby Ci raczej mocno trząchać silnikiem i skrzynią. Jeżeli brak takich objawów, to raczej bym odpuścił tą opcję. Ja słyszałem jeszcze, że amortyzator może "pukać na sztycy" (???) - tak to określił znajomy mechanik, ale szczegółów usterki nie znam.
-
[B5 ARG] AUDI A4 1999r.
:gwizdanie: Więcej komentarzy nie oczekuj, bo ... glebę masz, fele conajmniej 17' masz, światła po lifcie, alu listwy w środku... LIPA - nie ma się do czego przyczepić A przepraszam, karzą Ci zmienić grill na ori, np. S4 No i może dokupić znaczki OOOO na fele. A tak wogóle to fajna furka
-
[ALL] BMW 3er 330D
Generalnie Beemki mnie się podobują :> Sam chciałem kupić BMW, ale akurat nie było mnie stać na model jaki bym chciał. Tył napęd to zarąbista sprawa, jak ktoś lub ale czy przeszedłbym z Q??? Chyba ciężko może być. Jeżeli bryczka Ci pasuje, to bierz.
-
[ALL B5] Chowające się amortyzatory
Chyba zmień mechanika, albo poszukaj wogóle mechanika, bo ten chyba nim nie jest. Amortyzator po zdjęciu to się raczej rozciąga/wydłuża. U siebie zmieniałem sprężyny przy ori amorkach, potem wymianiałem amorki na krótsze i żadnych problemów nie zanotowano. PS Jak masz samochód rozłożony, to może kup odrazu amorki twardsze i krótsze, bo ori Ci szybko padną na tych sprężynach - sprawdzone na właśnej skórze.
-
[ALL B5] Opony letnie nowe czy używane ? R17
A Nexen ktoś badał na własnej skórze? Klubowy sprzedawca opon je poleca (cena bardzo zachęcająca) i mam ochotę je wybróbować (17').
-
Włamano się do mojej A4
Ciesz się, że wzięli tylko radio. Nie ma sposobu na zabezpieczenie samochodu. Jeśli wyciągniesz zamki to Ci zmasakrują karoserię, bo nie będą mogli otworzyć lub wywalą Ci szybę, a jak zacznie wyć to dla złości jeszcze drugą i zniszczą przy okazji wyciągania radia całą deskę. Niestety, takie jest życie.
-
ile trzeba czekać za kasą?
Mają 30 dni na wycenę i wypłatę odszkodowania, chyba że konieczne jest wyjaśnienie jakichś nieścisłości, wtedy mają obowiązek zawiadomić Cię na piśmie i wypłacić kasę w ciągu 14 dni od wyjaśnienia wszystkich okoliczności. W Twoim przypadku Ty dopełniłeś wszystko, więc nie pieprz się z nimi, tylko pisz pismo, że "minęło 30 dni od zgłoszenia szkody, przedstawiłeś wszystkie wymagane dokumenty i żądasz natychmiastowego uregulowania należności wraz z ustawowymi odsetkami. W przypadku dalszej zwłoki w wypłacie odszkodowania, podjęte zostaną dalsze kroki prawne". Pisemko wyślij mailem lub faxem i zaznacz, że oryginał wysyłasz dzisiaj pocztą za potwierdzeniem odbioru. Powinno coś pomóc.
-
F1, Rajdy i Motorsport
- Alianz straszy windykacją - pomóżcie mi znaleźć odpowiedni paragraf
A jakie pismo im wysłałeś? Może faktycznie to pisemko poszło w kosz, bo komuś się nie chciało przeczytać. Może musisz wysłać im pocztą, albo spróbować porozmawiać z kimś kompetentnym (czyli jakimś kierownikiem).- [ALL B5] Stukot na "tarce" wachacze ok, amorki też
A może mocowanie amorków?- Czy policjant ma prawo ukarać mandatem ?
i tym negatywnym akcentem można zakończyć dyskusję... G...prawda, ale fakt jest faktem, że Polskie społeczeństwo nie nauczyło się jeszcze bronić własnych interesów. Minie jeszcze trochę czasu zanim P... zacznie nam służyć, a nie ciągnąć z nas kasę - zresztą wszyscy doją z nas (kierowców) kasę.- [ALL] Sprężyny MTS technik - opinie
Tak, -35/-35 (Avant) i ładnie poszło w dół.- [ALL] Sprężyny MTS technik - opinie
Sprężyny mam akurat firmy Lowtec (podobne cenowo - mogę polecić), ale amorki mam MTS. Nie narzekam, ale nie mam za bardzo porównania.- Alianz straszy windykacją - pomóżcie mi znaleźć odpowiedni paragraf
A możesz trochę naświetlić sprawę? Poza tym, sprawa mogła zostac przekazana do windykacji w międzyczasie - zanim Twoje pismo dotarło do właściwej osoby i może teraz wystarczy się wykonać telefon, aby wyjaśnić sprawę (???).- [B5 AFF] Jakie amortyzatory wybrać BILSTEIN czy KAYABA ?
MTSy mam ja i narzekać nie mogę, ale przelot to dopiero jakieś 5 kkm.- Czy mogą anulować tymczasowy dowód rejestracyjny ?
ASO raczej nie ma takiej informacji, ale skoro na początku marca miał jeszcze wpisy z ASO, to ... raczej pewny. A od kogo i kiedy kupiłeś ten samochód, kiedy był wystawiony do sprzedaży ? Teraz to trochę za późno, aby się martwić czy był kradziony czy nie - trzeba było sprawdzić przed zakupem. W tej chwili proponuje wypić coś na rozluźnienie i olać ten temat, bo tylko sobie nerwy szargasz bez potrzeby pewnie.- Czy mogą anulować tymczasowy dowód rejestracyjny ?
A sprawdź czy czasami już nie ma twardego dowodu w WK?! Może i sprawdzają legalność samochodu, ale informacji napewno nie mają przed wydaniem twardego dowodu, bo to trwa - ja twardy dowód dostałem w niecały tydzień od rejestracji. Rób rozrządy itp. i czekaj na spokojnie na twardy dowód.- [B5 ABC] Ile obniżyć zawieszenie ?
Mam Lowtec -35/-35 (Avant) i mogę polecić. Polecane badzo też są Weitec -30/-30, ale są droższe od Lowteca. Przyszykuj się na zmianę amorków (najlepiej utwardzone - ja mam MTS Technik), a najlepiej zamontuj komplet- nie będziesz musiał płacić dwukrotnie za zmianę. Po założeniu niższych sprężyn szybko ci siądą amorki (bo zakładam, że nie są nowe). - Alianz straszy windykacją - pomóżcie mi znaleźć odpowiedni paragraf