Treść opublikowana przez soolek
-
Uwaga oszust na forum "karex''.
Redżi, sprawdzić możesz, jak najbardziej, kurier ma obowiązek poczekać, ale dopiero jak podpiszesz list i zapłacisz kasę. Widocznie jesteś taki bamber dla swoich dostawców, że za wszelką cenę Ci chcieli dostarczyć towar. Generalnie takich odbiorców to zawsze spuszczałem na drzewo. Paczka wracała do nadawcy i nadawca się bujał dalej.
-
Uwaga oszust na forum "karex''.
Jak kupować za pobraniem to przez kuriera. Sprawdzasz zanim zapłacisz pieniążki. Kupowałem z rok temu urządzenia za ok. 4 tys zł. Przyjechał kurier. Zaproponowałem że otworzę paczkę przez zapłaceniem pieniążków bo mam do tego prawo .. nie zgodził się więc powiedziałem , że jest "wolny" i może paczka wracać skąd przyjechała Przyznał rację, że mam do tego prawo po czym rozciął kartonik a ja obejrzałem sobie towar czy nie posiada żadnych uszkodzeń Paczkę można otworzyć dopiero po podpisaniu listu przewozowego czy delivera i po zapłaceniu. I nie pisz że masz do tego prawo. Kurier tak naprawdę ma wyjebane na to czy tą paczkę odbierzesz czy nie, a w szczególności gdy odmawiasz, bo ma płacone za próbę doręczenia a później robi sobie nadanie zwrotne i zarabia drugi raz. Więc nikt łachy mu nie robi. I tu się mylisz . W byłej pracy kierownik wrzucił mi obsługę magazynu w " czynie społecznym" i co dziennie odbierałem po 2-3 dostawy towarów na akcje reklamowe. Niekiedy była to jedna paczka metr ma metr..a niekiedy 3 palety. Przyjeżdżali z Opek i DHL. I miałem na to wyjebane czy zabierze towar czy nie.. miało byc wszystko rozpakowane i zerknięte pobieżnie czy nie ma uszkodzeń. I sami przyznali, że jest prawo sprawdzenia towaru przed podpisaniu listu przewozowego. Tak samo jak niejednokrotnie kupowałem przedmiotu na allegro gdzie sprzedawca informował iż trzeba sprawdzic towar przy kurierze bez podpisywania papieru..jeśli jest uszkodzony to spisywany jest protokół. Jeśli nie sprawdziłeś to masz w plecy na roztrzaskanym przedmiocie. Różne miałem przeboje z kurierami, ale i tak wychodziło na moje kileer ma rację, a ty miałeś pewnie farta, albo kurier nie douczony albo poprostu nie chciał się z takim krzykaczem szarpać Firma kurierska odpowiada za przewiezienie paczki w stanie nienaruszonym. Jeżeli paczka nie jest uszkodzona zewnętrznie, a już w środku będzie uszkodzony towar to odpowiada za to nadawca, ponieważ ma obowiązek odpowiednio zapakować towar. Kurier oczywiście spisuje protokół ale firma kurierska nie bierze odpowiedzialności, jeśli towar jest źle zapakowany. A już napewno nie bierze odpowiedzialności za to, ża na liście jest informacja o towarze: lampy a w środku cegła. Polecam przeczytać warunki dostawy na odwrotnej stronie listu przewozowego.
-
Uwaga oszust na forum "karex''.
W jakim sensie upierdliwe?Ze dwa druczki do wypełnienia na poczcie? Jak mam iść na pocztę, to mi się źle robi. Zdarzyło mi się i godzinę stać w kolejce Ale to może ja mam pecha. A kasa na konto to memory5 po kuriera i już - wolę nawet od siebie dolożyć dychę i mieć z głowy.
-
[INNE] Olej BMW 320d
pompon60 zalać musisz olej z LL-04 - to pewne. Ja zalałem u siebie Motul X-clean 8100 C3 5w40 - najświeższy wypust z tą normą. BMW faktycznie zaleca Castrol, ale osobiście mam mieszane uczucia do tego oleju, więc go nie leję. Dużo osób to jednak robi i jeździ, więc wybór należy do Ciebie. Oleju wchodzi 5,5L. A zakupu możesz dokonać o TOM77 - wątek w dziale promocje. Dostawca sprawdzony wielokrotnie. Co do przebiegu pomiędzy wymianą, to kasując komputer automatycznie wyskoczy Ci przebieg do kolejnej zmiany oleju. Ale ten przebieg nie spada tak jak nabijają się kilometry. Bawara podobno sama jakoś mierzy jakość oleju i poprostu wskazuje Ci przebieg do wymiany (jak to się dokładnie odbywa, to jeszcze nie wiem). Oczywiście nie musisz patrzeć na przebieg do wymiany, tylko wymienić sobie wcześniej.
-
Uwaga oszust na forum "karex''.
Tak szczerze mówiąc wysyłanie za pobraniem jest trochę upierdliwe, przynajmniej dla takich okazjonalnych sprzedawców jak ja. Coś tam na forum kupiłem, coś też sprzedałem i zawsze przez "wpłata na konto" i jest OK. Takich transakcji jest pewnie na forum większość, więc 1-2 przypadki na rok nie świadczą jeszcze o niczym. Przede wszystkim trzeba prześwietlić sprzedawcę na tyle na ile pozwala forum i internet.
-
Wczasy na Mazurach
Ja od wielu lat jeżdżę do Karwicy - jezioro Nidzkie. Blisko do Rucianego Nidy, Pisza, Mikołajek. Pomiędzy Karwicą a Krzyżami masz pole namiotowe Bobrowa. Ostatnimy laty mało ludzi już tam bywa (wszyscy wylatują do ciepłych krajów ) Z miejsc do mieszkania mogę polecić (sam sprawdzałem): Wawrzyn - http://www.wawrzyn.pl/oferta.php Wenus - http://mazury.info.pl/karwica/ Luksusów nie ma, ale fajnie. Odwiedzić polecam m.in. http://www.wolfsschanze.pl/ http://www.krutynia.com.pl/kadzidlowo http://www.golebiewski.pl/mikolajki/atrakcje/park-wodny-tropikana To tyle na szybko.
-
[ALL B5] Sprężyn obniżające MTS 30/20 mm
Mają oznaczenia, ale to musisz już poszperać po forum, bo niestety nie wiem. Poza tym śledź dział sprzedam, bo coraz się coś trafia.
-
[ALL B5] Sprężyn obniżające MTS 30/20 mm
Zakładałem tego mtsa gwinty kity parę kompletów,zawsze jakiś problem powstawał a to przód na maxa do dolu i stal wysoko a tyl na maxa do gory i stal za nisko albo inne kwatki a to za mieki a to za twardy.Wiec moje teorie potwierdzone praktyka. Radze kupic na tyl cos z regulacja a na przod jakiegos kita. A może u Ciebie coś z tą praktyką nie halo, skoro ciągle masz problemy?! U mnie z montażem amorków MTS nie było żadnego problemu. Przód zakładałem dwukrotnie, bo reklamowałem jeden amorek, u dwóch różnych mechaników i żaden nie miał problemu. Kilka osób też zakładało kity MTSa i nie słyszałem, żeby ktoś miał problem. Amorki z kitu na tył mają regulację, więc można podnieść/obniżyć. Gwinty MTSa chyba nie mają regulacji twardości, więc odczucie za twardo/za miękko zależy od tego, czego ktoś oczekiwał. Ceny MTSa są atrakcyjne, jakość według mnie dobra, a napewno adekwatna do ceny. Do trwałości nie mam zastrzeżeń. Jeden amor wylał mi się po 20 tysiącach. W ciągu tygodnia załatwiona reklamacja, a kolejny amor przejechał już 40 tyś. i działa dalej, więc też się przyczepić nie można. [br]Dopisany: 20 Lipiec 2011, 15:08_________________________________________________ Jak marawel napędził Ci stracha, to poszukaj ori sprężyn 1BE czyli -20/-20.
-
[ALL B5] Sprężyn obniżające MTS 30/20 mm
No to takie sprężyny będą OK, ale nie spodziewaj się jakiegoś dużego usztywnienia poprzez same sprężyny. Przechyły w zakrętach napewno się zmniejszą ale "resorowanie" pozostanie na zbliżonym poziomie. Najbardziej za usztywnienie odpowiada amortyzator, o zmniejszonym tłumieniu lub skróconym skoku.
-
[ALL] Prośba o pomoc w wyborze opcji ubezpieczenia i Towarzystwa
Kolego, masz kilku ubezpieczycieli Direct - telefon w rękę i dzwonisz. Nikt Ci nie poda dokładnej składki, bo za dużo czynników się na nią składa. Oferty się różnią dość znacznie. Przy dokładnie takich zniżkach jak Twój ojciec, B5 wychodziło mi najtaniej w Avivie ale już B6 chyba w Link4 (ale już nie pamiętam). Z kolei drugi samochód (Nissan Almera) najtaniej wychodził mi w AXA. Dzwonić i pytać. Ewentualnie znajdź jakiegoś brokera ubezpieczeniowego (często są w centrach handlowych) i niech si szuka najtańszej oferty. Możesz też napisać do kolegi sokolnh - oferuje ubezpieczenia lub do arielka - pracuje w ubezpieczeniach, ale nie wiem, czy także sprzedaje.
-
[ALL B5] Sprężyn obniżające MTS 30/20 mm
marawel zawsze ma jakieś swoje teorie, które ... szkoda gadać. Skeeber, zależy co chcesz uzyskach takim obniżeniem i jaka felga jest w planach. Osobiście używałem 3 lata amorków MTSa i złego słowa powiedzieć nie mogę. Co do obniżenia 30/20 to szału nie będzie, ale w stosunku do serii 1BA to różnica będzie zawuażalna i samochód będzie wyglądał "normalnie" a nie jak koza. Amorki teoretycznie wytrzymują obniżenie 40/40, ale mowa o sprawnych amorkach. Jeżeli Twoje mają już znaczny przebieg za sobą, albo czujesz, że są już trochę zmęczonę, to przygotuj się psychicznie na ich zmianę za czas jakiś. Amor na skróconej sprężynie pracuje w innym zakresie i napewno szybciej się będzie zużywał. Zakładając nowe amorki, to tego nie odczujesz pewnie. Z własnego przykładu mogę powiedzieć, że amorki ok. 60-65% na spręzynach -35/-35 wytrzymały mi 3 tygodnie.
-
[INNE] S6 Manual
Nowak, wymiękasz Rezaj rezaj, bo aż oczy bolą jak się patrzy na tą kozę :> Jak Ci zacznie w kościach strzykać, to zawsze możesz wrócić do serii
-
[INNE] Zgrzeszyłem...ale dobrze mi z tym! Audi ... KILLER!!!
Wiem :gwizdanie:
-
[INNE] Zgrzeszyłem...ale dobrze mi z tym! Audi ... KILLER!!!
Ano Gdyby, nie cholerny brak czasu w ostatnich dwóch tygodniach, to już by były czarne nerki Może jutro uda mi się wpaść do lakiernika
-
[INNE] Zgrzeszyłem...ale dobrze mi z tym! Audi ... KILLER!!!
Mały apdejcik w pierwszym poście :gwizdanie:
-
[ALL] Amorki [Podniesienie Auta]
Wszystko zależy jakie masz zawieszenie i jakie koła. Sprawdź najpierw zawieszenie - oznaczenia na sprężynach i amorach (lub wrzuć zdjęcie auta z boku), potem podaj szerokość i ET felgi oraz szerokość opony. Mająć te informacje, coś będzie Ci można doradzić.
-
[ALL B6] Dystans na przód i tył do s-line 17 cali et 43
Sprawdź ET najpierw, bo te felgi wychodziły z różnym ET.
-
[B6 AWX] Zmiana skrzyni AWX=BRD jeszcze na quattro
A szukałeś na forum? Są dwie osoby a może trzy osoby, które zakładały quattro, więc tam udeż. Może i pomogą w kwestii skrzyni.
-
[ALL] Polbank i problemy Grecji
Teraz już stresu napewno nie ma: http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/531498,polbank_efg_zlozyl_do_knf_wniosek_o_przeksztalcenie_w_bank_krajowy.html
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Zapożyczone z wątku http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=174302.new;topicseen#new
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
505 583 800 i 664 092 743 Przyjeżdżają, wymieniają, mało kasy pobierają Komuś ostatnio podawałem ten kontakt i nawet skorzystał.
-
[B6 BDH] Antychryst by Hikiel :)
Jest Boski A najbardziej podobają mi się felgi - srebrne są cholernie opatrzone, małe, beee. A czarne wyglądają dobrze i nawet nie wydają się za małe. Na Twoim miejscu dałbym chyba jeszcze tylne lampy w całości w czerwień - zobaczy jak u Glinka to wygląda -> http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=142776.0
-
[ALL] Polbank i problemy Grecji
Dosłownie wszystkie? Chyba tylko te ING czy np. w Banku Spółdzielczym tez wybierasz za free? Wszystkie. Przynajmniej nie pamiętam aby w umowie były jakieś wyłączenia w tej kwestii. No tak sprawdzałem na stronie i jest napisane, że "wszystkie bankomaty w Polsce" ale jak już szukasz bankomatu w konkretnym mieście, powiedzmy jakimś mniejszym to już tam bankomatów darmowych nie ma pytam bo mam konto w MBanku i tam płacę 5 zł za wypłatę ze wszystkich ale dosłownie wszystkich bankomatów Ze spółdzielczego akurat nie wypłacałem kasy, ale PKO, Pekao, jakieś BGŻ, Euroonet i jakaś druga firma od bankomatów i opłaty pobierane nie były, więc chyba wszystkie.
-
[ALL] Polbank i problemy Grecji
Dosłownie wszystkie? Chyba tylko te ING czy np. w Banku Spółdzielczym tez wybierasz za free? Wszystkie. Przynajmniej nie pamiętam aby w umowie były jakieś wyłączenia w tej kwestii.
-
[B5 ANB] Grafitowa A4 /_\
Jeszcze wyższe? No to nie wprowadzam dalej zamieszania. Sorry.