OLIVER
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Obecnie
Przegląda temat: Zakodowanie sterowników w Audi A4 B9 2.0 TDI DUEA
Treść opublikowana przez OLIVER
-
[BRE] Pytanie o element silnika
No to masz problem albo kombinować i dorobić króciec ( nagwintować plastik ,otwór w pokrywie i wkręcić na kleju np. śrubę przewierconą ) by założyć tam wężyk albo pokrywa do wymiany . Nie zawracaj sobie głowy po co to jest .Tak ma być i kropka. Nie poprawiaj konstruktorów ?
-
Mocowanie lampy tylnej
-
Problem po zatankowaniu pod korek
A niby skąd miał by się wziąć oblepiony syf ,czy rdza w plastikowym baku gdzie auto jest cały czas używane ,tankowane itp . To błędny trop. Chyba że zatankowałeś syf ON z jakiegoś kiepskiego źródła .
-
Audi a4b7 2tdi przepustnica
-
Wyciek paliwa
ja jak u siebie montowałem hak to miałem rozebraną komorę bagażnika i przy okazji odkręcałem ten dekielek i sprawdzałem jak się sprawy mają ? Więc dlatego wtrąciłem się ?
-
Wyciek paliwa
- Uszkodzone łożysko alternatora
Pasek raczej z tym dźwiękiem co zamieściłeś wyżej na filmiku nie ma nic wspólnego ,ale jak będziesz cokolwiek robił i sprawdzał to ja bym wymienił ten pasek na nowy- Uszkodzone łożysko alternatora
Dobrze by było zrzucić pasek i posprawdzać rolki ręcznie . Na pierwszy rzut alternator a jak okaże się ok to pozostałe rolki .A co ten pasek tak błyszczy ? ile ma nalatane?- Audi a4 b5 1.9tdi problem z przyspieszeniem
No Kolego jak chcesz by auto Ci jechało jak masz dziurę we wężu . Wymieniaj go ?- brak ciśnienia i spadek temperatury
Może korek w zbiorniczku masz do wymiany- Jak odpowietrzyć układ?
Najpierw musisz odpowietrzyć układ chłodzenia nagrzej silnik do 90* tak by otworzył się termostat i odpowietrzył się układ chłodzenia . Potem odkręcasz zbiorniczek wyrównawczy i podwieszasz go jak najwyżej (ile się da ) potem z suwasz węża zrurki nagrzewnicy j(tak ja radzi Ci Langista ) Po odprowadzeniu powietrza z nagrzewnicy nasuwasz węża na miejsce zakładasz obejmę , przykręcasz zbiorniczek , uzupełniasz płyn i cieszysz się ciepełkiem ...? dobrze mieć kogoś do pomocy by jak z suniesz węża popuścił korek w zbiorniczku . Uwaga by się nie poparzyć gorącym płynem !!!!... Ja tak robię i nie mam żadnego problemu ...- Olej na łączeniu skrzyni z silnikiem
A jeszcze jedno sprawdzałeś płyn hamulcowy ? nie jest to czasem płyn hamulcowy z wysprzęglika? nie ubywa ci w zbiorniczku ? jeśli nie to na wałku sprzęgłowym jest uszczelniacz to on może być przyczyną .Ale to tylko gdybanie Jeśli to na 100% olej ze skrzyni to i tak skrzynia do demontażu wtedy będzie dokładnie widać- Olej na łączeniu skrzyni z silnikiem
Olej silnikowy jest czarny i możesz go porównać z olejem z miarki oleju . Olej ze skrzyni jest jaśniejszyi ma specyficzny zapach Pytasz cp może być powodem ,jeśli nie masz innych objawów to naj prawdopodobnie puścił uszczelniacz wału lub wałka- Pompa wtryskowa cieknie
- [2.0 TDI BPW] Problem z osiągnięciem prawidłowej temperatury cieczy chłodzącej
Jeszcze do tego pewnie dolny wąż zchłodnicy na termostay zimny....Niee uwierzę- Wężyk kątowy układu chłodzenia
059121052G - ten jest 90 stopni. Tylko ten wężyk i numer jest na powrocie A to Ty R4xx podałeś wyżej że chodzi Ci o zasilanie Następnym raze by uniknąć takiej sytuacji to proszę się zapoznać skąd do kąd idze dana rurka czy wężyk i będzie wszysko wiadomo- Wężyk kątowy układu chłodzenia
A taki przychodzi do silnika 3.0 V6 CCWA 2010r ???- Wężyk kątowy układu chłodzenia
Etka tak ma wyrysowane dla trzech modeli jest ten sam numer co u Ciebie tylko inna literka na końcu (B) być może tu jest ta różnica -prosta 059121055B a krzywa jak u ciebie 059121055E Nie mam innej odpowiedzi- Wężyk kątowy układu chłodzenia
hmm trudno z fotek to lokalizować . Tu masz 1 to zasilanie 2 to powrót Może tobie będzie lepiej znaleźć o co Ci chodzi- 2.0TDI BPW - problem po wymianie filtra paliwa
jeśli jest tak to masz ok- 2.0TDI BPW - problem po wymianie filtra paliwa
A mi się wydaje że masz źle zamontowany Może inaczej strzałka na zaworku to kierunek ON do zbiornika z paliwem (czyli powrót do zbiornika z paliwem ) a u Ciebie chyba skierowana jest do pompy tamdem Czyż nie ? troche trudno mi powiedzieć bo fotka jest z bliska- 2.0TDI BPW - problem po wymianie filtra paliwa
Zaworek ma być założony strzałką zgodnie z kierunkiem przepływu ON. Jak widzisz ja też mam nie ori i musiałem podciąć plastik by spinkę założyć ,ale w niczym to nie przeszkadza i działła prawidłowo- 2.0TDI BPW - problem po wymianie filtra paliwa
- Czy szyba tylna z a4 b7 avant pasuje do a4 b6 avant?
według etki rocznik 2002 a 2006 to te same numery więc powinna pasować 8E9 845 501 F- Jaki termostat , prośba o ustalenie
- Uszkodzone łożysko alternatora