Treść opublikowana przez trepek
-
Ciekawy problem ze sprzęgłem.
Mam taki problem ze sprzęgłem. Mianowicie po rozgrzaniu silnika pojawiają się wibracje podczas ruszania. I to dość mocne, czasami trzeba wcisnąć sprzęgło, dodać lekko gazu i znowu próbować ruszyć bo inaczej choroba morska chwyci. Standardowo sprzęgło bierze na górze ale to nie o tym:wink: Dodatkowo jak tak sobię myślę, to po przyśpieszeniu kąta wtrysku pojawiły się wibracje na biegu jałowym i jak pokazały ostatnie logi, mam dosyć rozjechane korekcje (a nie tak dawno kupowałem wtryski AFN, gdzie ciśnienia otwarcia były przynajmniej po 186bar). Jak loguje samochód i testuję N108 i następuje przyśpieszenie kąta wtrysku to wibracje stają się bardziej wyczuwalne. Czyżbym miał krzywe koło zamachowe i nie radzi sobie ono z kompensacją impulsowej pracy silnika 4-taktowego? A może winny wibracją jest impulsator bo na wolnych obrotach wskazówka obrotomierza nieco pływa na mniej więcej grubość wskazówki. Może trochę więcej? Ile kosztowałby najgorszy wariant czyli wymiana kompletnego sprzęgła + zamacha. Wolę być przygotowany na najgorsze, niż zdjąć skrzynię i żeby okazało się, że nie mam przy sobie odpowiednio dużo gotówki i musze albo stosować półśrodki albo mieć rozebrany samochód przez tydzień-dwa.
-
Dobór przepływki
Możesz pokusić się o dwie zaślepki, koszt ich jest praktycznie żaden.
-
Spotkania na drodze
W piątek, 12.10.2012r, ok godziny 15:40-16:00 widziana czarna b5 z silnikiem 1.6 o rej KR167.. na ulicy Opolskiej w Krakowie. Jechałeś lewym pasem a ja obok Ciebie środkowym. Kto to taki?
-
Szukanie problemów - analiza logów.
Właśnie rzuciłem okiem na logi innych użytkowników i oni tam faktycznie mają po 90*C. ---------- Post dopisany at 22:35 ---------- Poprzedni post napisany at 13:24 ---------- Przeczyściłem dzisiaj przepływkę Nitro i wydaje mi się, że działa lepiej bo ładnie się wkręca. Wszystko jednak wyjdzie w logach a te pewnie zrobię dopiero koło piątku przez natłok pracy:kwasny:
-
Odma wyrzucająca olej
Odma w tych silnikach nie jest udaną konstrukcją i po tylu latach po prostu zawodzi. Stąd pomysł zrobienia OCT aby mgiełka olejowa nie dostawała się do dolotu i nie była spalana przez silnik.
-
Szukanie problemów - analiza logów.
Ano widzisz, cała moja wiedza na temat pomp zaczęła się od starych pomp na linkę, gdzie cała elektronika w samochodzie mieściła się w zegarku w liczniku:wink: Później było TDI z lat 1991-1994 gdzie logowało się w sumie tylko grupę 000. Teraz, mając Pierburga, nadrabiam zaległości. Lecę po nitro do sklepu i przeczyszczę sobie przepływkę, wleję nieco nitro do niej, zatkam dłońmi i zrobię shakera. I tak nie mam nic do stracenia. Co do termostatu to może tak powiem. Jest w grupie 001 w dynamicznych odczyt temp. Tutaj na forum było napisane, żę jak na budziku jest 90*C to ciecz ma ok 80*C a u mnie ma raz 82.8 a raz 81.9. To jest ta podstawa, na której wiesz, że termostat do wymiany?
-
Szukanie problemów - analiza logów.
To prawda, że termostat kwalifikuje się do wymiany bo trzeba przejechać z 8km aby silnik miał 90*C. A po czym poznajesz, że termostat do wymiany? Które logi?
-
Szukanie problemów - analiza logów.
Aż wstyd się przyznać ale do tej pory nie zgłębiłem odpowiednio tematu logów:grin: Chociaż przy pompach dziarsko sobie poczytam tak logi dynamiczne traktowałem do tej pory nieco po macoszemu. Pacjent - mój samochód. Czasem wydaje mi się, że jedzie odpowiednio a czasem nie. Statyczne: Log (0 - 011) Log (1 - 003) Log (2 - 004,004) Log (3 - 000) Dynamiczne: Log (0 - 004,008) Log (1 - 000,001) Log (2 - 003,010,011) Chyba coś logi statyczne skopałem. Co do samochodu to wtryski AFN. EGR zaślepiony a podciśnienie odpięte od N18 (kruciec się urwał w tym drugim). Z tego co widzę to przepływomierz oszukuje. I zastanawia mnie korekcja w grupie 013. Korekcja jest po to aby wyrównoważyć pracę silnika jeśli na którymś garku byłby spadek ciśnienia, prawda? A u mnie korekcje to zupełna swawola a można wyczuć, że idealnie równo nie pracuje, nie wiem w czym problem.
-
Po wymianie silnika, mocno trzęsie przy przyśpieszaniu
Musisz się VAGiem podłączyć pod komputer i zrobić odczyty korekcji dawek na poszczególnych pompkach.
-
Kolejny problem z moją landrynką
Pierścienie nie powodują samoistnego wbijania się na obroty. A na jaki kolor Ci dymi? szaro-biały?
-
Kolejny problem z moją landrynką
Takie objawy daje turbina. Wyjmij ją i obadaj organoleptycznie.
-
Podgrzewanie świec.
A jaka u Ciebie panuje temp o 6 rano? Bo to jest temperatura na pograniczu grzania i nie grzania świec (+5*C).
-
Kolejny problem z moją landrynką
Turbina pada/padła.
-
[ALL] Pompa paliwa wyciek A4 b5
Ubrudzi się silnik ropą. Śruba zasłaniająca otwór montażowy do wkręcania adaptera pod czujnik zegarowy, można dzięki temu ustawić kąt wtrysku na zegar, gdy nie ma się VAG'a. Jak dla mnie ustawianie na zegar zawsze precyzyjniejsze chociaż mniej popularne. Można robić na ciepły/zimny silniku, po pijaku/na trzeźwo, prawą/lewą ręką, jak w starym kiblu:decayed:
-
Czy adp jest awaryjnym?
Na 99% wszystkie silniki w audi są kolizyjne.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Krótko odpowiadając: tak, nie.
-
[ALL] Pompa paliwa wyciek A4 b5
Klucz z pierwszego linka.
-
Ciężko zapala na zimnym
BS, grupa 000, blok 02.
-
Dobór przepływki
5 Zaślepka EGR TDI VW AUDI SEAT SKODA gr.1.5mm (2697471311) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Nie. EGR to zawór recyrkulacji a N75 steruje turbiną. Odkręcasz dwie śrubki, wkładasz podkładkę, zakręcasz. Robótka szybka niż wypicie piwa:wink:
-
Dobór przepływki
Masz zatkanego EGRa? Przydałoby się go zatkać.
-
Dobór przepływki
Ja dodam, bo widziałem samochód, że robi się dym za samochodem kiedy pojawia się doładowanie. Pasowałoby logi dynamiczne wrzucić.
-
Właściwy poziom oleju na bagnecie.
W motocyklu skrzynia korbowa nie jest otwarta i nie ma odpowietrzenia:naughty: Przynajmniej ja tyle wiem. Jak wleje się dużo za dużo oleju to wkońcu tłoki w DMP będą walić o lustro oleju i wał długo nie wytrzymie. Ale jak trochę się przeleje to jedynie (albo aż) kat dostanie.
-
Właściwy poziom oleju na bagnecie.
Poziomu max nie wolno przekraczać ze względu na uszkodzenie katalizatora. Jak go nie masz i jest naprawdę 3mm ponad załamanie to możesz jeździć, będzie pluł nieco olejem przez odmę ale tragedii nie będzie. Jakbyś miał z 1cm ponad maks to istniałoby ryzyko, że tłok będzie uderzał w olej w misie olejowej.
-
Pompa paliwa
Przy wymianie kompletu uszczelek w pompie kąt wtrysku jest akurat najmniejszym zmartwieniem:wink:
-
Płukanka silnika przy wymanie oleju.
Ja do swojego starego zetorka, któremu już dawno stuknęło 17 lat wlałem Amsoil Engine Flush i zalałem to odpowiednim olejem Millers.