Treść opublikowana przez Ossek
-
Który rodzaj półosi? AT czy JX
Zamiennik obu tych numerków jest ten sam, jak chcesz znać nr oryginału to podeślij VIN.
-
Proszę O Analize Logów... Avf...
Przepływka tnie w całym zakresie, pewnie nic się w tej kwestii nie zmieniło, ale w niedzielę zlogujemy padło i zobaczymy
-
dmuchawa działa dopiero po kilkunastu sekundach
Spróbuj puknąć w schowek. Jak wystartuje, to znaczy, że najprawdopodobniej szczotki się kończą.
-
Błędy w klimatyzacji
Pewnie szczotki się kończą w dmuchawie. Wyjmij dmuchawę, wlutuj nowe szczotki (tylko zaopatrz się w dobrą lutownicę) i będzie hulać. Silniczek klapy temperatury znajduje się po lewej stronie od nóg pasażera. Powinno Ci się bez większego problemu udać go wyjąć i wyczyścić. Po zdjęciu schowka będziesz widział i dmuchawę, i silnik.
-
Pomoc w analizie
Jakim cudem przepływka ma mierzyć, skoro turbo nie dmucha? Najpierw doprowadź ciśnienie doładowania do ładu, potem ewentualnie myśl o przepływce. Przejrzyj dolot pod kątem nieszczelności
-
Nie dmucha ze środkowej kratki nawiewu !
W pierwszej kolejności sprawdź błędy, może któryś silniczek stanął.
-
Do czego przycisk i jak włączyc ogrzewanie lusterek
Ogrzewanie lusterek powinno chodzić właśnie z ogrzewaniem tylnej szyby. Może przepaliły Ci się maty - dość częsty przypadek.
-
prosze o podpowiedz blad 00604
To jest chyba w okolicach filtra kabinowego, mam ten sam błąd od długiego czasu, ale nic z nim nie robię - żadnych dziwnych objawów nie ma. Gdzieś czytałem, że żeby się do tego zabrać, trzeba rwać dechę.
-
Montaż układu spryskiwaczy reflektorów
Plus po stacyjce wziąłem z którejś wolnej kostki pod kierownicą, masa bezpośrednio z aku.
-
Montaż układu spryskiwaczy reflektorów
Ja mam tak podłączone i się sprawdza. Okrągły włącznik kołyskowy mam wyprowadzony po lewej stronie od kierownicy pod dekorem.
-
brak klimy i ogrzewania klimatronik
Kabelek powinien być przy silniczku. Na pewno kupiłeś do przedlifta?
-
Brak nawiewu na szybę
Tylko schowek pod kierownicą, chyba 4 śruby.
-
Brak nawiewu na szybę
Jak odkręcisz schowek pod kierownicą, to będziesz go widział. Ustaw nadmuch na szybę i zobacz, czy cięgno chodzi.
-
Brak nawiewu na szybę
Powinieneś mieć jeszcze jeden silniczek po drugiej stronie konsoli, na prawo od nóg kierowcy. On odpowiada za nawiew na szybę. Błędy świadczą o tym, że z każdym silniczkiem coś się dzieje. Kasowałeś je?
-
Klimatyzacja w A4 B5 włącza się tylko na sekundę
Miałem identyczny panel z wyglądu, ale jego nr zaczynał się na 4A0 i wg etki był od C4. Wyświetlało identyczne błędy czujników, których w aucie nie miałem (tego w podsufitce szukałem kilka razy). Po wymianie na panel dobrany wg etki pod moje aut - jak ręką odjął.
-
Klimatyzacja w A4 B5 włącza się tylko na sekundę
Do tego potrzebujesz VAGa. Wchodzisz w moduł klimatronika, dalej basic settings i grupa 1. Silniczki sobie chodzą i po chwili w każdym polu powinno pokazać się 0. Potem jeszcze dla pewności możesz odczytać błędy. Jak przełożysz inny steronik do swojego auta to upewnij się jeszcze, że ma odpowiednie kodowanie. Jeśli nie ma, to będziesz musiał go zakodować. To nic trudnego, dokładna instrukcja jest w dziale Diagnostyka VAG w jednym z podwieszonych wątków (Kodowanie sterowników).
-
Klimatyzacja w A4 B5 włącza się tylko na sekundę
Panel i sterownik to jedna część. Jak podłączysz VAGa, to będziesz miał nr sterownika. Jeśli będzie się zaczynał na 4A0, to podmieniłbym na 8D0, pokasował błędy, zrobił adaptację i sprawdził, czy wszystko działa.
-
Klimatyzacja w A4 B5 włącza się tylko na sekundę
OK, myślałem, że masz panel od polifta - tak nie jest. Jednak może to być panel od C4 - wtedy jego nr rozpoczynałby się na 4A0... To uzasadniałoby pierwsze 2 błędy, bo tych czujników po prostu w Twoim aucie nie ma. Proponuję, żebyś skoczył na jakiegoś spota i skasował błędy, ewentualnie podmienił panel na 100% właściwy.
-
Klimatyzacja w A4 B5 włącza się tylko na sekundę
Jak wejdziesz w VAGu w klimę, to będzie w u góry. Coś w stylu 8D0 820 043H.
-
Klimatyzacja w A4 B5 włącza się tylko na sekundę
Jaki masz nr sterownika?
-
Logi - przepływomierz
Turbo jest raczej zdrowe. Minimalnie przeładowuje, ale nie przejmowałbym się tym. Od czasu do czasu pogoń auto ostrzej i będzie OK.
-
Logi - przepływomierz
No to jak czyściłeś i nie pomogło, to już raczej wiele nie wskórasz.
-
Logi - przepływomierz
Możesz spróbować jeszcze przeczyścić izopropanolem, wiele nie ryzykujesz
-
Logi - przepływomierz
Twój przepływomierz najlepsze czasy ma już za sobą. Filtr powietrza kiedy zmieniałeś?
-
wymiana przewodów klimatyzacji
W przedliftach jest tylko jedno przyłącze na skraplaczu i tam się wpinasz. Zrób zdjęcie chłodnicy od frontu i będzie wszystko jasne.