Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
Regeneracja odbłyśników
http://regeneracja-hc.com
-
Mam problem z xenonami
Samego mechanizmu nie kupisz. Najczesciej pada zębatka. Tutaj masz temat: Jesli problem jest głębszy to pozostaje Ci szukanie lampy na części.
-
[B6 AVF] Ciężko odpala na zimnym silniku
Bazując na dotychczasowych opisach problemu również skupiłbym się raczej na układzie zasilania niż rozruchu. Ewidentnie jest problem z paliwem.
-
Samopoziomowanie swiatel brak testu
Co masz na myśli pisząc, że sprawdzałeś samopoziom i działa?
-
Zmiana soczewki z b8
Nie wsadzisz p&p projektora B8 do zwykłej lampy B6. Możesz spróbować taki set skompletować: https://hidretrofit.pl/sklep/mini-h1-bi-xenon/
-
Slabe swiatlo mijania bixenon
Różnica między przed i poliftem jest tylko między konstrukcją soczewki, przesłony i odbłyśnika ( mają m.in. dodatkowe elementy, które kierują ponownie część światła na odbłyśnik) Generalnie mocowanie mają takie same, więc pasować do MODa będą obie wersje. IMO jak masz możliwość wyboru, to decyduj się na polifty. Na pewno będą młodsze i w lepszym stanie, a także nieznacznie lepiej świecą, a różnica w cenie niewielka.
-
Slabe swiatlo mijania bixenon
Zajrzyj do działu z częściami. Projektory znajdziesz za ok. 150 płn do tego adaptery za parę złotych. Montaż jest prosty. Znajdziesz temat na forum co i jak. Regeneracja tego co masz wyjdzie połowę taniej ale uwierz na słowo że ORI Valeo nawet po regeneracji to świeczki w porównaniu z AL z B8.
-
Slabe swiatlo mijania bixenon
Wyciągnij projektory z lampy i sprawdz stan odblyśników. Na pewno będą podpalone. Pozostaje regeneracja lub wymiana na projektory z B8 co jest zdecydowanie lepszą opcją bo ORI Valeo to jest nieporozumienie i nawet po regeneracji odbłyśnika będziesz narzekał na jakość światła.
-
Klimatyzacja nie załącza się po nabiciu czynnika.
Sprzęgło zawsze jest, nawet jak kompresor jest sterowany na zaworze.
-
Tylne zawieszenie A4B6 FWD
Słabo szukałeś. https://www.czesciauto24.pl/lemforder/1263593 https://www.czesciauto24.pl/lemforder/1263595
-
Automatyczne włączanie wycieraczki tył podłącz cofania .
Tak. Od obecnego kodowania odejmujesz 64
-
Automatyczne włączanie wycieraczki tył podłącz cofania .
Musisz zmienić kodowanie kanału 13 w grupie 09 (Central electronics): Channel 013: Wiper Setup Standard: 115 +001 = Speed Reset +002 = Short to Plus Monitoring +004 = Rain Sensor active +008 = Long Post Wiping after Washing (Drop/Tear Wiping) +016 = Speed dependent Wiper interval active +032 = Headlight Washer System active +064 = Reverse Gear Wiping active
-
Nie można otworzyć i odpalić auta
Jakbyś przeczytał temat od początku, to byś wiedział, że kolega już raz tak zrobił:
-
Nie można otworzyć i odpalić auta
Spróbu wlozyc kluczyk do stacyjki i go zsynchronizowac.
-
Nie można otworzyć i odpalić auta
Jak aku padl to pilot mogl sie rozkodowac. Jeśli nie mozesz odblokować od środka ciągnąć dwukrotnie za klamkę to możesz mieć zakodowane funkcje SAVE w module komfortu.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Pisz do naszych forumowych sprzedawców.
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Nawet jeśli nie będziesz miał wyprowadzonych pinów, to zawsze możesz wpiąć się bezpośrednio we wtyczkę lampki na piny 4 i 7 a do diody puścić przewody na konektorkach. W moim przypadku jest gorzej, bo będę musiał puszczać dodatkowe przewody od sterownika do lampki na podsufitce
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Wyprowadzone będziesz miał na pewno. U mnie oryginalnie siedzi lampka bez kontrolki AIRBAG i mam te zaciski na płytce. Auto z 2004 r. Mam też przy okazji pytanie odnośnie pinów 4 i 7 we wtyczce lampki. Moje B6 jest z końca produkcji 2004 r i niestety we wtyczce nie mam osadzonych pinów 4 i 7. Chciałbym jednak zamontować kontrolkę w lampce podsufitki. Przerabiał już ktoś ten temat? Jak najwygodniej podciągnać przewody z niebieskiej kostki do wtyczki w lampce?
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Możecie podpowiedzieć w jakie piny muszę się zaopatrzyć? Z tego co do tej pory wyczytałem to potrzebne są dwa przewody z pinami 000 979 025. Jeśli chodzi o masę (pin 5 w kostce schowka) to gdzie się trzeba podłączyć? Mam gołą żółtą kostkę do stacyjki AIRBAG.
-
Otwieranie bagażnika
Nie trzeba wielkiej siły. Ja zabezpieczyłem otwór w ten sposób, że krawędzie blachy po wierceniu pomalowałem farbą, żeby się ruda nie wdała i wcisnąłem w otwór gumową zaślepkę, którą znalazłem w gratach w garażu.
-
Otwieranie bagażnika
Przerabiałem ten temat: 1. Zdejmujemy ramkę tablicy rejedtracyjnej 2. W odleglosci 12 cm w pionie od środka przycisku otwierania i 4 cm w lewo, patrzac od tylu na auto, wiercimy otwor. Czym wiekszy tym lepszy, ja uzylem do tego najpierw wiertla 6 mm, a nastepnie rozwiercilem do 15mm 3. Po wywierceniu otowru mamy na widoku dzwignie napedzajaca zamek rygla. Wystraczy za pomoca jakichis waskich i dlugich szczypiec chwycic ja pociagnac w gore i bagaznik otwarty 4. Nastepnie odkrecamy tapicerke i uchwyt do zamykania bagaznika i mamy dostep do mechanizmu otwierania zamka 5. Umieszczamy dzwignie na swoim miejscu, odpowiednio zabezpieczamy ( ja wywiercilem otowor 2mm pod zawleczke) i skrecamy wszystko z powrotem. W moim przypadku dzwignienka wypadla w ogole i musialem umiescic kawalek grubszego druta w otworze rygla zamka zeby pociagnac za rygiel i bagaznik sie otworzyl. Moze komus sie przyda ten sposob.
-
adaptery D1S > D2S
Możesz podać jakiś namiar na te ORI adaptery?
-
[B6 AVF] Słabo się zbiera, zamulony...
Sprawdź uszczelnienie puszki sterownika silnika na podszybiu. Prawdopodobnie woda się tam dostaje i stąd takie objawy.
-
Nowe oryg. żarniki Osram 4300k - Zmieniają barwę z białej na zółtą w ciągu kilku sekund
Po pierwsze temperatura barwowa palników 4300K zawsze będzie wpadać w żółty odcień. Pod drugie to normalne, że od razu po włączeniu świecą jaśniej przez chwilę nim napięcie się nie ustabilizuje. Po trzecie winne mogą być zużyte już przetwornice które nie wyrabiają z odpowiednim napięciem zasilania.
-
[B6 AVF] Jak wymienić olej w skrzyni manualnej 6-cio biegowej HCF ?
To nie olej w skrzyni Ci zamarzł tylko jabłko pod dźwignią biegów.