Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

pastaldo

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pastaldo

  1. jak chce sie "lansić" to trzeba cierpieć Żeby pozostał rozmiar koła w przybliżeniu taki sam to im większa fela to niższy profil a co za tym idzie mniej komfortowo.
  2. A jakie tam masz hamulce? Trzeba sie upewnić że Ci wejdzie na zacisk i nie będzie obcierać. Poza tym taka duża różnica w rozmiarze nie jest zdrowa i będzie ABS głupiał.
  3. A może kwestia stylu jazdy, jednak do tej pory jeździli wolnossakami a teraz z turbinka to troche inna charakterystyka
  4. W tym tylko problem że od strony technicznej zwykły widz sobie niewiele poogląda bo wszystko jest tajemnicą.
  5. Musisz miec nie trafione opony pod te auto ale najpewniej sa juz niexle zużyte. Sa takie modele opon ze z kant bierzniks z nokiem jest ostry i wowczas sa wieksze bujania na koleinach... takrze patrz by ten kant byl lagodny. Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka Myślę że może być coś z kołami. Opony jeszcze ok bo koło 5-6mm. Fakt firma dziwna bo Syron czy jakos tak. Dziwna sprawa to taka że jeździłem na felgach ze złym rozstawem śrób czyli 5x114.3. Skapnąłęm się dopiero po przejeżdzonym sezonie a poprzedni właściciel też na nich jeździł. Może to było przez to Na ten sezon zmieniam koła letnie
  6. Życzę jak najlepiej Kubicy ale chciałbym w końcu zobaczyć jak dojeżdza do mety. Może wkońcu przełamie te passę z rowami.
  7. I nie kręć kierownica za bardzo żebyś nie zerwał sobie taśmy. Zaglądałes pod kolumnę kierowniczą? Może krzyrzak się rozleciał.
  8. jihaad klej na gorąco był by świetnym rozwiązaniem gdyby maska się nie nagrzewała w słońcu do wysokich temperatur. Lepiej juz jakims klejem takim bardziej na stałe jesli wiesz że zostaniesz z tymi spryskami na dłużej.
  9. Będzie podobnie jak w standardowej 195/65R15 wiec rozmiarem sie nie przejmuj. Jedyne co może spalanie ciut skoczyć bo jest szersza.
  10. Nie strasz aż tak Praktycznie nowe tarcze Wymiana piasty wiąże się z wymianą zwrotnicy? Zaznacze że mam aluminiowe zwrotnice i tarcze 312. I czemu ewentualne uszkodzenie miałoby się wiązać z uszkodzona tarczą? Przy lekkim hamowaniu jest ok a dopiero przy mocniejszym są drgania. A jest możliwość że np półoś jest krzywa? Czy w czasie jazdy by telepało? Pytam bo jak się skrzywił banan to opadł się o półoś. A możliwe żeby to się niosły te drgania z tyłu? Mechanik jeździł nim i taką teorie wysnuł po tym że własnie przy mocnym depnięciu dopiero drży. Oby to było to. Szukam właśnie letnich kół i się okaże po wymianie czy taka opcja istnieje. Co najlepsze zdziwiło mnie że wahacz się wygiął w litere U a felga się nie zgrzywiła przy uderzeniu.
  11. A światła koalicyjne i partyjne świecą? Sory za OT ale nie mogłem się powstrzymać To są światła pozycyjne W A4 B5 masz kontolę żarówek? Wątpię.
  12. A może nieszczelne podciśnienia? Skoro najpierw dobrze hamuje a po chwili odpuszcza i trzeba mocno deptać?
  13. O jakich poduszkach piszesz? Pod silnikiem lub skrzynią? Co one by miały do trzęsienia w czasie hamowania? A wahacze rozumiem mówisz o luzach czy o czym? Wahacze nie raz sam wymieniałem wiec bym ogarnął tak samo poduszki tylko czy trop jest dobry.
  14. Witam, Co może być przyczyną drgań podczas hamowania? Drgania przy delikatnym hamowaniu prawie nie występują, przy mocniejszym wciśnięciu hamulca juz sa dość wyraźne. Wiem zaraz będzie lawina odpowiedzi że krzywe tarcze. Tarcze jednak wymienione na nowe chyba coś koło 4miesięty temu jesli dobrze pamiętam. Tarcze nowe Zimmerman i klocki Ferrodo tez nowe. Na początku było ok po pewnym czasie zaczęło się to drganie. Czy sa inne możliwe przyczyny poza krzywymi tarczami? Prawie wykluczam tarcze bo od czasu wymiany nie zaliczyłem żadnego poważniejszego hamowania. W ciągu naszej długiej dwutygodniowej zimy miałem pecha i wpadłem samochodem znak drogowy i zmarznięte pole. Efektem był wygiety wahacz banan. Byłem na diagnostyce to niby wszystko ok i brak luzów w zawieszeniu. Co mogło oberwać co mogło by dawać takie objawy? Niestety nie przypominam sobie teraz czy te drgania były wyczuwalne przed ta przygodą.
  15. trudno powiedzieć. Koła masz wyważone poprawnie? Ja bym skasował te luzy i dopiero szukał dalej. A te luzy są duże czy takie minimalne? Bo jesli tylko odrobine to normalne że mają troszke luzu gdyz jak sie metal nagrzeje i się rozszerzy wtedy ten luz znika.
  16. Luzy z tyłu też będą powodowały uciekanie samochodu choć nie powinno sie az tak na kierownicę przenosić. Nie mniej masz z tyłu belkę wiec możesz spokojnie skasować troche luz na łożyskach jesli są ciche. Podjedź do jakiegoś mechanika i zrobi Ci to bo to bez ściągania kółna upartego robiłem choć wygodniej bez kół. Chyba że sam troche kręcisz kluczami to sam sobie poradzisz.
  17. marciochagt rozmiar kół ma znaczenie Ja w A6 C5 zimówiki mam 205/55R16 i niema takich objawów a po założeniu letnich 235/45R17 na koleinach wozi jak diabli. Głównie istotna jest szerokość opony choć im niższy profil tym opona sztywniejsza i efekt się wzmacnia. Ale skoro u ciebie na takich wąskich oponach wozi to coś jest nie tak. Sprawdzałeś czy z tyłu na belce niema luzów? przem88 wg. mnie normalne że taki efekt sie pojawia na koleinach. Jeśli na równej drodze jest ok to trzeba sie raczej przyzwyczaić
  18. A wymieniałes ostatnio koła na letnie? Jaki rozmiar i szerokość kół?
  19. ctq No te węże ogrodowe to pojechałeś po bandzie Ciekawe za ile zaczęło by cieknąć
  20. lift ori.ma 690 ostatnio oglądałem u jednego grubasa na Tychach:wink:---------- Post dopisany at 11:31 ---------- Poprzedni post napisany at 11:31 ---------- Tak jak C6 już No ok jak tam chcesz, ma mam lifta własnie i miałem założone oryginalne 650Nm. Niestety nie potwierdze bo juz je wyrzuciłem i nie tego temat sie tyczy
  21. Cos w tym jest ale nawet jesli to ja tam jestem conajmniej raz na 2 tygodnie wiec da się przeżyć. A przerejestrowanie 2 samochodów to już i sporo kasy. Tzn jeden przerejestrować bym musiał bo jest na mnie tylko a drugi jest na mnie i brata który mieszka w starym miejscu wiec tam był by tylko adres w dowodzie do zmiany.
  22. No to też jest jakies wyjście Arturoo. Faktycznie zobacze ile tam jest miejsca i czy w ogóle coś tam wejdzie. W C5 standardowo jest 650Nm a ja kupiłem od TOM77 takie 690Nm. Jak juz troche klapa pójdzie w górę to odzie samo tylko własnie poderwanie jest problematyczne.
  23. w B6/7 jest OK, gorzej w B5 Ja do sprawy podchodzę w kontekście A6 C5 jakie posiadam.
  24. A mi chodzi po głowie jakiś patent który by wyrzucał klapę po otwarciu tylko jakoś koncepcji nie mogę złapać bo te sprężynki widze wiecej problemów przysparzają niż pomagają.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.