Treść opublikowana przez pastaldo
-
[ALL B5] Podświetlanie samych wskazówek po otwarciu drzwi
wskazówki podświetlane sa światłem rozproszonym w całym tym plastiku co rozprasza. Wiem bo ja tez przerabiałem na białe diody. Słabo mi świecą wskazówki. Podałem bezpośrednio pod wskazówką diode ale nic to nie dało. Dalej będe modził to jak do czegos dojde to dam znac. Pytanie tylko czy skoro ma sie podświetlac to nie zrobic tak by śieciły całe zegary. Jak mówisz masz na diodach to prądu i tam ćiągnie mniej niż podtrzymanie w radiu
-
[ALL B5] Podświetlanie samych wskazówek po otwarciu drzwi
Wiem że do podświetlenia jest 3 piny w kostkach (nie wiem które) może jeden to masa a 2 to plusy. Trzeba by sprawdzic czy jeden jest od wskazówek a drugi od tarcz. Niestety atpie bo jak masz stary podświetlany żarówkami licznik to tam na 100% tymi które podświetlają tarcze to i wskazówki.
-
[ALL B5] Podświetlanie samych wskazówek po otwarciu drzwi
jest na to sposób. Przeprowadzając taki przewód zakłada sie diodę która przepuszcza prąd tylko w jedna strone i mamy po problemie.
-
Mój pomysł na... halogeny w b5 przed liftem :)
podejrzewam że jest tak że w niektórych tych halo sa odbłysniki plastikowe tylko posrebrzone. Gdyby był jak w normalnej lampie to niema prawa sie stopic ani nic odejść. Ewentualnie po dłuższym uzytkowaniu zmatowić. Choć tak czy inaczej tez raczej bym odradzał te mocne żarówki bo szału niema
-
Strefa Śmiechu
To jak tu: Jedzie dziadek maluchem, zgarbiony, ręce mu się trzęsą na kierownicy. Wyprzedziło go BMW, dziadek się wystraszył. BMW zatrzymało się na swiatłach, dziadek z tego strachu nie dał rady, przywalił w tył beemki. Wysiada z niej dwóch byków: - Co dziadek, walnąłeś...? - Tak (cienkim wystraszonym głosem) - Masz kasę? - Nie - Ubezpieczenie? - Nie - A syna? - Mam - To masz tu komóreczkę, dzwoń po synka to odrobi u mnie, bo ty się do roboty nie nadajesz... Dziadek zadzwonił, podjeżdżają 3 Mercedesy S-klasa, wysiada kilku byków i jeden z nich mówi: - Co tatuś? Walnął jak cofał?
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
ostro to wychodzi jakies 14l dokłądnie - jestem załamany bo byłem na kompie i zero błedów, tankuję tylko na BP lub shell (dobre paliwko) co może być przyczyną takiego spalania? Dodam, że jeżdzę spokojnie do max 2,5 tyś obr. w tym problem że 1,9 TDI chyba nawet katowane ciągle nie jest w stanie tyle wciągnąć dlatego musisz mieć coś w liczniku walnięte lub jest jeszcze inna opcja dziurawy przewód paliwowy i ucieka gdzies.
-
[ALL B5] Podświetlanie samych wskazówek po otwarciu drzwi
trzeba by się wpiąć w przewód który daje światło w lampce sufitowej lub jak ktos ma w drzwiach lampki białe i czerwone i z niego podać prąd na odpowiedni przewód we wtyczce w liczniku. Zaowocowało by to zaświeceniem się podświetlenia zegarów (niekoniecznie samych wskazówek)
-
[ALL B5] Podświetlanie samych wskazówek po otwarciu drzwi
Da sie zrobić ale ingerencja w elektryke i troche przerabiania
-
[B5 AFN] Centralny zamek nie trybi
Czasami sie tak dzieje. Ja wiele razy wymieniałem baterie i nic sie nie działo tzn działal poprawnie. Była taka procedura jesli dobrze pamietam włożenie do stacyjki kluczyka i chyba 10s przytrzymać przycisk od zamykania a później od otwierania.
-
[ALL B5] Co się opłaca , Przerabianie na polifta
a właśnie przykleje się do watku. Dywan w lifcie i przed sedan jest identyczny jeśli chodzi o wymiary i inne szczegóły? I jak sie ma wykładzina z Avanta?
-
[B5 AFN] Audik Armiego - koniec przygody - SPRZEDANE
armi a masz kogos sprawdzonego od BRD....jak co daj na pwa Myślałem o Bogdanie z Mielca albo Olek_wroc. Jeszcze nie wiem. ani trochę... Ja mam zwykłą przepływkę od AFN, z tego co pamiętam w AVF jest taka sama. Armi obawiam się, że sprzęgło Ci klęknie... Ja nie mam seryjnego sprzęgła z AFN tylko AWX. Bardziej martwię się dwumasem i jego przebiegiem. [br]Dopisany: 05 Styczeń 2012, 10:18_________________________________________________ Robimy porównanie? Twoja (170+), mrogala (160), Kowiaczka (165+Q), moja (135) :decayed: i pastaldo (seria edyszyn) Będzie widać różnice Raczej za dużo widać nie będzie Zrobię zasłonę dymną to gdzies na mało ruchliwej dróżce czasówki zrobić
-
[B6 AWX] Wariujący zasięg paliwa na liczniku
A może jeździsz cały czas na obrotach 1000RPM i jak dodasz gazu to silnik odżywa i z zadowolenia Ci pokazuje że przejedziesz więcej. Miało by to sens bo jak dajesz gaz do oporu to on się cieszy najbardziej i wtedy daje duzo przejechac :polew:
-
[B5 AFN] Audik Armiego - koniec przygody - SPRZEDANE
czemu miało by lepiej wstawać? Na zdrowy rzsadek później naładuje większa przestrzeń.
-
[B5 AFN] Audik Armiego - koniec przygody - SPRZEDANE
no to luzik przewieziesz
-
[B5 AFN] Audik Armiego - koniec przygody - SPRZEDANE
No to szalej panie. Musisz mnie przewieść swoimi 170KM ciekaw jestem różnicy z seria [br]Dopisany: 04 Styczeń 2012, 22:20_________________________________________________a póxniej po modyfikacji
-
[B5 AFN] Audik Armiego - koniec przygody - SPRZEDANE
Skąd ta decyzja?
-
Grafika nie daje rady?? Nie sądzę żeby komp był za słaby - Problem rozwiązany!
Zasilacz też na pewno daje rade, w końcu 700 W OCZ, więc zostają mi te ramy, tylko to też dziwne, 8GB ram Patriot na 2 kościach No coż, warto spróbować nie watpie że zasilacz o tym parametrach i tej firmy nie daje rady ale czasami niektóre linie zasilania ulegaja uszkodzeniu dlatego jak niema sie czego czepic to warto sprawdzic każdy trop.
-
Grafika nie daje rady?? Nie sądzę żeby komp był za słaby - Problem rozwiązany!
Myślę że warto sprawdzić ten RAM tzn spróbowac zagrac po wyjęciu raz jednej raz drugiej kości. Zrobic również test pamięci RAM odpowiednim programem np memtest. Ewentualnie sprawdzić czy zasilacz podaje odpowiednie napiecie (daje rade) na wtyczce z dodatkowym zasilaniem dla grafiki.
-
[ALL B5] Światła dzienne
jesli chcesz blisko świateł to przy alternatorze jest 2 przewody. Jeden gruby tam jest cały czas 12V ale jest tez mały na którym pojawia sie 12V po odpaleniu silnika i stamtąd możesz wziąć i podpiąc ten czerwony przewód. Jest to fajne bo nawet nie w momencie gdy przekrecisz kluczyk a dopiero jak odpalisz samochód załącza się te światła. Więc Jak na postoju włączysz zapłon to one się nie właczą Chociarz ja sie zastanawiam czy nie zaszkodzi obciążenie na tym przewodzie dlatego robiąc dla siebie sterownik biore 12V z tego grubego przewodu połaczonego bezpośrednio z + akulmulatora przez przekaźnik który bedzie sterowany z tego cienkiego. Wtedy będe miał pewność że na pewno nic sie nie przeciąży. Choć LEDy biora bardzo mały prąd to ja będe dmuchał na zimne
-
[ALL B5] Światła dzienne
czerwony pod 12V np po przekręceniu kluczyka a żółty pod plus od postojówek.
-
[B6 AWX] Coś lekko cieknie. "Podobno" turbo pada - proszę o opinie,bo juz nikomu nie ufam
Ja na Twoim miejscu bym sie nie przejmował tylko jeździł. Takie ubytki to pikuś. Z resztą sam zauwazyłes że Ci sie poziom oleju ustabilizował na poprawnym poziomie i nie ubywa. Dolot wyczyść sam niema sensu dawac niedouczonym darmozjadom zarabiać a to jestes w stanie zrobic sam. Nie kopci wiec jest ok. Ewentualnie szukaj czy gdzieś niema jakiegos delikatnego wycieku. Jesli lejesz syntetyk dobrej jakości to spokojnie możesz jeździc między 10-15tys na oleju wiec o wymianie bym myslał po przekroczeniu 10tys. Obejrzyj to na spokojnie i sie nie martw, zaklejać sie nic nie da. mało zakładów regeneruje z prostej przyczyny. Nie którzy sie poprostu boja bo niema oryginalnych zestawów naprawczych. A na zamiennikach nie chca robic bo niema pewności czy gwarancje przetrzyma. Czasami lepiej kupic używaną turbine w dobrym stanie niż regenerować bo dłużej pojeździ.
-
[B5 AFN] Audik Armiego - koniec przygody - SPRZEDANE
Jak będziecie na serduchu i zobaczycie moje porysowane padło to sie podbudujecie że macie idealne auta więc nie płaczcie
-
TDI czyszczenie kierownic VTG
AVG to to samo co AFN więc masz identyczna sytuacje
-
[ALL B5] Światła dzienne
żeby to poprawnie działało trzeba wymodzic sterownik własnie go rysuję :gwizdanie: A czy ten sterownik nie jest już z tymi lampami?Spójrz na link z tymi lampami z pierwszego postu no faktycznie Ja robie sterownik dla siebie bo nie miałem takiego tylko ja mam inne ledy. Ty podłacz ten swój sterownik tak jak na tej etykietce i bedzie śmigało [br]Dopisany: 03 Styczeń 2012, 19:07_________________________________________________chociarz mam obawy że te wtyczki przy nich będa śniedziały po jakimś czasie. No chyba że się myle
-
[ALL B5] Światła dzienne
żeby to poprawnie działało trzeba wymodzic sterownik własnie go rysuję :gwizdanie: