Treść opublikowana przez edekxp
-
Parowanie tylnej lampy
U mnie też paruje prawa przeważnie biały plastik Muszę sprawdzić kompresorem
-
Wymiana gałki zmiany biegów na inną w A4 B8
Ja kupiłem z A3 i zostawiłem org.mieszek oraz kapselek z biegami z A4 Gałka oczywiście oryginalna W B8 widzę że drążek tak samo wygląda więc też powinno pasować Wygląda tak:
-
zimny - ciężko odpala na benzynie
Pisałem o krokowym lpg
-
zimny - ciężko odpala na benzynie
Widać po zdjęciach że trochę już wysłużony parownik.Zapewne brudny w środku mikser masz pomiędzy przepływomierzem a przepustnicą Tak ma być jeżeli jest kompesacja, chyba że to zasilanie. Trudno po zdjęciach ocenić, musisz "namacać palcami" co gdzie idzie Reduktor zapewne do regeneracji lub wymiany, zapewne przez 8 lat nic nie robione Ciekawe jak go sprawdzili, przecież tu nie ma czujników ciśnienia Krokowy również do wyczyszczenia, jeżeli sprawny jeszcze. Nawet po zmianie reduktora krokowego i filtrów, auto nie bedzie jeździć jak na pb. Koledze zmienialiśmy w Fabii.Auto odżyło, nie ma strzałów i nieodczuwalne przełączanie pb/lpg Wcześniej palił 12l, teraz 8l silnik 1.4MPI Zastanów się czy warto zainwestować w sekwencję Reduktor jak też krokowy mam na zbyciu z fabii w dobrym stanie
-
zimny - ciężko odpala na benzynie
Jakbyś miał bliżej to chętnie bym pomógł, ale spróbujemy na odległość Jaki masz sterownik LPG? Jaki parownik i jak dawno założona instalacja LPG Może jakieś zdjęcia z pod maski, jak to jest zamontowane
-
zimny - ciężko odpala na benzynie
Długi wąż gazowy nic nie przeszkadza.Może być winny reduktor Jak chcesz jeszcze tym autem pojeździć to zmień tą instalację na sekwencję. Zapomnisz o problemach strzelania itp. Auto odzyska swoją moc. Auto kupiłeś z LPG więc nie wydasz 2300zł na nową instalację Koszt sterownika, reduktora i listwy około 700zł + montaż, chyba że sam potrafisz to zrobić Miałem takie auto z sekwencją i na trasie palił 8l/100km
-
Prośba o pomoc - niedogrzany na trasie.
Można ten termostat naprawić. Prawdopodobnie urwane przewody od grzałki w środku. Naprawiałem już kilka i działają jak należy Dodatkowo w tym przypadku brakuje pewnie oringu, i część płynu idzie na duży obieg Poczytaj to: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-238/b6-avj-termostat-cos-innego-2-post-dolu-211709/
-
Kontrolka EPC
1.Pewnie kat już zajechany 2.Pzepływomierz, zrobić logi i bedzie wiadomo ile mierzy 3.Sprawdzenie szczelności najlepiej kompresorem 4.Błąd może być właśnie przez nieszczelność Na początek sprawdzenie szczelności oraz zawor DV
-
jaki parownik kupic?
A jak z mocą? Dają radę do 200KM? Pytam na przyszłość np wymiany.Na reduktor AC nie narzekam (czarny), auto 185KM
-
Regeneracja włącznika świateł
Proszę bardzo
-
Awaria systemy wtrysku - co w praktyce oznacza?
Kup emulator 40zł i po kłopocie
-
Podnoszenie przednich drzwi
Podkładki trzeba dać pod dolny zawias, (górny na zdjęciu)ale próbowałem tego - było za wysoko i nierówna szpara z przednim błotnikiem. Chyba że podkładki będą jak żyletka cienkie
-
Podnoszenie przednich drzwi
U mnie w A3 nie dało się podnieść na śrubach w słupku. Odkręciłem górną część zawiasu od drzwi i podpiłowałem płaszczyznę. Drzwi automatycznie się podniosły i lżej się zamykają Na zdjęciu dolny zawias, część po lewej
-
Jakie zamienniki błotników ?
Swoich nie da się naprawić?
-
jaki parownik kupic?
Kup AC-r01 czarny wystarczy.U mnie ponad 180KM i daje radę. Może zastanów się czy nie zmienić całego sterownika, na np staga. W słabych instalacjach często źle ustawić poprawną mieszankę.
-
Awaria systemy wtrysku - co w praktyce oznacza?
Jak nie masz kata i nie masz emulatora na 2 sondzie, lub programowo wyłączonej to błędy będą wyskakiwać po około 100km
-
Przepływomierz AVJ
Druciki były w starszych typach
-
b6 1.8t gasnie przy skrecie w prawo...czarna magia
Sprawdź skrzynkę ECU czy nie ma wody
-
Wakacje w Chorwacji
Ja mam też przyciemnione szyby. Robione to było w jakimś warsztacie z homologacją, bo mam nr. na szybach (foliach) Ogólnie nikt się nie przyczepiał nawet w PL. W Chorwacji ogólnie mało policji widać.Na trzy wyjazdy widziałem raz na plaży
-
Rdza na przednich błotnikach w A4 B6. Wybrać zamiennik czy oryginał?
Ok Dziś zdemontowałem sam błotniki, lakiernik powiedział że będzie taniej i szybciej Ma sporo aut do roboty.Jeden z droższych lakierników w okolicy, ale robi dobrze Śrubek z kilogram po odkręceniu , ale w miarę szybko poszło Koszt pomalowania 2 błotników, wcześniej wypiaskowania itp 400zł
-
Jaki kierunek na Wakacje 2013, czekam na propozycje
Ja na 90% tu:
-
Wymiana gałki zmiany biegów na wersję S-line w Audi A4 B6/B7
E tam.U mnie nie było problemu
-
Wymiana gałki zmiany biegów na wersję S-line w Audi A4 B6/B7
Przełożyłem mieszek ze starej gałki.Problemów nie ma.Wszystko jest jasne jak się ma to w dłoni
-
Rdza na przednich błotnikach w A4 B6. Wybrać zamiennik czy oryginał?
Pytałem lakiernika o pomalowanie tych rantów.Powiedział że to trzeba dobrze zrobić, czyli odkręcić błotnik potem wypiaskować rdzę (szczególnie od środka) i pomalować cały Koszt około 300zł za błotnik.Czy to drogo?
-
czy takie mają być mapy gazowe ?
Ok