Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

turzol

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez turzol

  1. turzol odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Dokładnie, wszystko zależy jak się trafi. Sa już 3 generacje 3.0TDI i każdy ma swoje wady i zalety. Wg mnie ta druga generacja jest najpewniejsza. W tych najnowszych niby uprościli rozrząd bo zrezygnowano z 2 łańcuchów ale znów jest problem z napędem pompy CR i wyciekami.
  2. Mam ją i mogę polecić, aczkolwiek nie mam porównania z innymi pianownicami. Dobrze wydane 60plnów Głównie robie mieszanki APC + piana, czasami SG Citrus jako pre-wash.
  3. turzol odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Serwis wychodzi podobnie nie licząc wymiany rorządu, który w 3.0 jest teoretycznie bezobsługowy, w praktyce wiadomo jak to wygląda. Dopóki nie ma objawów naciągniętego łancucha to wątpie że ktoś wymienia zapobiegawczo. Hamulce standardowo są wieksze więc koszt zakupu też wyższy, ale nie są to różnice diametralne. Nie wiem skąd takie przeświadczenie że V6 jest dużo droższe w serwisowaniu.
  4. turzol odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    porównując moje spalanie z autem służbowym SuperB III 2.0TDI 190PS 4x4 to różnica w jeździe mieszanej jest rzędu 1-1,5l/100km a kura jest o ponad pół tony lżejsza od Fejtka. Więc uważam że wszystko zależy od masy auta, nie wierzę że lekkie A4 3.0TDI przekroczy 9,5l/100 w mieszanym cyklu, chyba że ktoś pałuje do odciny
  5. turzol odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Dokładmnie. V6 spali troche wiecej niż 2.0 w gnoju a kultura pracy silnika nieporównywalnie większa od 4 garów. Ja co prawda mam ten motor w Phaetonie ale koszta eksploatacji wychodzą ciut więcej jak 1.9TDI. Filtry kosztują tyle samo, jedynie oliwy trzeba więcej na wymianę.
  6. Można zaadtoptować jeszcze do pojazdu, w przeciwnym razie będzie walił błędem o niepoprawnym VIN.
  7. turzol odpowiedział(a) na Marciol temat w Audi A4 B6/B7
    Polecam wyrezać fabryczny pakiet bagażnik w B6. Zrobiłem tak w swojej ex-B6 i byłem mega zadowolony.
  8. turzol odpowiedział(a) na jarkensik temat w Audi A4 B6
    w VIN jest błąd w 2 i 3 znaku. Po rozkodowaniu: Light Silver Metallic >> LY7W
  9. Przez ten okrągły otwór łączysz spojlerek ze ślizgiem zderzaka, w którym ten kwadratowy zacisk jest już obecny.
  10. Zmień na oryginał. Febi 06162 to olej hydrauliczny dla aut zgodnych ze specyfikacją BMW i nie powinieneś tym zalewać ukladu bo wykończysz pompę a potem magiel.
  11. Metalowy zacisk przychodzi do osłony silnika, w miejscu gdzie od dołu spinka idzie do spojlerka. Kwadrat wkładasz w miejsce do niego przeznaczone czyli "kwadratowe" i montujesz spinką o nr 4A0 805 121 A na płaski śrubokręt. Na zewnątrz idzie spinka na krzyżakowy o nr 4A0 805 121 C.
  12. turzol odpowiedział(a) na Dareq73 temat w Audi A4 B6/B7
    Ta klapa z aukcji to chiński zamiennik z tego co widzę, a z tym bywa różnie zarówno jeśli chodzi o spasowanie jak i dobór koloru. Ja osobiście poszukałbym oryginalnej.
  13. turzol odpowiedział(a) na Dareq73 temat w Audi A4 B6/B7
    Kolor tapicerki masz czarny (soul).
  14. turzol odpowiedział(a) na cycek800 temat w Audi A4 B6
    Pamietaj że to tylko góra zderzaka.
  15. turzol odpowiedział(a) na cycek800 temat w Audi A4 B6
    8E0 807 103 BD
  16. turzol odpowiedział(a) na Wiktoro temat w Lifestyle i Hydepark
    Prolumo -Tomasz Zajączkowski
  17. Najnowszy wypust tej pompy to 03L 130 755 AE (zastępuje 03L 130 755 AC)
  18. Waskivw jest w Czeladzi (śląskie) nie w Rzeszowie.
  19. Valeo kupisz za ok 90zł /kpl jezeli chodzi o zamienniki Aero.
  20. zdrowie
  21. Twoje zdanie. Z Passatem ma wspólny znaczek, nic poza tym. Auto od podstaw zrobione na nowo z rozwiązaniami które do dzisiaj robią wrażenie. Miałeś pewnie przedlifta czyli GP0, z którym trzeba jak z jajkiem bo jak wiadomo pierwsze wypusty zawsze mają problemy wieku dziecięcego. Ja wiem, że to forum Audi i każdy będzie bronił marki, ale mam w rodzinie kilka Audi, sam kocham tę markę ale trzeba oddzielić segment F od reszty bo to inna liga. Mam też w rodzinie A8 D3 4.2TDI w ostatnim lifcie, jeżdżę nim dość często nawet ostatnio częściej niż P z racji tego że auto wpadło do mnie na większy przegląd. Jakbym miał subiektywnie porównać A8 vs P to: Zawiecha i hamulce to jest 1:1 to samo, nawet nr katalogowe się pokrywają. Wyciszenie - P wygrywa Prowadzenie i pokonywanie zakrętów - remis. Ten sam napęd, w obu servotronic i aktywna regulacja zawieszenia. W A8 tryb sport dużo lepszy, ale ogólnie przy comfort nie jest tak fajnie jak w P, gdzie jadąc po kostce brukowej suniesz jak po dywanie. A8 jest zestrojony bardziej sportowo bez dwóch zdań. Skrzynia - te same automaty z pod szyldu ZF. W trybie sport lepsza A8. Wykończenie i wypasy - remis, aczkolwiek w A8 są rolety szyb bocznych w elektryce, ale za to brakuje tak rozbudowanej klimatyzacji. Fotele, wygoda - nieznacznie P za sprawą łamanych oparć i ogólnie lepszej wygody na dłuższych trasach. Osiągi - A8 jest po programie i zjada P, ale tutaj jest 350vs240km więc różnica jest odczuwalna Serwis, eksploatacja - w sumie to samo Bagażnik - remis, 500l w obu Przestrzeń - P jest po prostu większy w kazdym aspekcie, a co za tym idzie A8 jest zdecydowanie lepsze jeśli chodzi o parkowanie, manewrowanie. Blacha - A8, w P niestety zdarzają się wykwity rdzy gdzieniegdzie i to jest bolączka. Utrata wartości - tutaj zdecydowanie A8 wygrywa z P. Uważam że nie słusznie. Generalnie uważam, że P to mega niedoceniony samochód, zaryzykowałbym stwierdzenie że jedno najbardziej niedocenianych aut ostatniej dekady. Z drugiej strony gdybym dostał propozycje wymiany P na uczciwe i zadbane A8 D3 w Individualu to wymieniłbym bez wahania ze względu na miłość do marki
  22. Tak to wygląda w P jeśli chodzi o porównanie z S-klasse W221. Dodam że P jest w dieslu, a MB w benie.
  23. Przepiękna! Gratulacje.
  24. To oczywiste, Audi to jednak marka premium i można rzec że od modelu A4 w górę trzyma bardzo wysoki poziom. Z resztą w dzisiejszych czasach różnice między poszczególnymi segmentami zacierają. Jednak pod względem zawieszenia i wyciszenia kabiny segment F jest w innej lidze, sorry ale taka prawda. Jak ktoś zainteresowany mogę tutaj wrzucić porównanie P vs A6 C7 2017r z punktu widzenia gościa który miał kilka Phaetonów przez ostatnie 11 lat i zrobił nimi setki tys km.
  25. Nie no tutaj nie ma kompromisów, czuć że to kiedyś kosztowało ponad pół bańki. Nie ma mowy o złym spasowaniu, materiały bardzo dobre, każdy nawet najmniejszy element tapicerki jest podklejony pianką bądź filcem. Wszystko siedzi tak mocno na zaczepach. że trzeba używać dobrych ściągaczy do tapicerek, spinki są metalowe, niektóre śruby pokryte są nawet takim mieszkiem aby były w kolor tapicerki Jako ciekawostke dodam, że u mnie jedynymi plastikowymi elementami wnętrza są guziki, kawałek zakończenia tunelu i kratki wentylacyjne. Wszystko inne jest skórzane i miękkie w dotyku, nie ma mowy o wycieraniu czy skrzypieniu. Drewno jest drewniane a skóra prawdziwa, nie ma żadnej ściemy

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.