Treść opublikowana przez Lukasz_mk2
-
Mruga tylnie świato pozycyjne hmm
MCE łatwo wykluczysz podłączając żarówkę bądź próbnik pod odpowiednie wyjście światła postojowego bezpośrednio z MCE. Tu masz rozpiskę pinów MCE:
-
[A4 B6] Uszkodzony moduł drzwi pasażera ?
gdzie ty widziałeś MK za ponad 400zł?? Za około 250zł na pewno uda się coś kupić - nowy MK nie musi mieć takiej samej końcówki literowej jak ten obecny. Poczytaj:
-
[TDI PD] Problem z pokrywą zaworów (odmą). Niedrożna odma i kopcenie.
Z rurki która biegnie od pokrywy do dolotu jest dość sporo oleju Odma się zatkała (nie idzie w nią dmuchnąć). Jadę jeszcze do mechanika i spytam czy faktycznie nie lepiej jej na noc do ropy wsadzić z tego co tu wszyscy piszą, że nie ma się w niej co zepsuć. Z drugiej strony robię turbo (do tej pory zrobione 300tkm bez żadnej ingerencji) i nie chciałbym usłyszeć, że przez odmę turbo się popsuło i gwarancja na regeneracje nie zostanie uznana (na pewno jak przyjdzie co do czego to zakład będzie szukał dziury w całym). Dodatkowo moja pokrywa jest z 2001 czyli ta "gorsza" niż po 2003.
-
[TDI PD] Problem z pokrywą zaworów (odmą). Niedrożna odma i kopcenie.
Panowie co myślicie o czymś takim: POKRYWA ZAWORÓW 1.9 2.0 TDI 038103469R VW AUDI OŁAWA - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz z OŁAWA - POKRYWA ZAWORÓW 1.9 2.0 TDI 038103469R VW AUDI, na Allegro.pl, za 229 zł w kategorii {Silniki i... Warto czy szkoda kasy?? Będę u sobie robił Turbo i mechanik mówi że warto wymienić pokrywę bo jest z 2001r. i odma jest już zapchana na amen.
-
Bixenon, ori, depo czy tyc, a może inne ?
wydaje mi się że jednak najlepiej szukać używanej lampy
-
Problem z podświetlaniem nóg wewnątrz
z tego co kojarzę, a u siebie dokładałem podświetlenie pod nogami to za to odpowiada moduł komfortu (podaje masę na każdą lampkę). Sprawdź czy są jakieś błędy w MK (moduł komfortu) oraz czy twój moduł obsługują tą funkcję. Może poprzedni właściciel miał problem z MK i zmienił go na taki co nie obsługuje tego podświetlenia.
-
[B6 AWX] Brak mocy, wyciek oleju
wiesz już co było przyczyną twoich problemów???
-
Brak ładowania po wymianie rozrządu.
raczej zbieg okoliczności - rozrząd raczej nie ma nic do ładowania
-
ELSA wg. Toyoty
Ale mi bardziej chodzi o program z opisem napraw serwisowych. Typu "chcesz ściągnąć zderzak odkręcić tą śrubkę" itp. A w szczególności jak dołożyć czujniki martwego pola w toyocie chr rocznik modelowy 2021 Niestety toyota ma tylko pakiety dodatkowego wyposażenia i takie czujniki kosztują +15kzl, bo w pakiecie jest jeszcze mnóstwo rzeczy mi zbędnych
-
ELSA wg. Toyoty
Witam, panowie wiecie może jak nazywa się program w stylu Elsy dla marki Toyota??
-
Błędy A4 B6 wszedzie gdzie sie da - auto zagadka
temat z licznikiem i stałą rezerwą już gdzie jest opisany - musisz poszukać. Jeszcze co do błędów klimy to wypadało by sprawdzić czy kable od CAN'a się przypadkiem przy/za panelem nie pourywały przy jakiejś robocie przy radiu (dwa cienkie kabelki skręcone w warkocz)
-
Błędy A4 B6 wszedzie gdzie sie da - auto zagadka
co do tego włącznika to by trzeba zobaczyć co ten elektryk hobbysta zrobił z kablami: Instalacja włącznika z B7 (C lub D) w nadwoziu B6: Wystarczy przepiąć żółty kabelek podłączony fabrycznie do pinu 11 w pin 13 (rozwiąże to problem z nie działającymi światłami mijania)
-
Błędy A4 B6 wszedzie gdzie sie da - auto zagadka
błąd czujnika skrętu wynika pewnie przez brak kalibracji tegoż czujnika po wymianie kierownicy. Co do radia to tylne głośniki grają przez wzmacniacz, więc jak ktoś zmienił radio z jakiegoś niefabrycznego to trzeba dokładnie sprawdzić kable ze schematem i to poprawnie połączyć jak w fabryce. Klima chodzi??
-
Oswietlenie bagaznika
możesz spróbować, ale z tego co można poczytać na forum to te wszystkie wynalazki różnie działają, czasem się ostro grzeją - na forum chyba użytkownik @tomik sprzedaje jakieś moduły led, które się sprawdzają, ale też nie kosztują 10zł/szt tylko więcej
-
[B7 BRB] Test CO2, ubytek płynu.
Kolego nie strasz ludzi - wprawdzie nie robiłem u siebie testu na co2, ale auto mam już ponad 8 lat i od zawsze jak jest zimno to auto kopci na biało. W miedzy czasie robiłem remont silnika po nieudanej operacji wymiana wałka rozrządu (opisywałem już ten temat na forum) i po tej operacji jak i przed auto na zimnym kopci na biało - płynu chłodniczego nie dolewałem nigdy, więc myślę, że takie opowieści to tylko wróżenie ze szklanej kuli.
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
ja u siebie montowałem DRL na włączniku z B7 i wszystko działa jak należy - montowałem zgodnie ze schematem pokazanym wyżej
-
Pilot centralnego zamka przestał działać
Trzeba by podłączyć vcds i sprawdzić czy MK widzi pilota
-
Brak oświetlenia przy otwartych drzwiach
zaglądałeś już w gumową przelotkę znajdując się między drzwiami a budą?? 99% problemów powodują przerwane kable w tych przelotkach, a to że nie działają przednie i tylne drzwi to pewnie dlatego, że problem występuje i w jednych i w drugich drzwiach.
-
Oswietlenie bagaznika
Radził bym jednak kupić oryginalne podświetlenie rejestracji, te zamienniki często się psują - po pewnym czasie będą migać jak stroboskop, aż w końcu padną. Dodatkowo strasznie się grzeją. Ja u siebie mam oryginał i działa już ponad 2 lata i wszystko jest ok (mam kontrole żarówek i nie wyskakuje żaden błąd na FIS'ie). Tu masz moją propozycję: ORYGINALNE LAMPKI LED TABLICY AUDI A3 A4 A6 Q7 A8 Krosno - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz z Krosno - ORYGINALNE LAMPKI LED TABLICY AUDI A3 A4 A6 Q7 A8, na Allegro.pl, za 169 zł w kategorii {Części samochodowe} - {Oświetlenie}. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id:... Jest to moja pierwsza lepsza propozycja z allegro, więc warto poszukać i może uda Ci się znaleźć coś trochę taniej.
-
Oswietlenie bagaznika
jak chcesz zakładać ledy to radził bym założyć tylko oryginał, bo z innymi będą same problemy. Masz u siebie kontrole spalonych żarówek?? Jeśli tak to z ledami może być problem.
-
Zamykanie drzwi
jakie masz błędy w MK?? Jak na mój gust to jednak będą kable w przelotce - wypadało by je zmierzyć miernikiem, a nie tylko organoleptycznie
-
Zderzak s4 parktronic
@rogi wiem że temat stary, ale udało Ci się znaleźć te punkty wiercenia, a jeśli tak to czym je nawiercałeś i jak to ogólnie wyszło. Przymierzam się do zakładania zderzaka sline do przodu, który też muszę malować i pomyślałem, że może warto też pomyśleć o PDC. Koszyczki pod czujniku kupowałeś, czy miałeś ze swojego starego zderzaka? czy takie koszyki będą ok na przód i na tył: Czujnik parkowania PDC wspornik do uchwytu dla VW EOS Passat Polo Touran E53 E60 E38 E39 E46 X3 X5 E64 Peugeot 307 Benz W245 CITROEN C4|Czujniki parkowania| - AliExpress PL.ALIEXPRESS.COM Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com
-
Odpięty bezpiecznik
jest to bezpiecznik prawdopodobnie od wzmacniacza audio - pewnie przed sprzedażą auta sprzedający wyjął wzmacniacz, a kabel został po prostu odpięty - poszukaj drugiego końca tego kabla. Lepiej go nie podłączaj do akumulatora bo jak jego drugi koniec dotyka gdzieś do blachy to zrobisz zwarcie.
-
Brak oświetlenia po otwarciu szerzej drzwi kierowcy
Na 99,9% problemem były złamane kable w przelotce miedzi budą a drzwiami
-
Oporna kontrolka AirBag
fajnie jak bys kupił np taki: VAG COM 20.4.1 VAGCOM 19.6.2 hex Can interfejs USB dla VW AUDI Skoda Seat VAG 19.6.2 czeski angielski ATMEGA162 + 16V8 + FT232RL|Przewody i złącza do diagnostyki samochodowej| - AliExpress PL.ALIEXPRESS.COM Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com ale on jest do podłączenia od kompa. Może ktoś coś jeszcze doradzi innego.