Treść opublikowana przez Rafal-L
-
[ALL B6] Zdemolowana dwumasa audi a4 b6 1.9 tdi avf MULTITRONIC
Nie to poprostu Bartas-s kocha Multitroniki i pomaga klubowiczom jak moze.... gdzie indziej oddasz skrzynie w rece osob ktore sie na nich nie znaja i zaplacisz kolo 5tyskow, za prace ktorej nie jestes pewien. U Bartka przynajmniej masz pewnosc ze oddajesz auto w dobre rece, sam jade do Bartka w przyszlym roku na modernizacje pompy w Multi i wymiane Dwumasa...
-
[B6 BFB] Problem z cewkami?
moze to banalne ale czasami ten problem sie pojawia jezeli jest uwalone odpowietrzenie skrzyni korbowej, na wszelki wypadek sprawdz wentyl ktory siedzi w trojniku pod kolektorem ssacym... moze to byc to, ale nie musi. Maga to tez byc uwalone kable ktore ida do Cewek... sprawdz najpierw ten wentyl a pozniej kabelki...
-
[B6 BFB] Problem z cewkami?
a telepie silnikiem?
-
[B6 AVF] A3-->A4 b6 avant s-line plus
Piekna sztuka:)
-
[B6 BFB] A4 1.8T 163 KM BFB , A5 2.0 TFSI 211km Quattro Str. 4
Cos tam znowu dodalem:)
-
[B6 ALT] Termostat
Wandej w BFB jest dokladnie taki sam:)
-
[B7 BFB] Świszczenie powietrza w silniku
wystarczy wpisac w szukaj, a mysle ze znajedziesz rozwiazanie, sprawdz wszystkie wentyle wlacznie z odpowietrzeniem skrzyni korbowej i zaworki zwrotne:)
-
[B6 AVJ] Odma.
u mnie w BFB jest to samo, pod kolek delikatnie dmucha
-
[B7 BFB] 1.8T B6 a B7 różnice w silniku/aucie?
ja tez mam pakiet sport i K03s, 1BE i 312 heble:) wiec to nic dziwnego
-
[B5 ABC] Czy robić remont silnika?
Tak tak Luki lepiej wcisnac szmelc i neich sie meczy kots inny Lukasz Lukasz sam wiesz ze nie ladnie tak robic;) wcisnac problem innej osobie, ktora i tak zawita pozniej na forum aby ten problem usunac:) Samuray mialem ten silnik i niestety jednostka malo udana... ale ja podchodze do sprawy inaczej, lubie to co mam wiec jezeli jest problem to go naprawiam, jezeli wychodzi za drogo szukam kolejnego silnika...
-
[B6 AVJ] Drgania nadwozia,nierówna praca silnika...i głośny start silnika
Lancuch mozna sprawdzic i tak samo nastawnik:)
-
[B6 AVJ] Drgania nadwozia,nierówna praca silnika...i głośny start silnika
Moj nastawnik zaczol padac wlasnie przy 145tys wymienilem go dla swietego spokoju:) nie czekajac az sie rozwali, a moje auto ma napewno ten przebieg;)Samochod jezdzi na Full Syntetyku Motulu X-Clean 5w30 Co do kosztow nastawnik tylko z ASO bo te z allegro sa felerne i nietrzymaja cisnienia:) ja po rabatach za nastawnik zaplacilem 1390zl + 180zl za lancuch no i robocizna:) wiec 2000tyski:)
-
[B6 BFB] Przejscie z Dwumasa na Jednomasa .... Co potrzeba ??
Kajzera dlaczego chcesz przejsc na jednomas?
-
[ALL B6] Wymiana tarcz (przód)
ja w starej A4 mialem to samo, na koniec pojechalem na warsztat 80zl i po problemie:)
-
[B6 AVJ] Czy czegoś tu brakuje?
Hehehe siedzi tam pompa ktora utrzymuje cisnienie w ukladzie aby auto sie niestaczalo ze wzniesienia przy skrzyni automatycznej:)
-
[ALL B6] Żarówki LED w przednich przeciwmgielnych (halogenach) - warto?
ja zamontowalem w Przeciwmgielnych HIDY 4300k Slimy i swieca swietnie:)
-
[B6 BFB] Nierówna praca silnika
ten zaworek to zmora BFB
-
[B6 BFB] Spadek doładowania
Tez stawiam na DV
-
[B6 BFB] Nierówna praca silnika
Ja obstawiam ze blad jest od zaworka ktory odpowietrza skrzynie korbowa, a siedzi on na trojniku pod kolektorem ssacym. Numer zaworka 035 103 245 G Co do przepustnicy odlacz ja, podlacz ponownie i odpal zaplon, poczeka troche, a sama powinna sie zaadoptowac... Jezeli trzesie Ci silnikiem i skacza obroty, to jestem przekonany w 99% ze to wina zaworka... sciagnij waz chwile po odpaleniu z przepustinicy i zobacz czy wali ci bardzo mocne ciesnienie na dekielek jak tak to napewno wina cisnienia ze skrzyni korbowej;) Pozdrawiam
-
[ALL] Pozytywne opinie o multitronic
Ja wiem ze kazde auto ktore kupie bedzie mialo Multitronic, przyjemnosc z jazdy nie mozna opisac slowami:) To juz moje drugie audi z Multi pierwsze mialem a4 b6 ALT 2003 rok - 252tysiace - jedyna usterka to naprawa sterownika, auto rozbilem wiec teraz mam a4 b6 BFB 2004 - 152tysiace i smiga jak marzenie Jakos nie boje sie usterek bo mamy tu Bartasa wiec jak naprawa to tylko u niego;) zreszta diagnozowal mi obydwa auta i dzieki niemu nabralem przekonania do tej skrzyni:)
-
[B6 BFB] A4 1.8T 163 KM BFB , A5 2.0 TFSI 211km Quattro Str. 4
Doszly HIDY i LEDY , w przyszlym tygodniu Przedni zderzak S-line;)
-
[ALL B6/B7] Książka "Sam naprawiam A4 B6/B7" już dostępna!!!
Ja tez zakupilem, jest troche minusow ale jako material pomocniczy mysle ze udana:) Dokladnie Hugo juz pisal na temat tej ksiazki, jej praw autorskich;) wiec skanowanie i umieszczanie jej na forum nieprzejdzie pozdrawiam
-
[B6 AWX] Szarpanie gałką zmiany biegów
U brackiego w AVF wymienilismy wszystkie poduszki i dalej to samo okazalo sie ze wyrobiony byl wodzik w skrzyni biegow... wiec jezeli skrzynia porusza ci sie do przodu, to najpierw sprawdz wodzik, nim zaczniesz kupowac poduszki
-
[B5 ADP] Docieranie po remoncie
tak jak kolega pisze do 1000km wszystko sie podociera;) i bez butowania na poczatku:)
-
[B6 ASN] Kontrolka "Check Engine" i wypadanie zapłonów PROBLEM ROZWIĄZANY
Sprawdz uklad cisnienia czy jest szczelny.... rurki, weze + sprawdz kabel od cewek czy jest sprawny