Treść opublikowana przez dark79
-
Swiatło przeciwmgielne
dokladnie, zakladalem od siebie typ boscha bo mialem stare valeo, i pisalem o instalacji z Audi A4 z 97 roku bo taki schamacik mialem
-
Padło podświetlenie zegarów i przycisków
podsiwietlnie wychodzi z zegarow, tam jest ten potencjometr do reg. jasnosci
-
Skradziony wkład lusterka lewego
a mozna sie pobawic i zrobic tak ze jak masz przelacznik od lusterek na srodku to nie grzeja a jak przelaczysz na prawe lub lewe to odpowiednie lusterko zacznie grzac
-
Wycieraczka tylnej szyby.
kolega miał na myśli zebyś sciągnął kierownice i rozebrał manetke od wycieraczek (czyt. przełącznik , włącznik wycieraczek) albo tam jest problem alebo przy przekaźniku od wycieraczki tylnej który pewnie się znajduje gdzieś pod kierownicą
-
[B5 1.9TDI 90KM]sprzęgło szarpie na zimno przy ruszaniu
w 1Z nie ma dwumasy, tak mi sie wydaje
-
[ALL] Wymiana wahacza - spostrzeżenia
tak sie robi z gornymi i dolnymi wahaczami
-
Swiatło przeciwmgielne
raczej nie powinny, z tego co patrzylem po schematach (jak zmienialem lampy przednie) powinno byc tak ze jak masz zalaczone przeciwmgielne przednie i zmieniasz na dlugie to przeciwmgielne powinny sie wylaczyc, no ale niech sie wypowiedza koledzy z orginalna instalacja
-
[ALL] Licznik dzienny
zmienisz aku i bedzie git, bylo o tym na forum, aku jest slabe i podczas zapalanie brakuje pradu i sie zeruje, nie masz czasami 3ch pikniec z deski po odpaleniu czasami ??
-
[ALL B5] Kierunkowskazy problem
moze byc cos z przerywaczem albo z manetka od migaczy, manetke mozna rozebrec i zobaczyc, a przerywacz podmienic na chwile i zobaczyc czy tak samo sie dzieje na nowym, a kierunki na bokach tez sprawdz
-
Padło podświetlenie zegarów i przycisków
nic sie nie stanie tylko poducha sie bedzie dluzej swiecila
-
[B5 1Z] Problem z pompą wtryskową ?
cięzko powiedzieć, uszczelka pod dekiel na głowicy to coś koło 60-70 zeta (chyba) bo jeszcze nie wymieniałem ale bede musiał i nie wiadomo co ci dokładnie cieknie przy pompie, miałem przypadek u ojca w B4 z tym samym silnikiem ze pękł wężyk przelewowy i część silnika od strony pompy cała pływała w ropie, wężyk miałem w garażu i nic nie kosztowało, także sprawdz skąd dokladnie cieknie.
-
[B5 1Z] Problem z pompą wtryskową ?
aż tak ciemno tego bym jeszcze nie widział, zlikwiduj wycieki i bedzie dalej śmigać, u mnie też nie jest za sucho od spodu, ale ten typ tak ma, wiek, kilometry robia swoje, mamy z resztą te same silniki
-
[B5 1Z] Problem z pompą wtryskową ?
olej w okolicy kolektora - uszczela po osłona głowicy do wyminay, standart, mam to samo, co do wtysku to zobacz czy przewody przelewowe nie są stare i puszczaja rope, pompa, dobrze obejrzyj gdzie ciekanie na zapalonym silniku, moze cos zauważysz
-
kod-y wyposażenia
slownik i na przod www.ling.pl
-
[B5 ADP] Skrzynia biegów i wycie silnika
co do biegów, łożysko w skrzyni mogło sie wysypać
-
air bag
jak pisze Pikus, pod vaga i skasowac blad.
-
[B5 2,5] Biały dym z wydechu.
a czy biale kopcenie nie oznacze tez ubogiej miszanki paliwowej ??
-
Kable rozruchowe
musialbys sprawdzic jaki masz pobor pradu gdy auto stoi i nic nie jest wlaczone, moze cos ciagnie prad i rozladowywuje aku
-
Kable rozruchowe
jezeli aku siada a jest dobre to musi byc gdzies przyczyna tego rozladowywania, zobacz czy masz jeszcze elektrolit w aku i jak jest za malo to uzupelnij woda dest. ale w tym roczniku problem z aku?? kup nowy i zobaczysz czy bedzie sie rozladowywal nadal sam, a co do przewodow to bez problemu mozna uzywac, aby tylko mialy duzy przekroj i dobre zaciski
-
[B5 1.9 Di 75KM AFF] tymczasowy zanik mocy
przeplywke mozesz sam sprawdzic organoleptycznie, odepnij wtyczke i przejedz sie, bedziesz mial porownianie jak chodzi z podpieta i odpieta, jak auto bedzie zamulalo tak samo jak czasami to masz odpowiedz do ewentualnej przyczyny
-
Immobilizer
Zanim porozkręcasz to wszystko to na pewno minie 15-30 minut :mrgreen: A co jeśli komuś zachce się zacząć robotę od zdjęcia poduchy, potrwa to 5 min :razz: napisze tak, sciagalem poduche z podpietym aku, jedeno ale, nie przekrecac kluczyka w stacyjce i nic sie stalo, nawet kontrolki nie wywalilo, ale zawsze lepiej odpiac
-
Problem z centralem
centralka stroje swiatelkami w srodku, moze woda sie dostala do centrlaki, i takie przypadki widzialem, ogolnie dostan sie do centralki i sprawdz czy dostaje napiecie, a potem ja rozbierz, moze cos zauwarzysz i zreanimujesz ja
-
Propozycja letniego zlotu nad morzem
jak dla mnie bomba, mam miejscówe w Międzyzdrojach to moge przyjechać, jakis termin możnaby teoretycznie założyć.
-
Strefa Śmiechu
Siedzi dwóch facetow w knajpie, rozmawiają i pija piwo, w pewnej chwili jeden pyta: - powiedz mi Kaziu, czy ty robisz to z żona czasami w tą drugą dziurkę? - coś ty, żeby w ciążę zaszła. - Wiesz, moja żona chyba nie żyje. - Jak to?! - No seks to tak jak zwykle, ale garów i prania ciągle przybywa. Pewnego dnia wybrał się do Zoo pewien gość z żoną. Żona, naprawdę atrakcyjna, makijaż, letnia, różowa sukienka spięta paskiem, pończochy samonośne... Gdy szli pomiędzy klatkami małp, zobaczyli goryla, który na ich widok jakby oszalał i zaczął skakać na kraty, chrząkać, zawisać na jednej ręce, i drugą uderzać w czaszkę, najwyraźniej niesamowicie podniecony. Mąż - zauważywszy Podniecenie małpy, zaproponował żonie podrażnić go jeszcze bardziej i zaczął podsuwać pomysły: - Obliż usta, zakręć tyłeczkiem... Żona wykonywała jego instrukcje, a goryl zaczął wydawać takie dźwięki, że chyba obudziłby martwego. - Rozepnij pasek... - (goryl prawie już rozginał kraty z napięcia) - ... a teraz podciągnij sukienkę nad pończochy... (goryl oszalał kompletnie). Nagle facet złapał żonę za włosy, otworzył drzwi klatki, wrzucił żonę do środka, zatrzasnął drzwi i powiedział: - A teraz mu się k**wa wytłumacz, że boli cię głowa... Żona otwiera drzwi, a tam mąż stoi z owcą pod pachą i mówi: - To jest ta świnia którą posuwam! Na to żona: - Ty idioto! To nie świnia tylko owca! - Zamknij się do owcy mówiłem!! Żona ocierając się zagaduje do męża: - Kochanie, powiedz mi coś słodkiego... - Nie teraz, jestem zajęty. - Kochanie, no powiedz mi coś słodziutkiego... - Naprawdę, teraz nie mam czasu. - Ale kochanie, chociaż jedno slówko... - Miód!!! Do k**wy nędzy i odpier**l się wreszcie! Facet kupił sobie fajny duży telewizor, przyniósł do domu, żona patrzy, a na pudle sporo jakichś znaczków informacyjnych. - Kochanie co oznacza ta szklanka na opakowaniu? - pyta żona. - To znaczy, że zakup trzeba opić.
-
[B5 AFB] świece żarowe???jakie??
jak dobry silniczek to i z czterema spalonymi zapali