Treść opublikowana przez OLO_GDA
-
[B7 BKN] Mironowóz cz.III - 3.0tdiQ - najbogatsza wersja
to po zlocie w bukowinie będzie wyjmiemy mirusiowi69 quattro i będzie miał jedyną w Polsce B7 3.0 ośka :polew: tak calkkiem serio to identyczna skrzynia automat jak w 3.0TDI jest w BMW i jaguarze. tylko oczywiscie bez Quattro... maja wyjscie jedynie na wał. przy odrobinie checi dałoby sie wyrezac z tego audi RDW ;] ;]
-
Zakup podróbki na Allegro
no najwazniejsze ze koles faktycznie ma oryginał. bo gdyby licytowany zegarek nie istnial to byloby gorzej.
-
Moja Laguna GT 2.0T 205KM
no widzisz to tak jak z tymi 2.0 TDI w A4.Ludzie jeżdżą i sa zadowoleni i nic sie nie dzieje a ja mam juz drugie auto które okazalo sie mega c**jowe no na pewno silniki HDI , szczegolnie te 2.0 110 koni nie maja takich problemow jak nowe tdi od VAGa... ogolnie co by nie narzekac na auta na F to akurat Francuskie diesle i Fiatowskie 1,9jtd to bardzo udane jednostki i ciezko im zarzucic jakas super awaryjnosc.
-
[B6 AVJ] Problem z tiptronicem
jak sie podswietlaja oznaczenia to skrzynia łapie błąd... VAG powie jaki. ale to na 100% uszkodzenie mechniczne, wyglada albo na slabe cisnienie albo spalone tarczki. ciekawe czy tak samo wyglada problem na biegach 1-3 i wyzszych? błąd to zapewne nieprawidlowe wybranie biegu , bo skrzynia sie "dziwi" ze obroty rosna a predkosc nie. generalnie skrzynia to i tak juz szrot wiec trzeba ja rozebrac i zobaczyc czy jest co wymieniac czy szukac skrzyni. slyszalem tez o przypadku gdzie przy wymianie dokrecono rurki idace do chlodnicy tak mocno ze je ukrecono, ograniczajac przeplyw oleju. skutek - usmazenie skrzyni..
-
Moja Laguna GT 2.0T 205KM
ee przesadzacie. zajezdzilem dwa pugi 406 i nie dam zelgo slowa o nich powiedziec. kazdy przelatal 250tys i jakos sie nie rozpadly..
-
[ALL] kosztorys naprawy w/g ubezpieczalni,a naprawy w/g servisu
aby spraqwiedliwości stało sie zadość to naprawe może sie nie odbyć WOGLE... tu chodzi o WYSOKOŚĆ SZKODY a nie naprawe auta. czy w związku z tym ze nie chce naprawiać auta, bo np nie lubie mieć wymienianych elementów nadwozia to moja szkoda jest mniejsza niz gdybym naprawiał auto?? ubezpieczalnie robia ludziom wode z mózgu.
-
[ALL] G 052 162; olej do ATF
ale w TIPie tez masz tryb S... prznajmniej w 6biegowym ..
-
[ALL] G 052 162; olej do ATF
tip 6 biegowy pomijajac juz rok produkcji to byl montowany tylko w Quattro... wrzuc foto naklejki z ksiazki serwisowej albo wklajki z okolic koła zapasowego lub tylnej kanapy..
-
[B5 ADR] 173 kW 235KM wbite w dowód silnik 1,8 jak to możliwe?
nie no bez jaj. mozna sie zastanawiac czy auto ma 100 czy 120 koni a nie czy ma 100 czy 200...
-
[ALL] kosztorys naprawy w/g ubezpieczalni,a naprawy w/g servisu
a które drzwi i błotnik? bo przy lakeirowaniu elementów proces technologiczny zakłada tzw. cieniowanie sąsiedniego elemntu, wiec tak naprawde i tak będą malować te drzwi które są w poblizu malowanego elementu... Mariolini , nie kumam jak sąd mógł uznać racje ubezpieczalni. przeciez to absurd. na 100% prawo jest po Twojej stronie...
-
[ALL] kosztorys naprawy w/g ubezpieczalni,a naprawy w/g servisu
nie można się zgodzić z tym. czytając wiele wyroków i uzasadnien sądow a przede wszystkim sama ustawę. nie moze być mowy o amortyzacji bo dlaczego ktos ma ponosic koszty tego ze ktos inny mu zepsuł auto. świetna rozmowe z likwidatorem na ten temat odbył mój kolega któremu rozbili starego forda (ponad 10 lat miał). likwidator mowi ze szkoda jest warta 6tys ale po urealnieniu cen wyplaca 2. to sie znajomy pyta co to znaczy urealnic ceny? no to likwidator probuje zablysnac i obrazowo mowi ze jak sie kupi buty to po dwoch latach one sa mniej warte niz w momencie kupienia. a znajomy sie go zapytał czy jak mu przetnie sznurowadła w tych dwuletnich butach to pojdzie do sklepu po nowe czy bedzie na smietniku uzywanych szukał :polew: chłop sie az zapowietrzył :polew:
-
[ALL] kosztorys naprawy w/g ubezpieczalni,a naprawy w/g servisu
jeziuuuu.... co Wy tu wypisujecie?? :wallbash: jaka amortyzacja??? jakie potracenie VATU?? kradziez autA?? co to ma wszystko wspolnego z OC??? przy OC nie maja prawa naliczyc amortyzacji - ale zrobia to na pewno , mi na razie odjeli 25% wartosci czesci. na pewno policza stawke godzinową 60zl/godz ... to chyba u zenka w szopie. to ich standardowe zagrywki , ale na szczeście nie jest tak jak pisze Pusia i prawo stoi po stronie poszkodowanego. bo to nam rozbijają auta i nie mamy z tego powodu ponisic zadnych kosztow a straty maja byc zrekompensowane... troszke trzeba sie pokłócic z nimi zeby widzieli ze nie trafili jelenia... bo w/g ustawy powinno byc tak jak mowisz, wycena z ASO = kwota dostana na konto. niestety zeby to wywalczyc trzeba na bank sie włóczyć po sądach. ale o amortyzacje i nie stosowanie zamiennikow powinni Ci podniesc kwote po zwyklym odwolaniu... VAT moga Ci odjąć tylko jeżeli auto używane jest w ramach działalnosci i odliczasz koszty od jego uzytkowania. pamietaj zeby upomniec sie o kwote równą utracie wartosci auta w zwiazku z kolizja... Pusia, nie to, że Cie krytykuja ale naprawde kompletnie pomyliłaś pojecia... z OC sprawcy należy nam sie przywrócenie pojazdu do stanu jaki by był gdyby do szkody nie doszło, lub kasa potrzebna na doprowadzenie auta do takiego stanu. i nikt nie kaze nam nawet naprawiac tego. a z tym ze ASO "nie bedzie sie uzerac z ubezpieczalnia" to juz całkiem rece opadaja..
-
[ALL] G 052 162; olej do ATF
tak tak, oczywiscie jest to olej tylko do TIPa i to starszego, bo moj i tym podobne (czyli 6biegowe) maja juz zupelnie inny olej. niestety po 160 za litr... co ciekawe identyczna skrzynia w beemce czy jaguarze jakos sobie radzi na oleju za 80 ;] widac w Audi maja gest ;]
-
Gdzie w Krakowie Można naprawić MULTITRONIK ?
zadzwon koniecznie tu www.sserwis.pl
-
[ALL] G 052 162; olej do ATF
trzeba podkreslic ze olej ESSO jest to olej dokladnie ten sam co sprzedawany w salonach koncernu VAG.
- Eco jazda
-
[Gdynia] VASS Serwis
ja czytam takie rzeczy to mi ziemniaki w piwnicy więdną. nie znam tego warsztatu ale jak mozna porownac cene w warsztacie z cena na allegro?? przeciez zawsze bedize taniej. wymien tez przez internet, a jak sie rozpadnie to mailem wysla Ci nowe. no kurcze, bez jaj. i tak roznica bardzo mała. czesto na allegro czesci kosztuja 60% ceny sklepowej. czy ktos Ci zabronil kupic sobie gdzies dwumas a tylko u nich wymienic. a numery czasami sie zmieniaja lub sa zamienne i jezeli dopasowali w ETCE po VINie to nie ma mozliwosci pomylki. i zapewne oferowali pasujaca czesc.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Może tym razem wypadnie lepiej :gwizdanie: Lepiej??? to niby wypadł źle?? miał mega-wynik. pierwszy w klasie, od poczatku pierwsza dziesiatka w generalce... praktycznie pierwszy start i to bez przygotowania. a wypadek. kurcze tam ciagle ktos sie rozbija. św pamieci Colin od poczatku albo wygrywał albo spektakularnie wydzwanial. ale chyba nie da sie o nim powiedzieć, że słabo jeździł. tak odbiegajac od tematu, to Colin to był super gość i zawsze jakis żal jak sie o nim pisze w czasie przeszłym....
-
Audi A5 opinie o widoczności...
generalnie kluczowe znaczenie w takich sprawach ma odległość od miejsca w którym się włączył ten któremu najechano na dupe. bo oczywiscie wymuszenie pierwszenstwa to ewidentna wina, ale jak ktos zdazy przejechac sie juz kilkadziesiat metrow, rozpedzic a tymczasem ktos mu ładuje w tył i mowi ze tamten u wyjechal to juz inna bajka.... generalnie to w tej sytuacji o której mowi edmondo za bardzo nie da sie wjechac w tył takiego malucha, bo jezeli koles robi to tak dluuuugo to kiedy zaczyna manewr to jestes na tyle daleko ze jestes w stanie wychamowac zanim od cały sie wytoczy, albo nie jestes na tyle daleko i wtedy ładujesz w bok, ewentualnie narożnik. bo przeciez koles wyjzadza kilka , kilkanascie sekund a Ty w tym czasie byłbys juz na nastepnym skrzyzowaniu...
-
[ALL B6] Problem z e skrzynią biegów typu multitronic - szarpanie oraz gwizd
w B7 wiele nim nie zdziała raczej ...
-
[B5 ADR] Prośba o sugestie z wyceną szkody
na moje pismo wcale nie dostalem odpowiedzi :polew: to chyba znaczy ze przyznali mi racje - pisalem ze łamią ustawę na razie mam gdzies ale niebawem zaczne przyciskac o odwolania. obawiam sie niestety ze maja jakies co najmniej dwa tygodnie na reakcje. poczekałbym pare dni jeszcze i potem ich opieprzyl...
-
[ALL] Czy można mieszać olej mineralny z syntetycznym w automatycznej skrzyni?
nie nie i jeszcze raz nie!!!!!!!! i ten baran co Ci to g!@!no wlał do skrzyni powinien isc pod nóż. olej w skrzyni nie pelni tylko roli smarujacej ale tez sterowanie jest hydrauliczne, sa elektrozawory i to wszystko jest za***iście czule na gestosc , prametry i dodatki do oleju... moze to dobrze ze ten baran nie uznaje wymiany w automatach. jak ma to robic w ten sposob to lepiej zeby nie dotykal wcale! jezeli nic z tym nie zrobisz to nie daje szansy na przejechanie nastepnych 3000km tej skrzyni.
-
[ALL B6] Problem z e skrzynią biegów typu multitronic - szarpanie oraz gwizd
Bart - mam propozycje nie do odrzucenia:D załóż wątek pt. NIE MAM PROBLEMOW Z MULTI ;];];} może tam troche uda sie odbudować opinie o tej skrzyni bo faktycznie pisza tylko CI co im pada skrzynia i wyglada jak totalna porazka, a przeciez az tak zle nie moze byc... :kox:
-
[B5 ADR] Prośba o sugestie z wyceną szkody
na moje to musza Ci udowodnic ze miało to jakikowliek wpływ na wypadek. to że masz przyciemnione nie stwierdza jeszcze ze gdybyś nie miał to by wypadku nie było. oczywiscie ubezpieczyciel bedzie łapał sie wszystkiego byle oddalic Twoje roszczenia. ale w/g mnie sprawa do wygrania w kazdym sądzie, o ile nie miała wpływu na wypadek. moga wystawic Ci mandat a wina i tak bedzie tego drugiego...
-
[ALL B7] Jakie radio wybrać?
jezeli chodzi o radio do B7 to jedyna sluszna opcja jest RNSe. nawet jak sie nie potrzebuje NAVI. przerabiasz z 1din na 2 i wio. fakt ze mistrzostwo swiata pod wzgledem dzwieku to nie jest ale wizualnie i funkcjonalnie nie znadziesz nic co chociaz w polowie bedzie takie zajebiaste... jezeli nie RNSe to jak dla mnie radio mozna losowac. i tak bedzie do bani wygladac