Treść opublikowana przez Onkel
-
Wyjmaki do Nawigacji i innych radyjek AUDI
POLECAM.Wyjmaki kolegi banshee. Wykonanie I klasa. Wziąłem do swojego RNS-e.
-
[ALL B6] Najlepszy silnik pod gaz..
Za 1.8T troszkę się najeździsz bo mało ich a w Q to już w ogóle. No i cena za jaką chcesz kupić też taka sobie.
-
[ALL B6] Najlepszy silnik pod gaz..
Też miałem ten dylemat. Ale wolałem auto na turbinie niż ciągłe problemy z nadmiernym pobieraniem oleju. A teraz nie zmieniłbym tej decyzji i nie żałuję. Wystarczy dobrze obchodzić się nie piłować na zimnym odczekać moment przed zgaszeniem autka żeby turbo się schłodziło i będzie wszystko ok. W 1.8T masz moc i zawsze możesz ją podnieść. Spalanie gazu: na zbiorniku 41l robię 360km. Wiadomo przyjdzie zima to więcej benzynki idzie bo dłużej się nagrzewa. W tym roku większą ilość zatankowałem tylko w tym miechu. Wszystko zależy jaki trasy robisz do pracy/szkoły.
-
[ALL B6] Najlepszy silnik pod gaz..
Bo każdy trzyma dla siebie albo rozchodzi się po znajomych.
-
[ALL B6] Demontaż grilla
Mariusz Ty też masz czarny??Mi też bardziej podchodzi z chromem. Na jasnym aucie fajnie lampy w czarnym macie wyglądają. Pomyśl o tym. Choć zabawy jest co nie miara...
-
[ALL B6] Najlepszy silnik pod gaz..
Naturalne żywienie 5 posiłków dziennie. Kolego jest masa ludzi na tym forum, którzy wkładają tysiące w remont tego silnika i niestety to nie pomaga. Z tym jak trafisz to loteria. Bo oczywiście nie wszystkie muszą być wadliwe i w czasie jazdy próbnej pewnie aż tyle nie ubędzie żeby wywalić Ci błąd. Weź pierwszy lepszy nr do a4 b6 2.0 i od razu wal do kolesia z tekstem ile oleju ubywa bo wiem, że te silniki mają z tym problem. Ja tak robiłem ale po kilku telefonach i tekstach, że około 0.5-1.0 odpuściłem. Kupiłem 1.8T Poprzednik jeździł na 10W40, uszczelka pod pokrywa zaworów była do wymiany. Wymieniłem uszczelke olej na MOTUL 5W40 zrobione 4200km i zero ubytku. Aha gazownie mam już prawie 15000km bo muszę umówić się już na przegląd i jest wszystko dobrze. Najważniejsze to dobry magik do montażu.
-
[B5 ADP] Kłopoty z instalacja
Nie ten dział.
-
[ALL B5] Wymiana radia.
NIc nie będzie wyglądał tak ładnie jako ori... Niestety. Miałem alpine. pioneera i założyłem RNS-e Bez porównania. Ale co kto lubi. Więcej ustawień i filtrów mają radyjka wcześniej wymienione.
-
[B5 ADR] Pęknięta chłodnica oleju
Niech Ci pokaże pękniętą co za problem???
-
[B6 BRE] Tręsienie silnika + kontrolka check engine
W takich przypadkach najlepiej podłączyć VAG-a i podać błędy jakie występują w sterowniku. No i pasowało by się rozejrzeć już za nowym rozrządem.
-
Falowanie obrotów
Jeśli nie była czyszczona i odpinana to nie wiem czy to coś da. Poniżej masz opis jak zwiększym poziom obrotów na jałowym: [Wybierz] [01 silnik] [Adaptacja - 10] Wybierz kanał 01 Wprowadź wartość adaptacji pomiędzy 124 i 132 [Zapisz]
-
Falowanie obrotów
A co mu pomoże adaptacja przepustnicy jak wszystko jest dobrze z obrotami??? Zwiększałeś obroty na jałowym VAG-iem?? JEst mozliwość podkręcenia trochę
-
[ALL B5] Zaślepka z napisem - check engine - gdzie ma być?
Pewnie zaślepka złącza diagnostycznego pod tylną popielniczką.
-
[B5 AEB] Przepustnica wysiadła?
Najważniejsze podjechać gdzieś żeby podpiąć kompa i sprawdzić błędy.
-
[B5 ADR] Spala benzyne z gazem
Są mrozy i dlatego więcej paliwa Ci ubywa bo auto musi się dłużej nagrzewać. Poszukaj sobie na forum bo jest dość obszerny temat w tym dziale o "spalaniu benzyny i gazu". Wiedzieć musisz tylko, że nie spala Ci na raz gazy i PB. I nie w tym tkwi przyczyna.
-
[B6 AVJ] Zdechł...
Napisz do kolegi TOM77 ma dobre ceny i poleci Ci coś dobrego.
-
[ALL B6] Wskazówka stanu paliwa przestała działać
VAG- pousuwać błędy. Tak jak kolega wyżej napisał - test zegarów, Jeśli nie pomoże to trzeba zajrzeć do pływaka.
-
Jaki płyn hamulcowy do Audi?
lecz nie mogę uruchomić pompy ABS, po wciśnięciu [idź] wyskakuję ERROR i pompa się nie uruchamia, w ogóle jej nie słychać, po odkręceniu odpowietrznika przy PP kole wygląda to tak jak by pompka hamulcowa nie dawała w ogóle ciśnienia (tzn. daję ale bardzo słabo bo lekko zaciska tarczę). Czy przyczyną tego że pompa się nie włącza może być to że auto nie jest całe podniesione?? Ja swoje podnosiłem i też nie mogę zrobić odpowietrzania pompy ABS VAG-iem. Podpinałem sowje 1.8T, brata 1.9 TDI i kumpla 1.6 Podpinałem trzema różnymi VAG-ami nawet takim na COM i nic ERROR. Może w B6 nie można tego zrobić??? Kumpel podjechał golfem 4, podpiąłem i tam działa tylko, że trzeba pedal hamulca wcisnąć. Zostaje mi już chyba tylko odpowietrzyć maszynowo ;( No chyba, że coś wymyślimy
-
[ALL B6] przyciski w pilocie
Łaski bez już mam Można?? :tongue4:
-
[ALL B6] Wymiana zarowek
Ale sprawdzałeś?? Przepalone?? Może tylko zbieg okoliczności. Wymień i zobaczysz wtedy. Jeśli będą się przepalać nadal to coś jest nie tak...
-
[ALL B6] przyciski w pilocie
W dziale warsztat masz opisane jak wymienić i jaki numer.
-
[B5 AFN] Problem z prądem w akumulatorze
15 za dużo. Weź jeszcze miernik i sprawdź ile pokazuje.
-
[B5 AFN] Problem z prądem w akumulatorze
Sprawdź ładowanie jakie jest jak auto chodzi. Ale pewnie aku do wymiany.
-
[ALL] Spada temperatura silnika
1. Nie ten dział. Wejdź w układ chłodzenia i tam poczytaj. VAG pokazał jakieś błędy??
-
[ALL B6] Potrzebny schemat sterowania lusterek.
Mam problem: jak przesunę joystik na lewe lusterko to jest dobrze steruje lewe ale jak daje w lewo to wkład lusterka idzie w prawo i odwrotnie. Problem jest tylko ze sterowaniem wkładu bo strony lusterek działają dobrze i góra/dół też działą. Joystik już wymieniłem ale nie pomogło... Auto na pewno nie anglik zaznaczę Pomóc mi może schemat bo pewnie trzeba gdzieś kabelek zamienić. Dlatego potrzebuje schemat elektrycznie sterowanych lusterek. Jeśli ktoś posiada będę wdzięczny za przesłanie.