Treść opublikowana przez kuba.goller
-
Brak zimnego nawiewu - błąd zaworu N280
Zerwane sprzęgło to swobodnie obracające się koło pasowe a wałek po środku stoi. Normalnie wszystko razem się kręci. Żeby zobaczyć wałek to musisz zdjąć dekielek z koła pasowego, wtedy też zobaczysz gumki od sprzęgła. Zobacz na Youtube, są filmy z jego wymiany. Te dwa kolejne przewody to pewnie od czujnika poziomu oleju bo to razem idzie w wiązce. Pasek osprzętu czyli pasek klinowy, ten który napędza klimatyzacje, alternator. Musisz go zdjąć bo inaczej nie zdemontujesz sprężarki. Ja bym chyba zaczął od wymiany tego zaworu. U mnie mimo zerwanego sprzęgła zawór pokazywał inny prąd niż Twój, dużo większy. Raczej wszystko wskazuje na niego.
-
Brak zimnego nawiewu - błąd zaworu N280
Można sprawdzić sprzęgło bez rozpinania układu, trzeba zdjąć pasek sprzętu i odkręcić 3 śruby od kompresora, zejdzie w dół i będzie wisiał na przewodach. Wtedy możesz zobaczyć/obrócić wałem sprężarki. U mnie nie chciał się ruszyć mimo klucza a sprzęgło i tarcza się wysypały. Z drugiej strony jak był cały czas czynnik (u mnie uleciał w zimę i długo jeździłem jak się okazało z pustym układem, dlatego się zatarł) to z kompresorem może być ok, błędy dotyczą zaworu więc może go wymień jak wiązka jest ok - one lubią padać. ps. jak mam taki sam kompresor ale wtyczka jest u nie zaraz przy kompresorze, nie mam tego przewodu co Ty, mam nadzieje, że sprzęgło masz takie samo jak ja - nie wiem skąd ta różnica.
-
Brak zimnego nawiewu - błąd zaworu N280
To jest ten zawór, podobno lubią padać. Aby go wymienić musisz odciągnąć czynnik, wyjąć/wymienić zawór i znowu nabić. Zobacz przewody dalej od kostki i sama kostkę jak wygląda po rozpięciu, czy nie ma zaśniedziałych pinów. Jak zdecydujesz się na to to przy okazji jak układ będzie pusty wymień dyszę rozprężną (cos w rodzaju filtra) i oring, to jakieś 20-25 zł. Ja właśnie skończyłem wczoraj montaż nowej sprężarki, płukania całego układu, ale nareszcie działa. Oglądając film to jawnie widać, że kompresor nie włącza się, ciśnienie jest stałe mimo wysterowania zaworu. U mnie było podobnie i niestety było zerwane sprzęgło a w konsekwencji stał kompresor (zatarty). ps. mam jakby co nówkę sprzęgło (bebechy)
-
Wymiana projektora / soczewki bixenon na soczewki z A4 B8
Ja z instalacją BILed, coś trzeba przerabiać aby zamocować całość? jak z instalacją elektryczną?
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Super miał szczęście, ludzie 6 w Lotto tez trafiają:)
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Jak sprzęgło się zrywa to zwykle dlatego że sprężarka staje, a jak staje to jest dramat. Choć czytam o osobach co wymieniają sprzęgło i dalej wszystko działa. Niestety u mnie w pół rocznym kompresorze padło sprzęgło i wał tak stoi, że nie da się przekręcić kluczem.
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Może sprzęgło się zerwało, wtedy parametry elektryczne są ok ale nie rośnie ciśnienie - jak tak mam i właśnie wymieniam kompresor.
-
Zawieszenie 1BA i Eibach Pro Kit -30mm
Ja do swojego 2.0TDI BRE Avant kupiłem taki, z faktury: 46-188533.
-
Synchronizacja rozrządu 2.0 TDI BRD 170 km
Ja zrobiłem korektę u siebie z -3,49 na -0,98 (przy jeździe jest - 1,48). Wszystko jest ok ale dzisiaj zerknąłem na korekty na wtryskach i o dziwo na 1 i 3 mam + - 1,25, wcześniej wszystkie były do max 0,6 - czy to normalne?
-
Zawieszenie 1BA i Eibach Pro Kit -30mm
Musisz kupić odboje chyba na tył od zawiasy sline, z przodu zostają takie same ale tez warto kupić sobie nowe bo tego nie ma w komplecie. Potem geometria i jeździć. Zobaczysz jak samochód kompletnie przestanie położyć przodem w zakrętach. B12 chyba łatwiej serwisować... Jak dawno nie zmieniałeś górnych wahaczy to lepiej naszykuj się bo szkoda tego nie wymieć jak wszystko będzie rozebrane. U mnie właśnie tak było.
-
Zabierak przy 205k przebiegu - ocena stanu, fotki (2.0 TDI BLB 2005)
Regeneruj, ja robiłem u siebie chyba przy 180 tyś (zabierak był jak nowy) ale postawiłem zrobić. Teraz mam 330 tyś km i wszystko działa.
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
Bardzo dziękuję.
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
MAsz może coś takiego do B7 2.0 TDI 16V BRE?
-
Naprawa/Wymiana zrywnego sprzęgła kompresora klimatyzacji
Wczoraj sprawdziłem i zerwane sprzęgło, tylko dlaczego w nowym kompresorze zerwało sprzęgło? W sklepie z sprzęgłem powiedzieli ze ewidentnie mam problem z elektronika i wysterowaniem. Mogę zrobić jeszcze jakieś logi oprócz tych które wkleiłem ?
-
Naprawa/Wymiana zrywnego sprzęgła kompresora klimatyzacji
Tylko ja mam nowy kompresor, dysze sam zmieniałem 3 tyg temu, stara była czyściutka
-
Naprawa/Wymiana zrywnego sprzęgła kompresora klimatyzacji
Dzięki za podpowiedzi, wiesz długo nie byłem świadomy, że czynnika nie ma, zrobiło się zimno i nie używałem. Tylko czy możliwe jest , że przy niezerwanym sprzęgle, pracującym zaworze nie ma ciśnienia? Chyba, że źle diagnozuje sprzęgło i jest zerwane bo ostatnio miałem dziwny dźwięk z silnika, wymieniłem napinacz paska i jest cicho. Może to była podwójna usterka i uwaliło się tez sprzęgło. Zdejmę dzisiaj jeszcze pasek i zobaczę jak chodzi...
-
Naprawa/Wymiana zrywnego sprzęgła kompresora klimatyzacji
Ktoś coś?
-
Naprawa/Wymiana zrywnego sprzęgła kompresora klimatyzacji
Panowie, ja walczę z moją klimą. W zeszłym roku w lato rozpadł się kompresor, dziura. Został wtedy wypłukany układ, zmieniona dysza, osuszacz i nowa sprężarka Denso. Wszystko ruszyło ale po paru dniach uleciał gaz bo wymieniając czujnik ciśnienia sam chyba doprowadziłem do pęknięcia chłodnicy (skraplacza). Wtedy zrobiła się już jesień i zostawiłem temat. Teraz znalazłem nieszczelność (warsztat), wymieniłem nowy skraplacz, znowu osuszacz, nowy dławik. Klima sprawdzona pod względem nieszczelności i napełniona. Ruszyła ale nie na długo bo zaprę dni już nie chłodzi. Czynnik jest bo waha się od 4,8-5,6 bar w zależności od temp. zewnętrznej. Ja widzicie po logach zawór w sprężarce uruchamia się, sprzęgło wygląda ok, tzn próbowałem przekręcić koło kluczem 6 centralną śrubę i nie rusza się o minimetr. Na uruchomionych silniku patrząc lusterkiem widzę jak centralną śruba i wszystko kręci się z kołem kompresora - więc niby sprzęgło ok (przecież jest nowe). What the f..k z tą klimą!!! MSB_20190415_2211.LOG
-
Rozrząd rawdopodobnie przeskoczyl
Kręcił i nie odpalał. U mnie jeszcze była historia, że wypadł brok z wałka i był problem z cienieniem oleju. Pracował na sprayu do czyszczenia hamulcy ale to chyba ta próba uruchomienia spowodowała przeskoczenie rozrządu. Pierwotnie odpalił rano, po chwili zaczęło bardzo trząść silnikiem wiec zgasiłem, wtedy chyba wypadł brok i zaczęła się historia z olejem. Potem kręcił i nie odpalał. Po wyeliminowaniu przyczyn elektrycznych kolega z warsztatu powiedział mi aby go odpalić podając jakiś samostart. Nieszczęśliwie miałem tylko spray do czyszczenia hamulcy i na nim chyba dostał na dużego kopa i przeskoczył rozrząd - ale to tylko teoria. Ogólnie naprawa to zaspawanie broku, wymiana rozrządu i jeżdżę do dzisiaj.
-
Rozrząd rawdopodobnie przeskoczyl
Ja miałem kiedyś taki przypadek, przeskoczyło z tego co pamiętam o kilka zębów i nic się nie stało, nowy rozrząd i jest ok, ale zawsze to może być o jeden ząb za daleko:)
-
A4 B7 2.0 TDI BRE, grzechotanie silnika
Macie pomysł co się popsuło, coś z napędu osprzętu? (sprężarka klimy nowa Denso) reszta ori... na zimnym jest trochę głośniej.
-
SKRAPLACZ Chłodnica klimy 2.0 TDI BRE jaka kupić?
Dzięki za podpowiedzi, zamówiłem w poniedziałek u kolegi : @dzik, w środę paczka była już u mnie.
-
SKRAPLACZ Chłodnica klimy 2.0 TDI BRE jaka kupić?
Czy ktoś mógłby uprzejmie sprawdzić jaki skraplacz i osuszacz kupić do silnika BRE, macie jakieś sprawdzone zamienniki? mój VIN: WAUZZZ8E47A048166
-
A4 allroad lift 2.0TFSI (CNCD) 301KM 456Nm, 356/330mm
Zakładaj B12:)
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Dostałem dzisiaj zamówione tarcze i klocki na tył wedle VIN i przyszło DDF1709 i FDB541. Tarcze maja 10 otworów na śruby koła i ani jednego na mała śrubkę trzymającą, czy to jest dobry zestaw?