Treść opublikowana przez Rabbi
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Pewnie z olejami jest jak ze wszystkim,czyli spore przekłamania w parametrach. A co do oleju 0W40 to szybciej rozchodzi się po silniku niż 5W40 nie wspominając o 10W40....Przy pierwszym odpaleniu po nocy terkotał mi napinacz na 5W40 przez ok2-3 sekundy a na 0W40 jest to może 0.5 sekundy.0W40 ewidentnie szybciej się dostaje w zakamarki silnika i skraca czas pracy "na sucho" do minimum.Przy jeździe miejskiej na krótkich odcinkach ma to znaczenie
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
kikio, temperaturę płynięcia -36stopni to współczesne oleje mineralne osiągają.....taki olej pozostawiony w słoiku na noc przy-30stopniach ma konsystencję zbliżoną do gęstej papki,wiem bo sprawdzałem w ten sposób.Dla silnika jest to katastrofa-ochrona żadna przez pierwsze sekundy po odpaleniu w ciężkich mrozach. Dzisiejsze syntetyki nierzadko mają temp. płynięcia -50 -55 stopni
-
Korozja błotników w Audi A4 B8
w moim byłym B7 też grama rdzy przez 2 lata nie uświadczyłem,ale widziałem gdzieś foty z rdzewiejącymi błotnikami B7,także mogło być coś na rzeczy.Ale w B8 dość świeżych autach żeby gniły? to już lekka przesada.Ciekawe czy tylko błotniki czy cała buda taka felerna?
-
Passat B6 CC by Bodek
ładny ,pokaż fotki wnętrza
-
jak obchodzić się z turbiną
Lej 5W40 lub 0W40 (lepszy na zimę) - Valvoline,LM,Motul,Millers,Amsoil
-
Zmiana Oleju Po Zakupie Samochodu Z 10W40 Na 5W40. Czy Można?
najlepsze są teksty pseudomechaników : "panie syntetyk za rzadki,lej pan lepiej 10W40 bo się silnik rozszczelni"
-
Skoki obrotów w trakcie jazdy !POMOCY
wygląda na to że sprzęgło się ślizga
-
...
przebieg 208tyś km ,sprzęgło seria
- ...
-
dym z bagnetu i z pod korka
odnośnie basowego dudnienia to tu masz wątek http://a4-klub.pl/index.php?/topic/112544-b7-bke-glrosna-praca-silnika-dudnienie/?hl=basowe#entry1693345
-
[ALL B6] Czarne b6... prawdopodobnie najszybsze b6 na forum...:) nowe foty str 2
aa tam,nikt nie kupuje takiego motoru żeby oszczędzać.banan na twarzy bezcenny
-
Korozja błotników w Audi A4 B8
To są jakieś jaja...patrząc na zdjęcia z pierwszego postu nie chce się wierzyć.ostatnio oglądałem od spodu moją byłą B7 która jest 5 lat w Polsce i zimą soli nie żałują a auto bez grama rdzy . paranoja jakaś z jakością tych nowych aut
-
B6 DIVISION
+- 5h,ale samemu ciężko.weź sobie kogoś do pomocy
-
A4 b6 AVF by Jarek882
ładna sztuka
-
Brak wycieraczek, kierunkowskazów, problem z klaksonem itd.
Jeśli chodzi Ci o MCE to jest po lewej,w słupku A
-
B6 DIVISION
Do Twojego będzie ok,..a tak swoją drogą Fiamm robi bardzo dobre akumulatory
-
B6 DIVISION
Tenzi Prix.Też krwawiący,tylko w sensownej cenie
-
[ALL B6] Czarne b6... prawdopodobnie najszybsze b6 na forum...:) nowe foty str 2
ja pierdziuuuuu ,szczena opada
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Moim zdaniem to nie napęd pompy oleju,gdyż wiem z relacji ludzi jak im padała pompa w A4 B7 to nie było takich objawów jak gaśnięcie silnika,ba niektórzy przejeżdżali jeszcze parę km od zaświecenia się kontrolki oleju i sygnału na desce rozdzielczej(co skutkowało np.przytarciem panewek). Podepnij kompa może pokaże co jest grane. Ja bym próbował go na chwilę odpalić a gdyby po odpaleniu pokazywał kontrolkę oleju i piszczał wtedy rzecz jasna wyłącz natychmiast. Druga sprawa to nie słyszałem jeszcze o tym żeby padła pompa oleju w A4 B8 ....moim zdaniem przyczyny trzeba szukać gdzie indziej.
-
zaciski tył 2.0tdi 140KM vs 1.8T 163KM
ok.dzięki
-
zaciski tył 2.0tdi 140KM vs 1.8T 163KM
panowie mam w garażu tylne kompletne zaciski z jarzmami z mojego byłego 2.0TDI 140KM pod tarczę 245mm i mam pytanko: czy one są takie same tzn czy będą pasować do mojego obecnego 1.8T 163KM (BFB) do tylnej tarczy 255mm ???
-
nie wyświetla daty
witam, od jakiegoś czasu nie wyświetla daty pod zegarkiem gdy nacisnę MODE na chwilę pojawia się data a potem gaśnie i widać sam zegarek. o co kaman ? ..................................... Okazało się że wystarczyło wypiąć akumulator na kilka minut i wszystko wróciło do normy
-
nożny hamulec ok ręczny prawy słaby
podziękował
-
nożny hamulec ok ręczny prawy słaby
witam, kilka dni temu na przeglądzie wyszło że ręczny prawa strona słabo trzyma,natomiast nożny jest ok co może być przyczyną i jak to usunąć?
- B6 DIVISION