Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

moniuh

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez moniuh

  1. Ot cala procedura regeneracji jaka jest przeprowadzana przez wiekszosc zakladow. Normalnie rocket science
  2. u mnie chlodniczka od razu po uruchomieniu silnika robi sie goraca, to pewnie od tego ze leca przez nia gazy
  3. to ja wyciagne trupa z szafy Koledzy czy ktos dorobilby taka flansze laczaca turbo CAHA z DPF tak, zeby nie trzeba bylo spawac -> p&p silnik 16V BRD
  4. piszesz ze rozrzad zrobiony, ale jest zle ustawiony kat wyprzedzenia. albo sam popraw albo daj mechanikowi do zrobienia. to silnik 16V wiec trzeba zsynchronizowac oba walki.
  5. Jest jakiś kolega na forum, który ogarnąłby zrobienie hybrydy -> brd z wirnikiem kompresji z CAHA Albo przygotowanie zestawu P&P z GTB2260VK do silnika BRD, ewentualnie CAHA w miejsce BRD. Jakie $$$ itp.??
  6. moniuh odpowiedział(a) na scania1213 temat w 2.0TDI
    zrob na wlaczonym EGR, zeby bylo widac lepiej co sie dzieje a nie wartosc stala z du.. lepiej gdzies od 1500 przed startem logow, zdejmij noge z gazu na troche, zeby turbina zwolnila a EGR sie otworzyl i wtedy start logowania i pedal w podloge az osiagnie 4k-4.2
  7. moniuh odpowiedział(a) na scania1213 temat w 2.0TDI
    Kryza do EGR troche problematyczna w BRD ze wzgledu na budowe EGR, trzeba robic taka wklesla blaszke by nie blokowala otwierajacego sie zaworu. im wyzszy tym lepiej, bo wolniej rosna obroty przy przyspieszaniu , ale 4 bieg chyba naodpowiedniejszy ze wzgledu na predkosc przy 4k obrotow a jak nie masz mozliwosci to nawet 3 sie nada, zrob kilka razy logi tych samych grup, cos rozkminimy. zrob oddzielnie logowanie grup 3,4,8,11, (13+18+23 razem ) to chyba styknie
  8. moniuh odpowiedział(a) na scania1213 temat w 2.0TDI
    tak jak na filnie widac co trzeba zrobic zeby dobrac sie do EGR, w sumie nic nie trzeba dodatkowo robic, przestawiasz spinke/ pierscien zdejmujesz gumowa rure i masz doscie do przepustnicy, pozniej do EGR. Jak masz tam olej, to pewnie jak zdejmiesz rure to wiecej bedzie, dodatkowo jeszcze poczysc przepustnice przy okazji. Strzelam ze olej to z turbinki sie tam dostal do poskladania nic dodatkowo nie potrzebujesz, chyba ze uszczelki sa w slabym stanie. co do trybkow to tak w tych EGR sa mechanizmy, jak juz poczyscisz EGR to mozesz zobaczyc w jakim sa stanie i jak dziala sam zawor. masz jeszcze jeden filmik, nie wiem czy przypadkiem nie nasz kolega z forum bo login podobny EDIT: Hehe miałem racje ze to filmik kolegi SotoM
  9. jak znajdziesz w miare dobre pompki 073G to mozesz poszukac "Bosio Race 1287 Nozzles" widzialem w cenie ok 150 funtow, pewnie taniej da sie dostac. i takie combo wystarczy do 300 koni
  10. moniuh odpowiedział(a) na scania1213 temat w 2.0TDI
    Jak odepniesz wtyczke, jest wpieta pod EGR to bedzie caly czas zamkniety, po drugim odpaleniu wyrzuci blad na desce ale sie tym nie przjmoj. powinno lepiej reagowac auto na dodanie gazu. Nagrzewanie silnika to szybciej dzieki chlodniczce spalin wedrujacych do EGR, jak jest zamkniety to nie bedzie tak szybko lapal temperatury. Ale wolniej reaguje bo mniej "czystego powietrza" dociera, a sterownik dawkuje paliwo do powietrza zasysanego. a sam poradnik to
  11. moniuh odpowiedział(a) na scania1213 temat w 2.0TDI
    moze EGR, sie nie zamyka dość szybko? albo nie do konca.. Zrób logi dynamiczne, a jak nie masz jak to mozesz poczyscic EGR.
  12. moniuh odpowiedział(a) na scania1213 temat w 2.0TDI
    Olej dostaniesz od Dzika, poszukaj w dziale ogloszen. ok 4l na wymiane. zeby siagnac mise w audi - silnik wzdluznie, trzeba zawieszenie luzowac. Imbus trzeba wyciagnac i zobaczyc czy nie ma poscieranych boków. zdejmuje sie seger i magnesem wyciaga. masz tu film do tego, tyle poacjent to paseratti.
  13. Mozna, zdaje się ze od BKD, pompki Boscha z silnikow 2.0 16V bo mają mocowanie na 2 sruby jak w siemensach. Ale do tego trzeba zmienic komputer w aucie i chyba wiazkę
  14. moniuh odpowiedział(a) na MAJKI temat w 2.0TDI
    Nigdy nie rozbierałem takiej pokry wyzaworów, ale moze byc to jakis system PCV. jest jeszcze różnica w budowie węży podciśnienia miedzy BRD a BLB (dodatkowy zaworek jednokierunkowy) przed podlaczeniem do pokrywy..
  15. Zrób 13,18,23 statyczne i dynamiczne bo na tej jednej grupie nic nie da sie zaobserwowac. jak juz bedziesz robil to mozsz zlogowac przy zapalaniu silnika - poranne odpalanie - wlasnie te grupy to moze cos pokaze. swiece w jakim stanie? sprawdzales kilkukrotne przekrecenie na zaplon zeby lepiej dogrzac silnik np 3 razy i dopiero start czy pomoze?
  16. masz DPF to pewnie wylapuje sadze i nie widac
  17. w BPW masz pompki na jedna srube i uszczelke - podkladke na koncu wtryskiwasza, wiec moze tak byc ze uszczelnienie juz nie dziala tak jak powinno. zawsze to tansze do sprawdzenia niz regeneracja pompki.
  18. moniuh odpowiedział(a) na MAJKI temat w 2.0TDI
    jak masz jednostke 16V to
  19. Z Twoich logów wynika, że pompki są w pożadku raczej. są przeskoki w grupie 18, nie pamietam jakie wart powinny byc przy odpalaniu, ale normalenie 0 a jak puszczasz pedal po dodaniu gazu 4. moze delikatnie sie zapowietrza. sprawdzałes może czy jeśli przekrecisz kluczyk na zaplon kilka razy i "podpompujesz" paliwo czy jest lepiej? w sumie wtedy tez swiece dluzej pogrzeją. tak najlatwiej to spojrzec na swiatło podsufitki, czy przygasa, można też vagiem zobaczyc Nie zrobiłeś logów z odpalania, to wróżenie z fusów, możesz mieć coś z pompkami albo vacum, moze byc tez ze paliwo się cofa z filtra. Może przetestój ten patent z "pompowaniem" ..
  20. U mnie przestawianie synchronizacji nie pomagało. Można chyba też dla sprawdzenia EGR wypiąć kostkę od niego, bedzie wywalalo błąd na blacie, ale EGR będzie zamknięty. Zobacz czy odczujesz różnicę. sterownik dawkuje paliwo do powietrza, jak mu EGR zakłóca podając złe dane albo często zmieniające się to będzie trzęsło. Wydaje mi się, że przy wypiętym EGR będzie stałą wartość domyślna wędrowałą do ECU.
  21. Zrob logi grup 13, 18, 23 podczas odpalania i wrzuc na forum, będzie więcej wiadomo.
  22. Tu masz opis jak to zrobic: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/269687-prawidlowy-kat-synchronizacji-w-20-tdi-16v/#entry3930239
  23. mozna grubo zrobic ale to koszty sa turbo wieksze wtryskiwacze wydajniejsze - koncowki itp mozna zobaczyc reklame tunera zza poludniowej granicy https://www.youtube.com/watch?v=AjxU2McPxQc
  24. BRD z EGR i DPF QUATTRO miasto same odcinki 5-7Km w korkach delikatne mukanie pedalu - 10 rowno sprawdzone na dystrybutorze trasa delikatna jazda do 120 do 6.5l/100 zejdzie
  25. ja tez mialem nieszczelnosc za DPF, po wymianie turbiny jeszcze jak kopcil po oleju w tlumikach, bylo widac jak na ręce. opaska zalozona i po problemie. PS. u mnie 10l rowno średnia wyszla same miasto 5-7km w korkach - sprawdzone na dystrybutorze trasa jak sie delikatnie jedzie ok 120 to 6-6,3l

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.