Treść opublikowana przez JawoR36
-
Przytarcie Auta;/ prosze o pomoc w oszacowaniu strat;/
Więc tym bardziej masz świadomość, że ubezpieczyciel będzie chciał wypłacić jak najmniej i policzy mu ten element tylko do malowania, czyż nie? Pierwsza wycena na pewno nie weźmie pod uwagę wymiany, chyba, że ewidentnie będą zaczepy połamane. Nie spotkałem się jeszcze z tym, żeby ubezpieczyciel wymieniał coś, co nadaje się do lakierowania.
-
Przytarcie Auta;/ prosze o pomoc w oszacowaniu strat;/
Nikt Ci nie zapłaci 1,5tys za zderzak do B5 Zaczepy będą całe, to każą mu go w pierwszej wycenie tylko pomalować. W co Ty wierzysz
-
Przytarcie Auta;/ prosze o pomoc w oszacowaniu strat;/
Po kiego zakładać temat, w którym z góry zakładasz, że Cię oszukają i będziesz stratny. Znając życie wczoraj Ci ta babka dopiero przetarła, świeżo co odłożyłeś spisany protokół stłuczki do szafki, a Ty już temat na forum, jakby tu zrobić, żeby nie być stratny. Poczekaj najpierw na rzeczoznawcę, wstępną wycenę, a potem możesz zacząć narzekać lub się cieszyć. W najgorszym przypadku mogą próbować ślad na błotniku i lampie uznać jako "do usunięcia", czyli np spolerowania. Zderzak do malowania, policzą Ci ze dwieście złotych i więcej nie będą chcieli dać. W najlepszym błotnik do malowania, zderzak do ew wymiany + malowanie, lampa wymiana, co łącznie powinno dać ok 1,5tyś. Tak na moje.
-
Uszkodzona przesyłka w transporcie
Gdyby był wystawiony na allegro za cenę zwykłego to tak, ale na pewno nie wydzwaniałbym po ludziach pytając czy czasem nie mają takiego zderzaka pół darmo. Jestem z tych co zarabiają i sami też dają zarabiać.
-
Przytarcie Auta;/ prosze o pomoc w oszacowaniu strat;/
Na OC z nie własnej winy się zarabia a nie daje "wycyckać"
-
Porysowane auto na myjni automatycznej Shell
A co łaskę zrobi jak wypłaci czy jak? Ps. Pomalowanie 4 drzwi i listw to koszt 1200-1400, do tego drzwi po 100zł/szt z listwami. Zamkniesz się bez problemu w 2 tyś.
-
Komfort na lato
Mi na 255/35/19 i BV jest komfortowo. Komfort to kwestia gustu, nie znamy preferencji twoich pośladków czy kręgosłupa. Jeśli komfort ma ciąć wygląd samochodu to załóż 16 cali, do tego 205/55, wymień zawias na 1BA i ciesz się wygodnym autem, w którym od komfortu można się nabawić choroby morskiej, a zakręt z wyższą prędkością stanie się wyzwaniem, a jeśli jednak auto ma jako tako wyglądać i jeździć, to poduszka pod plecy i w trasę
-
Pas przedni
Nie. Musisz szukać pasa od 1.6/1.8/1.9TDI/1.8T, inne nie podejdą. Co więcej zwróć uwagę czy w 1.6 masz klimę czy nie.
-
B8 LIFT Avant 2.0TDI FELGI 20'' :-)
Mapa w VAGTune. Seria mocniejsza niż powinna 181KM/412NM (w papierach 177/390) Po mapie 218KM/480NM
-
Pompa wspomagania silnik DBV
Tylko E. Mam jakby co, PW.
-
BFB duże spalanie ?
Założyłeś temat po wyjechaniu pół baku i stwierdzeniu, że za dużo spalił?
-
Uszkodzona przesyłka w transporcie
Problem się pojawia wtedy, kiedy to ja handluje częściami na co dzień, a potem słyszę cwaniaczka, który dzwoni z ogłoszenia szyby, a gdzieś tam w tle jest lotka, strugając przy tym pawiana, że nie wie ile ta lotka warta lub co to w ogóle jest, ale on ją bardzo chętnie kupi za 1/10 wartości. Zdarzają się też tacy, którzy dzwonią i pytają o maskę z jakiegoś tam samochodu, a potem pada pytanie "a bo wie Pan, bo na tamtym konkretnie samochodzie w takim i takim kolorze jest taki zderzak, noo.. z tymi takimi kratkami większymi", żeby czasem nie powiedzieć "S-Line" i chcą go kupić w cenie zwykłego zderzaka lub mniej, bo myślą, że trafili na idiotę. Następuje w tamtym momencie zrypka o marnowaniu czasu, a także o tym, że idiotę może robić z siebie, więcej już nie dzwoni Wiem, wiem, wszystko fajnie jak to sobie ktoś siedzi i szuka lotki, podzwonić, a może akurat się uda. Ty wykonasz takich telefonów 5 do 5 różnych ludzi, mi wystarczy odebrać takich telefonów 5 dziennie i krew spsuta.
-
Uszkodzona przesyłka w transporcie
Znając życie nie pytałeś o oryginalność lotki, kupiłeś w cenie szyby i liczyłeś na oryginał.
-
Uszkodzona przesyłka w transporcie
Zdjęcie lotki, dla kogoś, kto to robi na co dzień to co najmniej 10min. Dla kogoś kto nigdy tego nie robił to dobre pół godziny i jeszcze dylemat czy nie uszkodzisz, a tyle czasu żaden kurier nie będzie czekał, a tym bardziej narażał swojego zatrudnienia w firmie, by otwierać paczkę i w niej ryć. Gdybym się z tym spotkał osobiście dopilnowałbym, żeby zostały wyciągnięte odpowiednie konsekwencję, łącznie z kupującym, którego de facto można posądzić o to że "ukradł lotkę", a kurier mu to ułatwił. Jedyna opcja zajrzenia do paczki to kwestia negocjacji właściciela firmy z opiekunem umowy itd. Zadzwoń do sprzedawcy i zapytaj co on uważa w tym temacie. Może będzie chciał np obniżyć cenę o wartość szyby. Znając życie szyba pęknięta, bo kiepsko paczka spakowana, więc lotka będzie ok. Zadzwoń do sprzedawcy, powiedz co i jak, obniży Ci cenę o 100zł (wartość szyby) i po kłopocie. Przynajmniej ja bym tak zrobił nie chciałoby mi się latać za odszkodowaniami i wykładać za koszty transportu. Wszystko zależy z jakich rejonów jest sprzedawca
-
Uszkodzona przesyłka w transporcie
Z której choinki się urwałeś? Opcje dwie -Nie odbierasz - Odbierasz, jeżeli się na tyle opłaca by nie mieć szyby. Spisujesz protokół i na podstawie dowodu zakupu otrzymujesz odszkodowanie od firmy, najczęściej 100% wartości paczki, a zawartość w większości przypadków zostaje, szczególnie jeśli chodzi o szyby. Przerabiałem już to. Ta opcja ma też haczyk, jeśli paczkę pakował kretyn, to nie będzie odszkodowania. Opcja druga odpada w przypadku, kiedy to nie masz potwierdzenia zakupu, bo będzie problem z ustaleniem wartości.
-
Zacisk A4 B5
Zenujące to jest płacenie za coś, co leci na złom Jak Ci się nie pali to najprawdopodobniej pod koniec tego tyg będę takowe utylizował i mogę Ci jednego odłożyć.
-
GŁOGÓW też żyje
Aktualne, oddam za 3 tyś dla forum.
-
Zakup i Rabat na części z ASO
Za cenę tego napinacza z ASO kupisz i wymienisz dwa razy silnik BDV w swoim aucie.
-
Zrzutka - zbiórka pieniędzy na rehabilitację mojego Taty
Przez tą zrzutkę trafia do Was 100% kasy?
-
Wymiana gałki zmiany biegów na wersję S-line w Audi A4 B6/B7
Mały płaski śrubokręt i podważasz.
-
odcina na gazie i czasami na benzynie
Kompa podpinałeś?
-
Przepustnica a4 b5 1.8T AEB
AEB ma przepustnicę na linkę, tak samo jak model AJL. Przepustnice są zamienne. I tylko te pasują. Na PW możesz uderzyć do mnie o kupno takowej.
-
Przewody paliwowe do filtra A4 B5 quattro + osłona?
Odezwij się na PW, mam Quattro na podnośniku, mogę coś zorganizować.
-
odcina na gazie i czasami na benzynie
Kolega może się z japończyka przesiadł i myśli że silnik zepsuty A tak poważnie, to co nazywasz "odcina"? Bo jak odcina na gazie, to gaz zmień, bo bubla wsadzili, ale jak na benzynie..?
-
[B6 AVF] Silnik gaśnie w trakcie jazdy
Pytanie powinno brzmieć gdzie on był serwisowany skoro na raz spierdzielił się silnik, abs i komfort To trzy, praktycznie niezależne układy. Muszą być jakieś błędy na kompie, tylko zostały odczytane jako "małe błędy", a nie te "większe błędy".