Treść opublikowana przez Magicbattle
-
Audi A4 B5 1.8 + LPG ciężko pali ...
mozesz pokazac ktory wezyk sciagnoles do sprawdzenia i ktory wymieniles ---------- Post dopisany at 20:24 ---------- Poprzedni post napisany at 20:13 ---------- -ale się nie znam i zadaję dziwne pytania i zamiast "rozumią" piszę "rozumieją", podobnie inaczej zapisuję "póki" niż ty. Kolega sugerował w tytule i z jeżdżeniem do gazownika, że to coś z LPG- a ja pozwalam sobie zauważyć jedynie, że i tak odpala na benzynie (chyba, że ręcznie przerzuci na gaz). Jeśli ty z jego informacji wywnioskowałeś w jakim trybie go odpalał na filmiku to gratuluję. - nie wiem jak dla ciebie ale dla mnie właśnie chodzi o to jak pali na gazie i benzynie bo jeśli na jednym działa zupełnie inaczej to wyciągniesz zupełnie inne wnioski odnośnie możliwej przyczyny. Rozmi - a patrzyłeś czy komuter nie notuje żadnych błędów? Sonda lambda z mojego punktu widzenia i tak była mało prawdopodobną przyczyną bo przy uruchamianu akurat comp nie ma z niej sygnału o tlenie w spalinach (bo nie ma jeszcze spalin) i pracuje w trybie otwartej pętli. Co innego przepływomierz, ale brakuje mi doświadczenia czy akurat takie mogły by być objawy. Generalnie mało prawdopodobne, bo dlaczego niby miałby pokazywać co innego rano albo po schłodzeniu - ale różne są przypadki. Jakkolwiek jeśli nie robiłeś logów w czasie jazdy i nie masz pojęcia co widzi i co robi comp w czasie pracy twojego silnika to dla wyciągnięcia kolejnego małego wniosku do układanki odnośnie roli przepływomierza odpaliłbym któryś raz z odłączonym przepływomierzem (nic się nie stanie, comp weźmie domyślne parametry). Plus jest taki, że można to bardzo szybko i łatwo przeprowadzić bez narzędzi - wystarczy odłączyć wtyczkę, która jest na samym wierzchu (przy wyłączonym zapłonie). Pewnie koledzy powiedzą, że to nic nie da - ja też myślę, że nie - ale przynajmniej zbierzesz kolejną informację, że przepływomierz raczej nie odgrywa w tym przypadku roli. Generalnie dobrze jest mieć interfejs diagnostyczny w takich przypadkach, tania sprawa a każde podłączenie u mechanika kosztuje. Puszczanie gazu moim zdaniem jest mało prawdopodobne, bo gaziarz już patrzył pod tym kątem, czuł byś gaz pod maską rano a poza tym ten strzał w kolektor przy przygazowaniu - ale zaznaczam, że się nie znam i sobie tylko spekuluję dzieki dzieki. wlasnie z informacji z pierwszego postu wywnioskowalem ze odpala na pb. gdzie jest napisane ze ma problem z LPG?? pisal ze byl tylko u gazowników w celu sprawdzenia czy objawy sa spowodowane gazem. gdzie tytul sugeruje ze ma problem z lpg?? chyba raczej informacja ze samochod jest z instalacja lpg. pozatym kto odpala samochod w trybie awaryjnym na samym gazie ?? chyba tylko w sytuacji kiedy nie moze odpalic na pb. wiec chyba nie rozumiesz w dalszym ciagu dlaczego byl u gazownikow i ma watpliwosci co do instalacji
-
Audi A4 B5 1.8 + LPG ciężko pali ...
spoko tez zobacze jutro co z tego wszystkiego bedzie
-
Jaka przyczyna tych błędów ?
jakies oblawy?? zaworek na filtrze paliwa do wymiany/czyszczenia/sprawdzenie polaczenia/test (odpowietrzenie baku)
-
Audi A4 B5 1.8 + LPG ciężko pali ...
musisz dostac sie do butli z gazem i tam jest male pokretelko na zaworze ktore musisz zakrecic. odpal potem samochod niech pochodzi na gazie albo sie przejedz az przelaczy sie na bene i zostaw tak na 10 godzin. wlasnie teraz to zrobilem i kolo 23 albo rano odpale go normalnie i zobacze czy bedzie ciezko palil. jelsi tak to nie ma co sie czepac gazu. aa pamietaj zeby pozniej odkrecic ten zaworek aby dalej mozna bylo jezdzic na lpdż ;p
-
Audi A4 B5 1.8 + LPG ciężko pali ...
jak bys sie znal na mechanice to bys nie zadawal dziwnych pytan. wszyscy rozumia problem. rano gdy samochod stal 8-10 godz ma problem z odpaleniem na benzynie co jest załączone na filmiku. jak odpali i go pozniej zgasi i znow odpali juz nie ma problemu z odpaleniem do puki znowu nie postoi te 8-10 godzin. byl u gazownika zeby sprawdzic czy w dolot mu gazu nie wali co mogglo by byc przyczyna zlego palenia. nie chodzi tu o to jak pracuje na gazie czy PB tylko dlaczego kiepsko pali po nocy albo dluzszym postoju. logiczne??
-
Audi A4 B5 1.8 + LPG ciężko pali ...
masz jakas fote jak wyglada ten zawor zwrotny i gdzie on sie znajduje. gdzies przy pompie. mam ten sam objaw jak postoi 8 godzin ale nie kreci tak dlugo. mam juz tak z miecha
-
Jaki olej do audi a4 b5 1.8T z przebiegiem 225000 km
motul 5w30 ale uwazaj na podroby
-
Podgrzewane fotele na ori częściach.
szkoda ze nie kupiles przelacznikow z a4 tylko z np sety
-
Zagadkowy problem z hamulcami
nie ucieka ci nigdzie plyn ktoryms zaciskiem
-
Błąd czujnika G2/G62
napewno albo ci nie styka kostka na czujniku albo gdzies kabelek jest przetarty i czegos dotyka musisz dobrze obejrzec instalacje tego czujnika
-
1,8. T .+ instalacja AEB OMVL
wtryskiwacze masz schowane pod kolektorem?
-
[B5 AEB] Niezapominajka 1.8T, @UP 22.02.14 !
jakis wykresik poprosze bo cos wyzylowany ten silniczek chyba ze turbo wieksze
-
Montaż głośników Herz
W concercie o ile sie nie myle jest dwa omy a ty masz cztery na głośnikach może tu szukaj problemu. Jak bys kupil zestaw z przetwornicami bylo by lepiej
-
Klimatyzacja słabo chłodzi
Nie da sie go wlozyc odwrotnie. Wezsza czesc do srodka rureczki
-
[a4 b5 1.6]jak usunac drobne rysy po pascie tempo
G10 moze dasz rade recznie troche tego usunac ale napewno nie wszystko. Trzeba wszystko przepolerowac
-
[a4 b5 1.6]jak usunac drobne rysy po pascie tempo
Chodzi ci chyba o hologramy ktore widac na sloncu? Jak tak to pasta g10 jesli juz .g3 zrobisz jeszcze więcej szkod
-
Wyłącznik pompy paliwa na czas pracy na LPG
moze ja sie podziele swoim doswiadczeniem. kiedys zalozylem przelacznik odcinajacy pompe paliwa ale tylko po to zeby samochodu nie za***ali w nocy. no i jade sobie pare dni pozniej jak to zalozylem i samochod zaczyna szarpac dusic sie podczas jazdy na lpg az zgasl. oczywiscie nie mogl juz odpalic. mysle co jest kurde i patrze a przelacznik sie stopil. zastosowalem bardzo maly psztyczek. mial moze z 3 4 mm i nie wytrzymal 12v. wiec jak podczas jazdy wyciagniesz bezpiecznik co i tak bedzie trudne to odrazu ci powinien zgasnac, i czy to na lpg jedzie to nic nie da. sa jakies emulatory odlaczajace pompe paliwa na allegro moze tam jest jakie rozwiazanie
-
Pomocy - Raz odpala, raz nie. Wkręca się do 3tyś Ob, na gazie OK
szukaj w vagu najpierw ---------- Post dopisany at 21:11 ---------- Poprzedni post napisany at 21:11 ---------- bezpiecznik od pompy paliwa zobacz
-
Komunikat o zyżytych klockach, zapala się za każdym naciśnięciem hamulca
wymienic klocki
-
1.8 t bex ( 190 km )
ponad 80tys na rozrzadzie gosciu wes to ogarnij nie chcesz chyba zeby ci pasek strzelil. rob rozrzad
-
jaka folia do przyciemniania szyb
witam. jaka folie byscie polecili do przyciemnienia szyb? nie bede wydalal 400zl na scieme gdzie moge zrobic to sam. widzialem jak to robia w profesjonalnym zakladzie i zrobie to dokladnie tak samo, nie wiem za co oni tyle kasy biora. bo napewno folia nie kosztuje 300zl. moze ktos sciemnial sam szybki i ma juz folie rok dwa i moze polecic taka ktora zaraz nie wyblaknie ani sie nie odklei. czy te folie po 30 zl za 3m sa cos warte?
-
A4 B5 1.8T AEB Nie odpala.
evap panie. zaworek na filtrze paliwa dwa piny. zobacz czy ci zbiornika nie odksztalcilo
-
Duszenie samochodu po odpaleniu na benzynie
skasuj bledy posmigaj ze dwa dni i sprawdz jakie bledy powrocily
-
problem z silnikiem
musisz kolego zrobic logi koledzy ci powiedza co i jak. aeb niestety nie wywala bledow roznych czujnikow nie ta diagnoza a szkoda bo silnik za***isty
-
[ALL B8] Bieda ale z Działającą klimatyzają ;) yeaahhh !!!
fura koks tylko opis by sie przydal. no teraz na te upały klima sie przydaje. aa. i ostatnia fota dobra z poczuciem humoru haha.