Treść opublikowana przez lesand
-
[B5 1Z] utrata mocy po nagrzaniu silnika do temperatury 90C
Jeśli chodzi o VAG-a to polecam: http://www.a4-klub.pl/smf/gdansk_serwis_godny_polecenia_tuning_i_naprawy-t27756.0.html , z Pelplina nie masz daleko a chłopaki znaja sie na rzeczy Za podpięcie VAG-a, logi statyczne i dynamiczne zapłaciłem 50 zł.
-
[B5 AFN] Drgania przy włączonej klimatyzacji
U mnie silnik też "dudnił", szczególnie wyraźnie było to słychac z wlotu filtra powietrza, okazało się że "szklanki" do wymiany (ale po załączeniu klimy większej różnicy nie było). Po wymianie autko dużo lepiej się zbiera, silnik pracuje ciszej i bardziej miękko, nie wiem jaki masz przebieg, ale jeśli powyżej 200 tys. to i tak warto to zrobic.
-
[B5 AFN] Trzęsie silnikiem przy załączonej klimatyzacji
Ja miałem taki objaw przy zużytych popychaczach, ale zacznij od zrobienia logów, to podstawa :th:[br]Dopisany: 09 Czerwiec 2008, 19:06 _________________________________________________ Tu masz o silniku: http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_ile_jest_poduszek_pod_silnikiem-t4850.0.html;
-
[B5 AAH] Wskazania poziomu paliwa - wiarygodne ?
Tu masz opis do TDI ale powinien sie przydac: http://www.a4-klub.pl/smf/b5_1z_bledne_wskazania_poziomu_paliwa_naprawa_plywaka-t19271.0.html :th:
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Na silnik nie, nie wiem jak z pompowtryskami, jaki olej stosowałeś?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Poczytaj specyfikację np tego mobila : http://www.mobil.com/Poland-Polish/Lubes/PDS/GLXXPLPVLMOMobil_1_ESP_Formula_5W-30.asp , nie ma tam ani słowa że spełnia normę 505.01 a jest napisane że nie powinien by stosowany w silnikach A np: ten motul: http://www.motul.auto.pl/pliki/motul_produkty/produkty_tds/specificvw504005w30.pdf zamiennie można, tylko tak jak kolega dzik napisał różnica będzie w grubości portfela
-
[ALL B5] Dziwne zachowanie klimatronika
to niedobrze, klima raz do roku powinna przejśc przegląd, sprawdź czy w ogóle masz gaz w układzie
-
[B6 AVF] Poradźcie, który środek czyszczący wybrać ?
Sądzę że do pompowtrysków ten będzie dobry: http://moto.allegro.pl/item354985959_liqui_moly_czysci_uklad_paliwowy_diesel_2185.html , firma bardzo dobra, więcej: http://www.liquimoly.pl/index2.htm zakładka -produkty-dodatki do diesla, oraz zakładka -porady techniczne :th:
-
[B5 AFN] Luzy na wahaczach
Najlepiej na szarpakach + dobry mechanik :>
-
[B5 AFN] Nierówno przyspiesza przy maksymalnie wciśniętym pedale gazu
Zrób logi dynamiczne i wrzuc na forum, tu wszystko znajdziesz : http://www.a4-klub.pl/smf/faq_forum_diagnostyka_vag-t5141.0.html
-
[B6 AVF] Poradźcie, który środek czyszczący wybrać ?
Ja co jakiś czas stosuję ten: http://allegro.pl/item350235308_stp_formula_do_czyszczenia_wtryskow_diesla04.html ostatnio na BP płaciłem 21 zł, co do ostatniego linku zajrzyj tutaj; http://www.liquimoly.pl/index2.htm
-
[B5 AHU] Nie działa kontrolka rezerwy paliwa
Wtyczka ma 4 piny ponieważ w przypadku "benzyny" pompa paliwa montowana jest razem z pływakiem w zbiorniku paliwa.
-
[GDAŃSK] SERWIS GODNY POLECENIA ,TUNING I NAPRAWY.
Wymieniałem tam ostatnio popychacze, polecam
-
[ALL B6] 1.9 TDI S IDI - czy jest coś takiego ?
Z tego co wiem to IDI oznacza wtrysk pośredni, to auto ma oznaczenie IDI wiec ma silnik z wtryskiem posrednim ( paliwo wtryskiwane jest do wstepnej komory spalania albo komory wirowej, a nie bezposrednio do cylindra) Ciekawe na klapie bagażnika ma IDI, a na pokrywie silnika TDI
-
Wycięcie katalizatora w Audi A4 B5 1.9TDI
Dokładnie, jeśli silnik jest sprawny to na przeglądzie nie są wstanie stwierdzic czy katalizator jest czy go nie ma. No na oko, i na zasadzie że AUDI to AUDI to nikt nie jest w stanie stwierdzić. Ale na NORMALNEJ stacji wkładają Ci do rury wydechowej czujnik i własciwie od razu na kompie widać czy masz kat czy go nie masz (szczegolnie na zimnym silniku). I własnie przez takie podejscie diagnostów jestesmy daleko za zachodnią Europą jesli chodzi o ekologie. U Niemców nawet na Ebayu wpisujesz jaka norme spalinową spełnia Twoja furka, a u nas wycina się katalizatory, bo jest taniej. Rozumiem, ze juz jest postanowione, ze wycinasz kata, ale nie wpierajcie mi że trudno to wykryć (wystarczy otworzyc maske albo spojrzec pod samochod), albo że samochod bedzie tak samo malo szkodliwy z katem i bez niego. No bez przesady. Z tego co słyszałem to stwierdzenie przy pomocy analizatora spalin stanu katalizatora jest praktycznie niemożliwe, jeśli samochód jest w pełni sprawny i będzie bez katalizatora to wartości składników gazów spalinowych będą mieściły się w normie, natomiast niesprawny samochód ze sprawnym katalizatorem będzie te wartości przekraczał. Co do zajrzenia pod maskę czy pod samochód to "wycięcie katalizatora" nie koniecznie oznacza jego całkowite usunięcie, ja mam zostawiona pusta puszkę
-
Wycięcie katalizatora w Audi A4 B5 1.9TDI
Dokładnie, jeśli silnik jest sprawny to na przeglądzie nie są wstanie stwierdzic czy katalizator jest czy go nie ma.
-
[B5 AVG] Auto gaśnie w czasie jazdy - proszę o pomoc
Podepnij pod VAGa i wszystko sie wyjaśni, przyczyn może by wiele : http://www.a4-klub.pl/smf/migajaca_kontrolka_swiec_zarowych_podczas_jazdy-t7499.0.html;
-
[B5 AVG] Wymiana Oleju w skrzyni biegów, pytanie?
też słyszałem że w manualnej skrzyni nie ma potrzeby wymiany oleju, trzeba tylko sprawdzac jego stan, jak więc jest naprawdę-wymieniac czy nie? :?:
-
[B5 AFN] Castrol SLX III 5W30 do AFNa ?
O olejach napisano naprawdę sporo - http://www.a4-klub.pl/smf/all_tdi_jaki_olej_do_tdi_info_w_1_poscie-t15435.0.html ja lałbym Motul albo Mobil :th:
-
[B5 AFN] Problem z odpalaniem na zimnym silniku
to jest zawór odcinający dopływ paliwa ten elektromagnetyczny na pompie wtryskowej przy wyjściu przewodów wysokociśnieniowych, jeśli jest uszkodzony to nie znaczy że auto nie odpali, może np; nie przepuszczac odpowiedniej dawki paliwa
-
[B5 AFN] Problem z odpalaniem na zimnym silniku
Witam, a zawór odcięcia paliwa sprawny?
-
[B5 AJM] Już nie wiem co stuka ?
Spróbuj w momencie jak stuka lekko przychamowac, jak przestanie to może byc luźny klocek, przynajmniej u mnie tak było
-
[B5 AFN] Jaki olej do silnika AFN, a jaki do skrzyni DMX?
jeśli silnik jest w dobrej kondycji. Olej nie jest nadmiernie konsumowany to można bezproblemowo i 300k robić na pełnym syntetyku. Zależy to od indywidualnej kondycji samego motoru. Jeśli lany miałeś półsyntetyk to przy takim lepiej pozostać.Chyba że np mądre ASO zalało na pełny syntetyk półsyntetyk to można zmienić i wrócić do pełnegosyntetyka. też uważam że ważne jest w jakim stanie jest silnik, a nie jaki ma przebieg, ja mam teraz 328tys. i leje cały czas Mobil1 0W40 TD, z półsyntetyka można przejśc na pełen http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=15435.0
-
[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?
Mobil 1 0W40 Turbo Diesel, 327tys. km na razie bezproblemowo
-
[B5 AFN] Wymiana rozrzadu ? Gdzie to zrobic w Gdańsku??
może się przyda: http://www.tune-up.pl/ http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=9465.0