Treść opublikowana przez .Pablo.
-
[ALL] Montaż CB
Ja kupiłem u nich ostatnio te rzepy bo chciałem zamontować głośnik zewnętrzny do mojego harrego i na głośnik dają radę co do cb to bym nie ryzykował nasze polskie drogi raz dwa poradzą sobie z tymi rzepami najlepszym rozwiązaniem są dwie śrubki i po kłopocie a pewność że się utrzyma na 100% :>
-
[ALL B6] Spasowanie maska/zderzak
Zawsze gdy ściąga się przód auta np do wymiany rozrządu to trzeba spasować zderzak i nigdy nie zrobi się tego tak idealnie jak fabryka jedyne co tu widzę to demontaż zderzaka i zabaw a w ustawianie lamp i spasowanie zderzaka.
-
[B5 ADP] Krzywa kierownica po ustawieniu zbieżności
Ja więcej bym tam nie pojechał a tekst że teraz ci na konkretnie zrobię ręce opadają. Ja na szczęście nie miałem jeszcze takich przebojów z ustawianiem zbieżności i całe szczęście
-
[B5 AFN] Trzęsie przy uruchamianiu silnika jak za krótko przytrzymam rozrusznik
[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2009, 19:45_________________________________________________ muszę przyznać że mi też się tak zdarzyło raz albo dwa cały silnik się trząsł i cała buda po przegazowaniu auta problem znikł silnik był na diagnostyce sprawdzał go fachman z Piekar lepszego nie znam i wszystko było oki więc nie wiem czym to było spowodowane wszystkie logi dynamiczne itd itp oki. Dodam że żadnego problemu z autkiem nie mam decayed Jak ktoś pociągnie temat to z chęcią się dowiem co było powodem. U mnie po za tymi dwoma razami problem już nie wystąpił naughty
-
[ALL B5] Chromowane ramki zegarów
I jedna przestroga nie włączajcie zapłonu przy wypiętych kostkach bo zaraz wam wyskoczy błąd air baga
-
[B5 AVG] Podkładka miedziana w układzie hamulcowym
kup sobie wszystkie 4 kosztują grosze w sumie może dwa złote wydasz :> wydaje mi się że to 12 ale nie chcę cię wprowadzić w błąd
-
[B5 ADP] Krzywa kierownica po ustawieniu zbieżności
Komputer to nie wszystko trzeba się jeszcze umieć nim posługiwać ewidentny błąd mechanika zablokował kiere ale widać pokręcił tylko jednym drążkiem zamiast zrobić również korektę na drugim u mnie ustawili zbieżność i zero problemów koszt 60zł
-
[B5 AFN] Ciągłe dolewanie oleju do silnika
Ja tu obstawiam tylko przewrażliwienie właściciela auta dolej oleju do 3/4 stanu i za tydzień sprawdź i powinno być oki
-
[B5 ARM] Ciężko skręca się kierownicą
U mnie po wymianie wahaczy też ciężej chodzi ale skoro tak może być to się nie przejmuje
-
[B5 AFN] Ciągłe dolewanie oleju do silnika
Po pierwsze sprawdź czy nie masz gdzieś wycieku po drugie dolej oleju do 3/4 stanu a nie po setce bo skąd wiesz ile podniesie się poziom wlewając setkę oleju. Może podniesie się tam minimalnie że nawet tego nie zauważysz. Sprawdzaj poziom oleju raz na tydzień stojąc w tym samym miejscu i zawsze po nocy będziesz miał w miarę rzeczywisty wynik. I ostatnia porada masz silnik z przypuszczalnie dużym przebiegiem więc może trochę oleju łyknąć choć u mnie przy 250tys km nie bierze między wymianami ani grama olej castrol 10w40
-
[ALL B5] Rodzaje klimatyzacji
z jednym wyświetlaczem to klima jednostrefowa a z dwoma to już dwustrefowa czyli pasażer może sobie ustawić temp nie zależnie od kierowcy
-
[B5 AVG] Nie działa klimatronik
podepnij pod vaga i sprawdź błędy albo sprawdź je na climatroniku będziesz mniej więcej wiedział gdzie szukać
-
[ALL B5] Jak podnieść dźwignię hamulca ręcznego do góry ?
Jeżeli zdjąłeś te dwie osłony z rączki ręcznego to tylko zaciągasz ręczny na maxa i zaczynasz od podnoszenia tunelu z tylu i wszystko schodzi idealnie w twoim autku jest trochę inaczej jak u mnie ale powinno bez problemu zejść
-
[ALL B5] Zapalniczka nie działa
Najczęściej przepala się sama zapalniczka to co się wyciąga, włóż do gniazda zapalniczki np ładowarkę wtedy będziesz wiedział czy nie działa gniazdo czy sama zapalniczka. Jeśli nie działa gniazdo to sprawdź bezpiecznik a może spadł tylko kabel z gniazda zapalniczki
-
[B5 AJM] Regulacja drzwi kierowcy
Co do stosowania podnośnika to trochę się obawiałem tej metody ale mówię co mi szkodzi podnośnik, klocek i jazda wszystko z wyczuciem w sumie 5 min roboty z regulacją rygla i drzwi zamyka się jednym paluszkiem wcześniej regulowałem na ryglu jak drzwi były opadnięte elekt był taki że drzwi zamykały się gorzej i zamek podczas zamykania ocierał o rygiel jedyny plus to były drzwi ustawione w jednej lini z tylnymi Ogólnie jeśli ktoś ma wyczucie i trochę smykałki to metoda lewarka jest bardzo dobra :>
-
[B5 AFN] Wytarte boczki siedzeń
to jak wszyscy się garną do tego tapicera ze śląska z Katowic to ja też poproszę namiar i może jakieś fotki przed naprawą i po naprawie u tego tapicera ktoś wrzuci
-
[B5 AFN] Nietypowa roleta w avancie
Ewidentnie za krótka roleta podmień sobie z kimś na zlocie albo ze znajomym i zobaczysz jak leży ta oryginalna jak dla mnie to ewidentnie nie z tego auta
-
[B5 AJM] Siła nadmuchu wnętrza
jak sama nazwa mówi climatronik nie zależnie od tego czy masz włączoną opcję AUTO czy sam sobie ustawiasz climatronik sam dostosowuje siłę nawiewu żeby utrzymać te 22 stopnie które sobie ustawiłeś a każda kolejna twoja ingerencja w siłę nadmuchu powoduję że tyle ile ustawiłeś kresek tyle zostanie
-
[ALL B5] Lepiej antena do cb Uniden 520 xl magnesówka czy na reling do avanta?
model anteny bez znaczenia im droższa tym podobno lepiej zbiera ale teraz każda spełnia swoje zadanie a bajki w stylu antenka ma zasięg 15 km mnie tylko śmieszą pojedź tam gdzie sprzedają cb i dopasują ci model antenki pod radio ps szwagrowi już 2 razy pod..... kilku znajomym też więc widać miałeś szczęście :>
-
[ALL B5] Lepiej antena do cb Uniden 520 xl magnesówka czy na reling do avanta?
co do anteny to miałem magnesówkę i wkurzało mnie że ciągle trzeba ją ściągać bo mogą ukraść po drugie odbiór jest gorszy od montowanej na stałe, ja od kiedy się przerzuciłem na antenę mocowaną na reling innej bym nie założył długość 100cm w zupełności wystarcza ps która antena da ci zasięgu 10km :polew: optymalnie coś koło 4 do 5 na tych antenkach osiągniesz i to w zupełności wystarczy ps2 jak używasz sporadycznie to magnesówkę lepiej kupić
-
[B6 ASN] Za wysoko stoi
Nie ma możliwości żeby auto samo się podniosło bez wymiany jakiegoś elementu zawieszenia w dół się może obniżyć zużycie sprężyn amorków itp
-
[B5 AFN] Ile można jeździc na slizgającym sie sprzęgle.
Jeśli auto nie było katowane np ciągłe gwałtowne ruszanie z miejsca itp jak to ktoś określił na forum strzelanie ze sprzęgła to może się okazać że dwumas jest dobry i może zostać w aucie ale to okaże się dopiero po zdjęciu skrzyni
-
[B6 ALZ] Jak wymienic uszczelniacz pomiedzy skrzynia a polosia.
Musisz wyjąć półośkę ze skrzyni tam jest zimering wkładasz np śrubokręt i go wyjmujesz potem wbijasz nowy tylko prosto wkładasz półośkę i po sprawie :>
-
[B5 AFN] Czym odkleić znaczek Audi ?
Kolego jedź na myjkę bezdotykową ciśnienie wody zrobi swoje miałem identycznie to samo nie dość że umyłem sobie auto to jeszcze pozbyłem się tego kawałka lakieru
-
[ALL B5] Regulacja docisku tylnej wycieraczki
Odkręcasz tą nakrętkę ale wcześniej polałbym tam np wd przez 2 3 dni żeby ramie zeszło łatwiej jak nie będzie się chciało ruszyć potrzebny będzie ściągacz. Tylko nie urwij tego bolca z wieloklinem co wychodzi z silniczka