Treść opublikowana przez przem8
-
Interfejsy do diagnostyki A4 B8
Kup sobie u chinoli na ali... 3x taniej niż na olx i działa.
-
Temperatura płynu chłodzącego nie rośnie w A4 B7 1.9TDI
Wystarczy, że długo stoisz na postoju albo odczyt był na zapłonie przy rozgranym silniku i temp. w dolocie momentalnie rośnie do takich wartości więc nie wiem czemu się tak dziwisz.
-
Szarpanie przy zmianie biegów z 1 na 2 w A4 B5
Poduszki silnika, odbój. Nie muszą byc ori.
-
Błędy 16688 i 16684 na LPG w A4 B6 1.8T
A na ciepłym jest lepiej z korektami? Teoretycznie to co masz teraz nie powinno mieć wpływu na odczucia z jazdy. Wiem, bo sam jak poprawiałem u siebie regulacje po "stroicielach" to bylo podobnie albo gorzej na zimnym i nic nie szarpało. Ogarnąłem korektą po temp. reduktora i jest elegancko.
-
Błędy 16688 i 16684 na LPG w A4 B6 1.8T
Zalany jest na gazie, najgorzej przy 3,5-4 tys. Korekta nawet -25 więc zamyka skalę. Stąd moga być te objawy jakie masz.
-
1.8T BEX 260KM Obroty pow. wymaganej wartości, wypadanie zapłonów, sonda 2 błąd.
Śmiało zamawiaj.
-
1.8T BEX 260KM Obroty pow. wymaganej wartości, wypadanie zapłonów, sonda 2 błąd.
Zaworek ma byc oryginalny i jest jeden typ.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Pieprzysz jak potłuczony teraz
-
1.8T BEX 260KM Obroty pow. wymaganej wartości, wypadanie zapłonów, sonda 2 błąd.
Zaworek jednokierunkowy odmy do wymiany. Jeśli zasysa korek oleju to na 100% to co napisałem.
- Do usunięcia
-
Błędy 16688 i 16684 na LPG w A4 B6 1.8T
Może być zalany na zimnym albo taka regulacja. Zrób loga 2+33 z jazdy na lpg to będzie widać po korektach.
-
Tempomat w A4 B6 nie działa na 6 biegu
170 w serii i jeden pies co reszta rodziny avj, bfb, bex. Tylko tam u kolegi z serii to niewiele zostało
-
Tempomat w A4 B6 nie działa na 6 biegu
Przecież jest taki kod silnika w 1.8t. Wersja na stany.
-
Ocena logów AVJ
?. Turbo późno wstaje, zaczyna stukać górą.
-
2.0 ALT dziwny dźwięk silnika przy pełnym obciążeniu
Nie jest ubogo. Masz dłuższe czasy wtrysku niż powinny być na pb i wynikają z ustawień/wydajności lpg. Korekty są w normie.
-
Ocena logów AVJ
Na hamowni to mogą być cuda na kiju. Nie da się na zadanym doładowaniu w ecu 0,8b zrobić tyle niutów. Turbo seria czy coś modzone tak poza tym?
-
2.0 ALT dziwny dźwięk silnika przy pełnym obciążeniu
Z logów wynika, że na ten moment masz wydajność lpg na styk. Sory ale po logach nie da się wyłapać, że cos wydaje dziwne dźwięki.
-
2.0 ALT dziwny dźwięk silnika przy pełnym obciążeniu
Logi na gazie? Nie widze powiązania między tym co w logach, a jakimś dziwnym dziwiekiem silnika.
-
Ocena logów AVJ
Brakuję loga 2+33. Przy tym zadanym doładowaniu 0,8bara zapomnij, że tam kiedykolwiek było tyle niuta. Turbo bardzo późno wstaje.
-
Piasta z łożyskiem przód do Audi A4 B6
meyle ma piastę razem z łożyskiem Meyle 100 653 0034
-
Uszczelka pod głowicą drugi raz w A4 B6 1.8T
A w jakim stanie mają być te silniki jak średnio mają po 300tys w górę i są objeżdżane przez młodych gniewnych, często też latami jeździły z wgranymi, skopanymi gotowcami w sofcie. Przy kupnie słupka zajrzeć kamerką w cylindry, pod pokrywę zaworów. Potem i tak trzeba zdjąć miskę i ogarnąć smoka olejowego, z ciekawości obejrzeć panewki. Jak silnik nie będzie bardzo w nagarze to jest szansa, że trochę pochodzi.
-
Błędy w sterowniku silnika A4 B6 1.6 ALZ
Pewnie jest zapchany i tu masz problem. Jak się nie ma jak wysrać to skąd będzie moc?
-
Uszczelka pod głowicą drugi raz w A4 B6 1.8T
Widzę, że masz lpg. Jestes pewien, że wszystko masz dobrze wyregulowane/sprawne i przyczyną nie jest uboga mieszanka, że te głowice tak padają?
-
Ile oleju do klimatyzacji dodać? Audi A4 B5
Teraz mozesz dolać tylko na oko Ja bym dolał tyle co odciągnęło + 30-50ml. Uruchom klimę żeby się rozeszlo po ukladzie, zgaś auto, odczekaj z pół godziny i potem znowu odciągnij czynnik. Jeśli nie odciągnie oleju albo będzie poniżej 10ml to dolej jeszcze trochę.
-
Ile oleju do klimatyzacji dodać? Audi A4 B5
Przecież calego oleju maszyna nie odciąga. Przy wymianie osuszacza i parownika wylewasz olej ze starych części i tyle samo wlewasz do nowych. Zależy jeszce ile maszyna odciągnie oleju, a zazwyczaj jest to w granicach 20g. Jeśli dużo więcej to układ jest przeolejony i należy dodać mniej z nabiciem. To takie podstawy podstaw jeśli chodzi o serwis klimy. Niektórzy błędnie dodają o 10g więcej oleju niz maszyna odciągnęła i to jest błąd, bo z serwisu na serwis masz za dużo tego oleju, a to też niedobrze. Zazwyczaj w sprężarce zostaje 50% całego oleju z ukladu, a reszta zostaje w pozostalych elementach.