Treść opublikowana przez przem8
-
problem z ubywajacym olejem
Możliwe, że czujnik w misce olejowej do wymiany. Co do sondy to najlepiej wyłączyć w ecu
-
Błędy vag 1,6 bp+g
Kolejno: błąd od czujnika temp. zewnętrznej i poduszki pasażera.
-
LPG do mojego auta czy jest sens?
Po wcześniejszym Twoim poście zrozumiałem, że 170tys na gazie zrobione Jak gaz dobrze ustawiony i nie wali błędami o ubogiej mieszance to nic złego nie miało prawa dziać się z silnikiem.
-
1.8T AVJ Prośba o analizę logów i błędów.
Po logach lpg nadaje się jeszcze do podregulowania. Jak miałeś strojoną instalację, na korekty czy mapki?
-
Akumulator-jaki
http://jakiakumulator.pl/audi-a3-i-8l-1996-2003-akumulatory/ U siebie zmieniłem na 60Ah i 540A.
-
LPG do mojego auta czy jest sens?
Gaz założony u nas? Jaka instalacja? Silnik zawsze można zmienić
-
1.8t q bfb napinacz lancucha roz.
Pracę łańcuszka będzie słychać i to normalne, tylko jak koledzy wyżej piszą powinien to być raczej taki szum bez żadnego metalicznego/chroboczącego dźwięku. Jego prawidłowa praca bezszelestna na pewno nie jest Na ssaniu potrafi trochę hałasować kombi zawór podczas pracy pompy sai i wtedy wydaje się, że to od napinacza/łańcuszka.
-
1.8T bfb szarpanie na LPG....;/
ngk albo beru.
-
1.8T bfb szarpanie na LPG....;/
kanały 14,15,16 sprawdzasz wypadanie zapłonów.
-
1.8T bfb szarpanie na LPG....;/
Lpg jest bardziej wyczulone na stan układu zapłonowego.
-
1.8T bfb szarpanie na LPG....;/
Skoro błąd idzie za cewką to logika nakuzuje ją wymienić:p
-
Dotysk
Powinno Ci to latać bez żadnego dotrysku. Gazownik chyba nie wie jak to ustawić
-
Dziwne podskakiwanie tyłu a4 b7 1.8T Sedan
Amory z tyłu sobie zmień. Za duża różnica między nimi
-
Problem z odpalaniem na ciepłym A4 B5 1.8t awt
Prędzej czujnik temperatury.
-
1.8T BEX Logi PB/LPG do sprawdzenia
Turbo ok, trochę stuków na pb. Jeździsz na 98? Gaz można by trochę lepiej wystroić. Mógłbyś powtórzyć log 2+33 do odcinki na Pb żeby sprawdzić jaki dokładnie przepływ, bo chyba ciut mało jak na bexa.
-
1.8t bfb a4 b7 poprawne ustawienie rozrządu
Dopuszczalne wartości w 93 to -3 do +6. Ten dzwięk zanika po delikatnym dodaniu gazu? Zapewne hałasuje pasek rozrządu jak to zazwyczaj w zestawie INA. Problem często poruszany tu na forum jak i na zagranicznych forach i filmikach z youtuba. Ja mam to samo, nie zawsze, ale jest
-
Drgania, szarpanie po przełączeniu na LPG
Kolego jeśli tankujesz zaolejony gaz to niestety takie są skutki. Przerabiałem osobiście ten temat z miesiąc temu. Gwarancja nie pokrywa skutków tankowania paliwa wątpliwej jakości. Ja zapłaciłem 50 zł za czyszczenie wtrysków z robotą + 70 zł za standardowy przegląd gwarancyjny. Nie wolno tankować gazu dostarczanego przez tezet (m.in Lotos), bo takie są właśnie skutki. Dobre wtryski możesz uwalić takim gazem po 2tys. kilometrów. Ja byłem pierwszą osobą, która czyściła kiedykolwiek wtryski ac-w03 w zakładzie gdzie montowałem lpg. Filtry miałem czyste ale ten olej dostaje się wszędzie. Byłem ostrzegany przy montażu żeby unikać tezetu ale niestety nie wiedziałem, że lotos też się od nich uzależnił od jakiegoś czasu. Jako ciekawostkę dodam, że ten serwis czyścił/doprowadzał do ładu instalacje lpg we flotowych oplach tezetu w Lublinie
-
1.8t bfb a4 b7 poprawne ustawienie rozrządu
Przy ustawieniu GMP znaki na kole rozrządu i kole pasowym muszą się pokrywać. Dodatkowo powinny się pokrywać znaki na kole zamachowym i obudowie sprzęgła. Ustawiałeś rozrząd na swoich znakach czy jak?
-
Duże spalanie i kopci na biało
Jakby spalało płyn i kopciło z tego powodu to zapach tego dymu byłby słodkawy, a nie śmierdział benzyną. Ta wymieniona lambda jest ori? Na pewno wszystko dobrze podłączone?
-
Problem z masą ? Zwarcie ?
Wtyczka z ostatniego zdjęcia wygląda jak od sterownika lpg. Masz tu poprzerabianą instalację pod niefabryczne radio. Najlepiej byłoby to wywalić, podpiąć ori radio pod fabryczne kostki i zobaczyć czy dalej jest problem. Jeśli już za bardzo poplątane przy tym radiu to jedynie do jakiegoś fachmana, który ogrania temat przeróbki instalacji pod nieoryginalne radio.
-
1.8T AVJ Prośba o analizę logów i błędów.
Dobrze jest
-
Problem z mocą 1.8 T bex
Jeśli to nie sprzęgło to warto zacząć od zestawu podstawowych logów dynamicznych za pomocą vaga.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Czyszczenie smoka w 1.8t po zakupie powinno być uwzględnione w pakiecie startowym razem z wymianą oleju. Ciśnienie może być jeszcze w normie, co nie znaczy, że smok będzie zupełnie czysty.
-
Zapala się kontrolka ESP bez powodu
Przerabiałem kiedyś u siebie i winny był czujnik stopu przy pedale hamulca. Sprawdź czy towarzyszy temu niegasnące światło stopu. Jeśli tak to winny będzie ten czujnik.
-
[ASN] Co po zakupie?
Zrób logi statyczne grup 15+16 tak przez minutę i dynamiczny 2+33. To co wkleiłes to nie są logi. Przed logami zawsze kasuje się błędy nawet jak ich nie ma. Rozrząd też raczej kiepsko ustawiony.