Treść opublikowana przez przem8
-
Czy trzeba wymieniać dwu-masę?
Jak będzie coś nie tak z dmumasą to już lepiej zrobić przeróbkę na zwykłe koło zamachowe. Kupić używane koło zamachowe 1z, nowe śruby do koła i do tego komplet sprzęgła. W 1.8t jest to sprzęgło od g60, a w 1.6 to nie jestem aż tak zorientowany. Jak z kołem jest wszystko dobrze to nic Ci się nie uszkodzi bez przesady.
-
Czy trzeba wymieniać dwu-masę?
Trzeba sprawdzić dwumas po rozebraniu sprzęgła, a nie od razu brać się za wymianę wszystkiego w ciemno. Przy tym motorze to wątpię żeby był padnięty. No chyba, że ktoś wyjątkowo katował auto. Mechanik pewnie chętnie by przytulił dodatkową kasę za niby padnięty dmumas Przy wymianie sprzęgła należy jeszcze zwrócić uwagę na uszczelniacze wału i skrzyni, bo któryś z nich będzie prędzej do wymiany.
-
Klimatyzacja - gdzie się wybrać ?
Znajomy robił klimę w A4 B6 w WTW serwis na hetmańskiej. Poszła mu sprężarka (opiłki dostały się do układu), wszystko było rozebrane i płukane. Za całość z regeneracją sprężarki zapłacił 1.5 tys. Zrobili w ciągu jednego dnia i jest zadowolony. Osobiście mogę też polecić klim-car na nowomiejskiej, odgrzybiałem i napełniałem tam klimę w zeszłym roku. Na tygodniu czynne od 16, a w soboty od 8. Ceny bardzo przystępne.
-
Polecane opony letnie
Z tymi dunlopami to jakas lipna seria musiała wyjść. Znajoma kupiła ostatnio volvo, do którego były dodane roczne dunlopy i dwie sztuki mają poparciałe boki, rok produkcji 2015. Znajomy wulkanizator miał trzy podobne przypadki z tymi dunlopami z tego roku produkcji.
-
Błąd 17930 Camshaft Bank2 POMOCY
To zawieszony był ten nowy napinacz czy jak w końcu?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
O problemie napisałeś nie w tym dziale, a dwumas oczywiście jest w aucie i występuje w benzynach od bardzo dawna Jeśli auto było użytkowane głównie w mieście i ktoś czasem lubił poupalać to nic dziwnego
-
Informacje o instalacji - gdzie znaleźć?
Gaz był zakładany w Polsce? Producent zbiornika to zapewne stako. Najlepiej załatwić sobie kwity z ważną legalizacją na butle. Twój błąd, że nie zwróciłas na to uwagi przy kupnie i było nie brać auta bez kompletu dokumentów...
-
Mocny gwizd turbiny po zmianie oleju
A może pojawiła się gdzieś nieszczelność? Jeśli wszystkie węże szczelne to głośny świst może powodować uszkodzony wirnik. Osobiście nie spotkałem się żeby wymiana oleju powodowała głośniejszą pracę turbiny
-
Mocny gwizd turbiny po zmianie oleju
A stało się to od razu po wymianie czy jakiś czas później?
-
Olej silnikowy
ASO lało castrola. Nieważne czy long life czy nie, bo olej trzeba wymieniać regularnie co 10-12 tys, a marka to już według uznania. Oleje mają raczej oznaczenia, nazwy, a nie numery. Te silniki z założenia doją olej więc nie ma co przepłacać za hiper oliwę chyba, że masz wyjątkowo abstynencki egzemplarz
-
AUDI A4 B7 1.8 T ROZRZĄD ŁANCUCH CZY PASEK.
Silnik jest bardzo trwałą konstrukcją, a większośc dolegliwości spowodowana jest zaniedbaniami użytkowników oraz wymian oleju w trybie LL. Jest to wdzięczny motor podatny na modyfikacje
-
AUDI A4 B7 1.8 T ROZRZĄD ŁANCUCH CZY PASEK.
Wywala błąd napinacza, dłuższe chrobotanie łańcuszka po odpaleniu na zimnym silniku, wszelkie hałasy dochodzące z napinacza przy schodzeniu lub w pewnym zakresie obrotów
-
AUDI A4 B7 1.8 T ROZRZĄD ŁANCUCH CZY PASEK.
Rozrząd masz normalnie na pasku, a łańcuch z napinaczem masz z tyłu głowicy, który spina wałki. Takie rozwiązanie jest m.in w zwykłym 1.8, 1.8t (b6,b7) i 2.4. Napinacz z łańcuszkiem zaczyna niedomagać zazwyczaj powyżej 200 tys...
-
sprzegło wysoko bierze
Jest to jeden z objawów zużytego układu sprzęgła ale póki nic się nie dzieje to luz
-
sprzegło wysoko bierze
Wiele osób "skarży się" na tą dolegliwość ale ten typ tak ma. U mnie co prawda bierze praktycznie od połowy. Póki się nie ślizga to nic nie ruszaj.
-
Polecane opony letnie
A ile km zrobił? Na innym audi mam continentale contisportcontact2 i jedyne zastrzeżenie to takie, że powyżej 140 przy bardzo ulewnym deszczu auto potrafi być niestabilne ale trwałość i ogólna ocena opony bardzo dobra. Bieżnik też niczego sobie i rozmiar 205/55 wygląda na o wiele większy
-
Polecane opony letnie
Jak cena nie gra roli to continentale contipremiumcontact 5, goodyear efficientgrip performance, a z hankook to ewentualnie zwykłe ventus prime. Z tańszych mogę polecić toyo proxes cf2 dobra i cicha opona, a teraz kupiłem uniroyale rainsport 3.
-
żółty Sensor + konewka na zegarach
Na vagu pokazuje jakiś błąd od czujnika? Może gdzieś wtyczka nie łączy albo sam czujnik pada. Pasowałoby to zweryfikować i naprawić. Jeśli padł czujnik to kupić oryginał, bo z zamiennikami jest różnie.
-
Handlarze / komisy w Lublinie i okolicach
W tej czerwonej na pewno drzwi kierowcy mają inny odcień. Mieszkam kilkaset metrów od tego komisu i jak któregoś dnia się wyrobię po pracy to z ciekawości obejrzę.
-
żółty Sensor + konewka na zegarach
Do wymiany czujnika nie trzeba zrzucać miski. Jakby to była czerwona olejarka to byłby większy problem
-
Ocena logów 1.8T - Szarpanie na LPG
Odpisałem na PW.
-
logi 1.8t awt
Mieszanka uboga. LPG do regulacji
-
Ocena logów 1.8T - Szarpanie na LPG
Puszcza przez uszczelnienie gniazda wtryskiwacza. Można spróbować złożyć tą wkładkę na masę uszczelniającą (gorzej jak pęknie przy odkręcaniu, bo to z tworzywa) i zmienić oringi na wtryskiwaczu. Komplet uszczelnień na 4 wtryskiwacze w ASO Skody ok. 130zł.
-
Ikonka akumulatora
Problem jest z ładowaniem. Do sprawdzenia akumulator (może klemy zaśniedziały), alternator, regulator napięcia. Zacznij od zmierzenia ładowania podczas świecenia tej kontrolki.
-
Ikonka akumulatora
A ta ikonka świeci się na żółto na fisie, bo nie sprecyzowałeś? Jeśli tak to problem może leżeć po stronie licznika. Częsty problem w grupie vag. Sprawdź ładowanie miernikiem. Jeśli wszystko ok to trzeba przyjrzeć się zegarom.