Treść opublikowana przez Galetto
-
szukam kogoś z vcds
Coś robiłeś przy lampach czy błąd pojawił się sam z siebie?? Nie kręcił nikt manualną regulacją??
-
1.8T BFB Quattro LPG a modyfikacje.
Sprawdziłem i producent podaje że Barracudy 130 są na moc 50KM z cylindra. Tak że nie wiem.. To co podają producenci to jedno, a to co jest w realu to drugie. Wszystko zależy od zastosowanej elektroniki jak i stabilności i wydajności reduktora. Barracuda 115NL spokojnie obrobi 50KM/cyl wiem bo stroiłem takie auto i do odcinki nie ma problemu i to z normalnym ciśnieniem redka 1,2 bara. Barracude 130NL miałem przyjemność stroić w S3 po sofcie. APY seria 210KM po sofcie mogła mieć okolice 240KM (mówię mogła bo nie było pomiaru, soft z zagramanicy ) i także nie miały problemów do odcinki wykarmiły silnik.
-
1.8T BFB Quattro LPG a modyfikacje.
Gold przy turbo lubi padać termicznie... Jak trafisz dobry to będzie chodził.
-
Analiza logów na LPG
Na PB jest OK. Problemem była rozregulowana instalacja LPG.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Czemu sprzedajesz?? Jakieś grubsze mody idą??
-
1.8T BFB Quattro LPG a modyfikacje.
Co masz założone na FL??
-
Analiza logów na LPG
Najlepiej to dodaj logi z PB dla porównania. Jeśli twierdzisz, że na PB tego nie ma to masz po prostu za bogato na LPG. Strojenie do poprawki.
-
Nefmoto + Tunerpro - kilka pytań technicznych do wtajemniczonych osób
Sonda od tego jest... Tym bardziej, że masz szerokopasmówkę to praktycznie do końca auto jedzie w CL. Pokaż logi co Ci tam przeszkadza. AFR to stała wartosć w sofcie do której to ECU dąży głównie za pomocą odczytów z sondy i innych elektronicznych czujników. Wiesz jaki AFR będzie najlepszy dla Twojego auta przy jakim obciążeniu?? Dlaczego sądzisz, że teraz nie jest optymalny?? Przy tych zmianach nie ma takiej konieczności. Tylko u nas na zagranicznych forach jest dużo jawnych treści. Jak najbardziej. TunerPro to program do obróbki softu, a KKL w połączeniu z programem NefMoto posłuży do zgrania/wgrania flasha. Jak już Łukasz wspomniał będziesz potrzebował jeszcze coś do policzenia sum jeśli pozostaniesz przy tym sprzęcie. Ten program nie jest do odczytywania czegokolwiek z auta tylko do obróbki softu. XDF to plik, który musisz sobie stworzyć pod wersję flasha w swoim ECU. Oczywiście musisz znać adresy map, które Cię interesują lub liczyć na czyjąś łaskę kto takowy ma i się podzieli z Tobą. Długa droga przed Tobą i testowanie na żywo. Temat dla wytrwałych.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
hansik już zamontował szkła podgrzewane, teraz kwestia zakodowania...
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Mogę Ci zakodować co tam sobie chcesz i na co pozwoli Twoja fura. PS. Lusterka to w modułach drzwi, a nie MK...
-
najtańsza a efektywna sekwencja LPG
Spoko za swój niski poziom inteligencji i obycia nie musisz nas przepraszać... Czytając Twoje wypowiedzi odnoszę wrażenie, że właśnie Ty za takiego się uważasz... Dla ścisłości ja nie jestem "gazownikiem", ani nie montuje instalacji. Zdarza się i to dosyć często poprawić/wyregulować po takich delikwentach, którzy się nimi nazywają i prowadzą działalności w tym kierunku... Proponuje Ci, abyś sam zaczął odrabiać lekcje. Polecam zaznajomić się z pojęciem AFR, dokształcić się w dziedzinie pracy silników ZI ponieważ samo wrzucenie komponentów pod maskę i właczenie ISA nie czyni Cię nikim szczególnym i nie wróży sukcesu. Jak już sam się przekonałeś są silniki, które nawet w parze z ISA zachowują się w miarę dobrze. Oczytałeś się też teori nie zawsze zgodnej z rzeczywistością. Z niektórymi silnikami jest gorzej, a wiesz dlaczego?? Ponieważ niektóre silniki wymagają trochę więcej widzy niż ISA czy Autoadaptacja... Zakres tolerancji rozjazdu składu mieszanki jest bardzo duży. Pokaż parametry pracy silnika na wystrojonej intalacji przez Ciebie to podyskutujemy... Montuj bardzo szybko niech ISA zrobi swoje, a następnie pokażesz nam tu wszystkim Logi (oczywiście wiesz co to jest?)... Jak byś chciał to Ci mogę wysłać Valdemarki coś tam jeszcze leży u mnie w koszu, a nóż widelec coś sobie dobierzesz, nawet coś w miarę świeżego bym znalazł... Ja oczywiście miałem na myśli to co powiedziałem. A co do długości wężyków to pojedyncze wtryski montuję na max 3cm. wtryski estetycznie schowane w pozycji pionowej, osłona silnika na swoim miejscu nie pocięta nie odstaje. Zrób to na Valdkach. Jeśli nie stać Cie na utrzymanie auta to go nie kupuj. Wylewanie żali nic Ci nie pomoże, tym bardziej na foróm VAG-owym... Tu są miłośnicy innej stajni więc się zastanów czy kogoś obchodzi jakieś Subaru... :banan: Dokładnie Ty i tylko Ty. Nawet śmiem sądzić, że Ty jako jedyny z całego forum :banan: ... PS. To nie jest forum LPG... Jesteś dobry w tej dziedzinie powinieneś uderzyć na Forum LPG i tam podpytać o swoją przyszłą Subarynę i otworzyć oczy niektórym druciażom bo napewno jest ich tam wielu... Tu to są tylko płotki...
-
Chip tuning Audi A4 B8 2.0 TDI CR
W lubelskim śmiało możesz jechać do https://www.facebook.com/SOFT.MOD.Performance.Lublin/ ( 1000% zadowolenia i zadowalające koszty).
-
Prośba o analizę logów 1.9 TDI AJM
Ja nic nie pisałem o synchronizacji Ale osobiście dałbym ją na około -1 i wtedy zalogował wtryski. Jak BIP będzie wysoki to można poprawić wtyczki na pompkach. Przepływki nie ma co ruszać, a co do logów to w tej chwili najważniejszy to doładowanie.
-
najtańsza a efektywna sekwencja LPG
Nawet jak ktoś chce tanio to te zaworki, które nazywasz wtryskami to chłam dla zdesperowanych. Są inne z dolnej półki, które można spokojnie założyć. Gdzie Ty przy Valdemarach chcesz te krótkie wężyki założyć?? Najkrótsze wężyki to przy wtryskach pojedynczych... Nie jest tak ważna długość do listwy jak długość od wtrysku do kolektora. Po Twojej opinii sądzę, że małe jest Twoje doświadczenie w wystrojeniu sekwencyjnej instalacji gazowej, ale pewność siebie wielka. W sumie skądś się wzięło hasło, że "Gaz to zło". Dlatego nie ma się co dziwić skąd niektórzy mają takie opinie. W niewielu autach ISA jako tako wystroi, ale trzeba ją po prostu zawczasu wyłączyć. W większości aut ISA na robi tylko krzaków. Nic nie zastąpi ręcznego wystrojenia instalacji.
-
Prośba o analizę logów 1.9 TDI AJM
Tak, ale po to jest N75, aby sterować zmienną geometrią. U Ciebie i tak on za wysoko idzie. Po wydłużeniu sztangi może się okazać, że doładowanie wróci do normy, a N75 zbliży się do wypełnienia bliskiemu ori.
-
Prośba o analizę logów 1.9 TDI AJM
Pompki ujdą w tłumie Trochę BIP za wysoki na 3 garze. Przepływka pod koniec trochę zaniża, ale dawki nie tnie.
-
Prośba o analizę logów 1.9 TDI AJM
Ale on nic nie upuszcza. Wydłuż sztangę przy turbo około 1,5 obrotu i wtedy zrób log dymamiczny i BS grupy 011.
-
Prośba o analizę logów 1.9 TDI AJM
Możesz po polsku pisać?? W aucie siedzi seryjny soft??
-
Prośba o analizę logów 1.9 TDI AJM
Robiłeś coś przy aucie przed tym jak zauważyłeś problem??
-
Prośba o analizę logów 1.9 TDI AJM
Auto leci cały czas na overbooście więc nie ma się co dziwić. Nie grzebał nikt nic przy sztandze zaworu WG??
-
gniazdo obd AEB 1,8t
Może tak być. Wystarczy +12V z pinie 16, Masa "-" w pinie 4 i K-line w pinie 7.
-
Porównanie hamowni?
Dynometa łatwiej się wygładza i z tąd zawsze równiutkie kreski. Obciążeniówkę też nie problem wygładzić, ale trzeba się bardziej postarać. Nie ma regóły na każdej hamowni można przyciąć. Wszystko zależy od rzetelnosci operatora. Co z tego, że ktoś dysponuje Maha jak broń Boże nie pozwoli nikomu nawet logów zamieścić oficjalnie. Jak widać w poście 5 kreski z maha całkiem równe. Więc nie wiem skąd Twoje pytanie. Poszarpane kreski to nie standard tylko niedokładnosć strojącego. Jak ktoś robi wykres swojej pracy to będzie siedział aż mu wyjdą równiutkie kreski bo wiadomo potem wykres w sieć i reklama, ale najlepiej się hamuje auto robione u konkurnncji. Wtedy to mogą być i fale dunaju. Na koniec dla rozluźnienia atmosfery luknijcie wykresik z obciążeniówki (wcale nie poszarpany), a do tego mega wynik
-
kody wtrysków
Nie w Kodowanie (07) tylko w Adaptacje (10).
-
kody wtrysków
W Adaptacjach http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/3.0l_V6_TDI_%28BKS/BMK/BUN%29#Injector_Quantity_Adjustment_.28IMA.29_and_Injector_Voltage_Adjustment_.28ISA.29
-
v a z
Nie powinno tak być, ale jak widać LPG blokuje linie diagnostyczne. Wyłącz LPG i powinno się połączyć. Ponadto może sprawdź czy gazownik odpowiednio wpiął się w OBD..