Treść opublikowana przez Makale
-
Nowicjusz - wątek powitalny
- Wskaźnik paliwa
U mnie to samo jest. Pali się rezerwa, jadę 100% trasy na gazie i po 200km na samym gazie wskazówka paliwa idzie na 0. Wleję za 100 zł paliwa i się robi ponad pół baku.- Zmulony silnik do 3500 obr. Podpowiecie?
Nie mówię, że między 195 a 225 nie ma różnicy, tylko dla mnie nie jest ona jakoś mega zauważalna. Z kolei nie widzę różnicy totalnie między 4x 225 a 2x 225 i 2x 245. Wystarczy kupić lepsze opony o mniejszych oporach toczenia. Dobra 225 może mieć opory jak najtańszy bubel 205. Więc moja porządne 225 mogą mieć na prawdę nie wiele większe opory toczenia niż słabej jakości 195. Na pewno ja nie wrócę do opon węższych od 225. Troszkę większe spalanie, minimalnie gorsze osiągi jeżeli chodzi o sprint, ale nadrabia zachowaniem w zakrętach zwłaszcza przy dobrym zawieszeniu. Jeszcze można porównać opory toczenia tych opon w zależności od ciśnienia w nich. W 195 1,7 a 2,2 to już masakra. Ja mam w 225 2,6 bara i serio nie czuję żadnej ogromnej różnicy. Może gdybym założył 195 i zrobił sprint do setki ze stoperem i potem na 225 to bym zmienił zdanie. Lepiej wlać LPG lepszej jakości o 0,5 sek do setki będzie. U siebie może tego nie czuje bo za często jeżdżę v10 tdi. Tam to nawet nie ma różnicy jak ciągnę lawetę z 2.5 tonowym Phaetonem Może jeszcze u mnie być różnica w tym, że mam Multi i ona przy starcie no jakby na pół-sprzęgle jechał. Ze specyfikacji skrzyni wynika to, że dopiero z tego co pamiętam od 2k rpm "zapina" sprzęgło do końca, więc ze startu jest masakra. Ale za to jak już idzie to czas zmiany biegu - 0.00ms Jeszcze ta kierownica u mnie walnięta.- Zmulony silnik do 3500 obr. Podpowiecie?
Szerokość opony zależy od szerokości felgi a nie jej wielkości. 18" są też 215 i nawet 205 Między 195/65/15 a 225/45/18 nie widzę dużej różnicy w przyspieszeniu. Na zimę z tyłu mam nawet 245, a z przodu 225 i zero różnicy między latem na samych 225. Dopompujcie koła lepiej może- Wysokie spalanie ALT
Przed wycięciem katalizatora był zmieniany soft w sterowniku silnika. Druga sonda lambda jest całkowicie wyłączona. Przed wycinką kata i zamianą softu było tylko gorzej. Dynamiczne zrobić z tych 3 grup tylko ? Na 3 biegu od 1500 do końca ? Co do kierownicy to na membrance dziura 2cm długości. Sklejone silikonem. Zobaczymy ile wytrzyma. Na razie schnie. Zauważyłem, że ten pomarańczowy oring co jest w tej kierownicy przepuszcza mi olej i ogólnie nie jest w zbyt dobrym stanie. Do tego jeszcze mi gdzieś wpadł w czeluści silnika. w etce znalazłem taki numer: 058133148A i jego wymiary: 57x56x3 tylko czy to będzie to ? Jest ktoś w stanie podać mi wymiary tego o-ringu. Wolałbym ori kupić w ASO o ile byłaby tylko taka możliwość.- Wysokie spalanie ALT
To jest na zatrzaskach jakiś? Po rozpolowieniu nie ma problemu ze złożeniem?- Zapach oleju w spalinach
Odma do sprawdzenia- Wysokie spalanie ALT
Właśnie wyciągnąłem kierownice powietrza. Jak zaciagnne ustami powietrze na wezyku od gruszki to dźwignia się nie rusza i słyszę gdzieś z okolic membrany powietrze czyli ewidentnie jest peknieta. Mam problem tylko ze zdjęciem dolnej pokrywy tego.- dymi na biało
- Wysokie spalanie ALT
Też słyszałem opinie już "szerszego kapcia do ALT to będziesz miał niższe spalanie" Kapeć jest jaki jest i taki zostanie, na pewno to nie jest powodem spalania wyższego o prawie 100%. Katalizatora nie ma w ogóle. W całości został wyjęty, nie chciałem żeby mi coś rezonansowało w środku czy były jakieś zawirowania spalin. Tłumikarz mi wyspawał coś a'la DP i się sprawdza. Temat kamila z diagnostyką znam. Muszę jeszcze logi dynamiczne zrobić, ale nie wiem czy bateria w lapku mi na tyle wytrzyma. Na PB nie jeżdżę tylko bo zbankrutuje przy takim spalaniu, ale raz przejechałem z 50km na PB to spalanie na FIS było niższe może o 2 litry. (zamiast 16 pokazało 14 z kawałkiem), ale to też nie wiem czy po prostu spokojniej nie jechałem, więc mi to trudno ocenić. Kolego widziałem twój temat z reanimacji tego silnika. Oby wszystko się powiodło od razu i nie było przykrych niespodzianek. Jak zalejesz płynami silnik to będziesz miał możliwość sprawdzenia w grupie 032 czy sonda u Ciebie zachowuje się tak samo ?- Dwie turbiny na rok- 1.8T AVJ
Na jakim oleju jeździsz? W mrozy olej się robi dużo gęściejszy i jak pompa niedomaga to może być niskie ciśnienie oleju.- Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Autko z Belgii w 2013 roku 139 tys km. Książka i ASO zgodne w 100%, ale to było widać po aucie, że jak nowe w środku wszystko i long life. Teraz 250 tys i przez te 110 tys co zrobiłem olej był zmieniany już 11 razy (co 10 tys, filtry i olej). Nie narzekam na to, że dolewam olej, ale zaczyna go brać coraz więcej. Nie doszedłem do poziomu litr /1000, ale 500ml/1000km dało mi do myślenia mimo, że to spowodowane jest wyciekiem. Normalnie mam około 200-300 ml/ 1000. Spod pokrywy słyszę jak mi coś hałasuje. Chyba łańcuszek rozrządu. Autkiem zrobiłem 110 tys i planuję jeszcze troszkę nim pojeździć, ale na pewno nie wsadzę 8k w remont silnika. Dbałem, dbam i dbać będzie i zobaczymy jak mi silnik to wynagrodzi, ale spokój z olejem bym z chęcią zrobił- Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Koledzy jakie inne pierścienie zakładacie? Jakieś skutki uboczne? Koszty takiej zmiany?- A4 B7 2.0 TDI gdzie jest złącze OBD2?
Z ciekawości się zapytam: gdzie był ?- Wady i zalety Audi A4 B9 2.0 TFSI 252KM
Jeździcie dwie i pół paki a potem narzekacie na spalanie hihi P.S Ściągaj blokadę. Niech rozwinie skrzydła.- Audi A4 B5 1.9 Tdi Quattro - Ciężko opanować na ośnieżonej drodze
Zrobił pewnie zbieżność tylko. To za mało. Jak heble z tyłu będą trzymać to auto będzie się zachowywać jak na ręcznym, będzie bardzo nadsterowne jak jakieś RWD na letnich.- 1.8T ANB bierze olej
Fakt szybko przeczytałem i myślałem, że to do oleju, ale to też uszczelniacz i też mógł się dostać do silnika. To są półśrodki i druciarstwo. Wycieki się wyszukuje i się je usuwa, a nie wlewa żadnych uszczelniaczy i doktorów.- Jak zakodować ABS po swapie?
Może poprostu pompa ABS od ośki nie będzie pracować z ECU gdzie masz Q. Weź zostaw wszedzie na ośkę i powinno przestać sypać błędami, ale i tak powinno się zmienić pompę ABS i zrobić wszystko tak jak powinno.- Audi A4 B5 1.9 Tdi Quattro - Ciężko opanować na ośnieżonej drodze
Jakie masz opony ? Co z całą geometrią? Zbieżność to nie wszystko! Jedź na szarpaki i ogólnie całą geometrię. Heble z tyłu nie trzymają?- Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj- Płynny kryształ- wszystko spływa jak po kaczce :D
Dobry wosk jest lepszy od tego i taniej wychodzi- Wysokie spalanie ALT
Ostatnio na 40 litrach gazu robiłem 200km przy normalnej jeździe. Wyciąłem kata, druga sonda lambda wyłączona softowo. Wizyta u gazownika zmiana mapy, zmiana filtrów gazowych. Spalanie z 20 spadło do 15. Progres sporo, ale nadal mi się wydaje, że za dużo. Czwórnik odmy poprawiony, nowa odma bo była pęknięta, eżektor wyczyszczony (nie był nawet brudny, ale przedmuchałem go). Dolot wydaje mi się szczelny. Z tego co wiem na pewno to nie pracuje kierownica powietrza. Nie sprawdzałem co poszło dokładnie, ale te ramie jest całe i ani drgnie. Na kompie zero błędów. Jazda do rozgrzania na PB, LPG tylko na ciepłym. W blokach pomiarowych z tego co sprawdzałem to w grupie 032 to sonda lambda jakby nie pracuje. W grupie 033 już coś się zmienia. Poniżej krótki log na postoju: http://vaglog.pl/log-032_033_002_9vADAZN.html Na zegarach było już 90 stopni. Zdaję sobie sprawę, że opony 225/50 R18 z przodu i 245/45 R18 z run flatami nie pomogą zbić spalania, ale na letnich 225/40 R18 było to samo, no różnica była może z 1l/100km, ale to pewno błąd pomiarowy hihi. Druga sonda leży nigdzie nie wkręcona, przy wycince kata nie mogłem znaleźć jej kostki nigdzie, więc na dwie trytki jest przymocowania gdzieś koło silnika. Pierwsza sonda jest wkręcona w tym miejscu gdzie była w katalizatorze, ale przed wycinką kata, ona zachowywała się podobnie. Wycinka zmieniła mi tylko dźwięk wydechu i autko mi się odmuliło, ale to jeszcze to nie to co powinno być (kierowca powietrza, tak wiem). Już nie wiem co z tym spalaniem. Rzadko kiedy przekraczam 4 tys, więc możliwe, że to przez tą kierownice powietrza ? Silnik dostaje za mało powietrza i sterownik dowala więcej paliwa?- Jaka różnica w silnikach pomiędzy manualem A automatem.
Silnik nie ma nic do skrzyni biegów. Do chyba każdego silnika w B6 można wsadzić i automat i manual.- Grzanie hamulców lewy przód prawy tyl
Jak pedał miękki to może być zapowietrzony układ jeszcze.- Jak zakodować ABS po swapie?
Mając Quattro powinieneś zmienić pompę ABS'u na taką od Quattro. Pamiętaj, że sterowniki współpracują ze sobą i np. w skrzyni jak będzie, że jest Q a w ABS ze ośka to coś zacznie błędami sypać. - Wskaźnik paliwa