Treść opublikowana przez Sebastiano87
-
B5 AJM Srebrna strzała
Tez sobie chwale AJM spod swiateł sobie ruszam pierwszy Dla mnie osobiście turbina bardzo agresywnie pompuje i z tą buda współpracuje idealnie. Moc silnika targa mną jak chce Polecam pakiet chrom do srebrnej strzały idealne połączenie
-
Muli wolno wkręca się na obroty
U mnie podobne objawy wskazywały na problemy z turbino, wiec zacząłem od sprawdzianie wężyków podciśnienia turbiny, po prostu odwrotnie jej podłączyłem po tym zabiegu znowu rakieta.
-
symbol świec żarowych do podgrzewania płynu w układzie chłodzenia
U mnie jest rocznik 2000 modelowo 2001 AJM 1.9 PD i jest podgrzewacz świec cieczy chłodzącej.
-
Podświetlenie pod nogami - a4 b5
Ja ma ten pakiet oświetlenia w lifcie, ale żeby na niebiesko lub na czerwono podświetlać sobie buciki:facepalm: Moim zdaniem np. zimny biały led. i jest kozacko
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ja sobie wstawiłem cały komplet Rts i sprawdzam. 3 lata gwaracji mam na te wachacze.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ja tak samo właśnie na dniach wymieniłem znowu na ten sam Motul Specific 505.01/505.02/505.00 5W-40 i go sobie chwale
-
Polecane opony letnie
O dzieki bubers przyda mi sie te info
-
Jaki zalać olej? Brak danych o poprzednim..
5W 40 Motula, ze sprawdzonego sklepu np w Krakowie. Ja biore i nie narzekam na jakosć oliwy od nich ze sklepu
-
Polecane opony letnie
Barum barum mówita A ja sobie juz zamówiłem po cenie bardzo korzystnej opony: Goodyear EFFICIENTGRIP 215/50 R17 91 V 3 lata Gwarancji.
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
U mnie wężyki podciesnienia były po zamieniane i po przekroczeniu 100,110, max do 120 tryb awaryjny.
-
Objawy uszkodzonego czujnika temperatury płynu chlodzącego ?? nie ma błędów
U mnie AJM było tak ze przy odpaleniu od czasu do czasu wskakiwało na 2 tys obr. i tak trzymało z pare sekund po czym opadało. Wymiana czujnika G12 płynu chłodzącego(kolor zielony) pomogła.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Tylko ATE klocki i tarcze to moja osobista opinia, sprawdzona
-
Jaki kolor feli?
Wiec czarny mat i po problemie
-
Co myślicie o kutym aluminium z A8 D2 ?
Osobiście oldschoolowe felgi dla mnie są świetne, aczkolwiek do mniejszych aut typu właśnie golfik 1,2
-
jakie nalepsze świece zapłonowe
Najlepsze są w ASO Beru są najlepsze po org.
-
Muzyka w naszych autkach
- Dzwonią elementy wnętrza + dziwny dzwiek na niskich obrotach, czy to poduszki?
Równie dobrze może to być dwumas, potrafi nieżle wibrować po budzie. Jeśli nie kopie pedałem to poduszki, tłumik .- Rozrząd - Jaką markę wybrać?
Z Aso wiadomo ze to potrzyma nie trzeba rekomendacji lub INA produkują na pierwszy montaż ja wziąłem cały zestaw z pompo wody, pudełeczko wszystko pięknie ładnie zapakowane- Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Słabe te wasze przebiegi i historia U mnie 80000 przebieg, chodzi jak nówka, wiadomo od Dziadka z niemiec, lekarz mało jeżdził tylko do szpitala, garażowana no stop, w środku wszystko nowe, piekne, ach ach ach A teraz prawda o moim padle 229000( krecony na bank ale nie znacznie), turbina do regeneracji, dwu mas huczy, zawiecha cała wymieniona, pokrywa wymieniona. Na starcie 3 tys ze wszystkim włożone. Ale mimo to jestem zadowolony polift to łądne łauto Oleju i płynu chłodzącego wogóle nie bierze a to Najważniejsze:wink:- zamiana silnika 1.9 90km na 110km
Osobiście bym zamienił na 115km PD najlepszy silnik do B5 i najmocniejszy pod względem mocy , turbo wstaje od 1500 obr. przy 1800 szarpie a 2000 obr. wciska w fotel. 160 km osiaga bardzo szybko 180 troche myśli a póżniej to już ukazuje sie oczom 200:slina: dalej to już Anioł Pański:shock3: . Audi b5 to lekka buda a z tym silnikiem odpycha sie piorunem . Jesli nic nie wznosze do wątku to- Wycieki z pod pokrywy zaworów
Osobiście miałem ten problem wyciek był od strony pasażera, gdzie pokrywa idzie ku dołowi. Wymieniłem uszczelkę i te gumki na szpilkach ale nic to nie dało, wiec kupiłe z ASO pokrywe i ten cały zestaw co dają w komplecie i jest sucho i schludnie nareście. U mnie pokrywa była skręcona widocznie, przegrzanie. Wiec polecam kupić pokrywe, ale to moje zdanie.- Nowicjusz - wątek powitalny
Witam mam Audi a4 b5 1.9 115km AJM. Pozdrawiam Serdecznie Hej - Dzwonią elementy wnętrza + dziwny dzwiek na niskich obrotach, czy to poduszki?