Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

Ja akurat na co dzień się tym zajmuje no vcds to pewnie nie potrzebnie nowszy:)

i polecam stronkę

http://www.audi-portal.com/en/diagnostic/ecu.html

na ross techu nie zawsze wszystko jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to moze znajdzie sie rozwiazanie na moj problem opisywany wczesniej, ze po dokladaniu tempomatu mryga abs/esp bremse? Tempomat dziala. A w kanale 081 jak wpisze 00111 i daje save to wyskakuje to Bus Not OK - czy to bedzie od jakiegos zlego kodowania czy raczej wina kabla/programu? VCDSem lite robilem i kabel od Viakena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to moze znajdzie sie rozwiazanie na moj problem opisywany wczesniej, ze po dokladaniu tempomatu mryga abs/esp bremse? Tempomat dziala. A w kanale 081 jak wpisze 00111 i daje save to wyskakuje to Bus Not OK - czy to bedzie od jakiegos zlego kodowania czy raczej wina kabla/programu? VCDSem lite robilem i kabel od Viakena.

Kolego a robiles kalibracje czujnika skretu kierownicy ale takie kiedy trzeba autem sie przejechac z predkoscia 20km/h ?

Tu masz jak to wykonac wedluk Ross-Tech:

There are certain test conditions that must be met before doing this procedure:

· Start the vehicle.

· Turn the steering wheel one turn to the right and one turn to the left.

· Drive in a short distance straight line on a level surface at a speed not higher than 20 km/h.

· If the steering wheel is straight during the test drive then stop the vehicle with the wheels pointed straight

· Ensure that the steering wheel is not moved again.

· Keep the engine running and do not switch off the ignition.

Procedure for performing the zero position calibration for the Steering Angle Sensor (G85) on VW Passat and Audi A4/S4, A6/S6, and A8/S8:

[select]

[03 - ABS Brakes]

[Login - 11]

Enter 40168

[Do It!]

[basic Settings - 04]

Group 001

[Go!]

This will store the zero (centered) position of the steering wheel. There should be a displayed message that reads: "Steer. angle sender compens OK". If you get an error, it may mean the Login was not successfully performed.

Click the [Done, Go Back] button and you're all set.

Ja kiedys kumplowi montowalem tempomat w B6 i pozniej z tym problemem trzy dni dochodzilismy do tego co jest tego powodem i dopiero znalazlem na Ross-Tech co i jak i po dokonaniu kalibracji owego czujnika choinka na FISie zgasla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie często padają rozruszniki w tdi-kach? Wsiadłem dzisiaj rano do auta, przekrecam kluczyk i nic się nie dzieje. Słychać tylko "cyk" a rozrusznik nawet nie zagada. Aku ok bo wszystko w aucie działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie często padają rozruszniki w tdi-kach? Wsiadłem dzisiaj rano do auta, przekrecam kluczyk i nic się nie dzieje. Słychać tylko "cyk" a rozrusznik nawet nie zagada. Aku ok bo wszystko w aucie działa jak należy.

miałem to w tamtym tyg. okazało się ze jednak aku byl za słaby chwile podladowalem i odpalił normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie często padają rozruszniki w tdi-kach? Wsiadłem dzisiaj rano do auta, przekrecam kluczyk i nic się nie dzieje. Słychać tylko "cyk" a rozrusznik nawet nie zagada. Aku ok bo wszystko w aucie działa jak należy.

miałem to w tamtym tyg. okazało się ze jednak aku byl za słaby chwile podladowalem i odpalił normalnie.
U mnie raczej nie może to być możliwe bo aku niedawno wymieniłem. Nawet kontrolki nie przygasają przy odpalaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie po szczotkach lub po elektrowlaczniku.

Przed naprawa sprawdź zebatki na przekładni planetarnej bo może brakować ząbków a wtedy lepiej nowy rozrusznik kupić.

Z zamienników polecam HP o ile jeszcze można go dostać.Tani i nie do zabicia.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie po szczotkach lub po elektrowlaczniku.

Przed naprawa sprawdź zebatki na przekładni planetarnej bo może brakować ząbków a wtedy lepiej nowy rozrusznik kupić.

Z zamienników polecam HP o ile jeszcze można go dostać.Tani i nie do zabicia.

Dzięki wyciągnę go dzisiaj ale najpierw muszę audi jakoś wyciągnąć z parkingu podziemnego. Diesla 1.9 tdi avf można odpalić na pych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pilny temat. Podrzućcie proszę numer czujnika pedału sprzęgła. Pacjent to AVF rocznik 2004.

Z góry dzięki :hi:

Wysłane z telefonu przy pomocy Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk ju wery macz. Niech Ci Bozia wynagrodzi :hi:

Wysłane z telefonu przy pomocy Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany kto tutaj dealował wiązkami kompletnymi?

kłaniam się nisko po same pi - kolana :hi: co poCZeba?

Pany kto tutaj dealował wiązkami kompletnymi?

kłaniam się nisko po same pi - kolana :hi: co poCZeba?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...