Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, co się reguluje przy geometrii zawieszenia w polifcie w quattro? 
Przód pochylenie i zbieżność a tył tylko pochylenie? 
Chce uniknąć sytuacji, że pojade na badanie i gość mi powie, że jest źle ale nic nie zrobią bo np na tyle nie ma regulacji…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Z tyłu tylko górny wahacz ma śrubę mimośrodową.   

Teraz tak myślę i chyba dolny przedni wahacz od karoserii też ma taka śrubę 

Edytowane przez Góral65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Góral65 napisał:

Z tyłu tylko górny wahacz ma śrubę mimośrodową.   

Teraz tak myślę i chyba dolny przedni wahacz od karoserii też ma taka śrubę 

Z tyłu kojarzę na 100%.

A jeżeli mam spręzyny -40mm, to odchyłki i bazowe wartości są jak dla standardowego auta czy tutaj trzeba wybrać, że np zawiecha 1BE albo jak dla S4, żeby się zbliżyć do serii? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Osiollekk napisał:

Z tyłu kojarzę na 100%.

A jeżeli mam spręzyny -40mm, to odchyłki i bazowe wartości są jak dla standardowego auta czy tutaj trzeba wybrać, że np zawiecha 1BE albo jak dla S4, żeby się zbliżyć do serii? 

Na ustawianiu to się nie nam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowie mi ktoś z akumulatorem bo mnie coś chyba trafi... Z miesiąc temu wymieniłem na nowy Warta 110Ah 920a (wcześniej był taki sam). Po paru dniach samochód nie odpalał, musiałem ładować prostownikiem. Poczytałem i dołożyłem kabel z alternatora do podszybia. Napięcie na podszybiu i akumulatorze wzrosło o 1,5. Przez kilka tygodni było ok. Wczoraj normalnie odpalał, jeździł, zrobiłem może z 60km. Dzisiaj chcę odpalić i d*pa... trochę pokaszlał i znowu prostownik. Po 2h niby się naładował (na prostowniku 0). Kilkanaście razy go poodpalałem i niby jest ok, tylko na jak długo...

Dodam, że jeżdżę tym autem raz na kilka dni, ale nowy akumulator powinien chyba jednak trochę trzymać? Pobór prądu sprawdzałem, nigdzie nic na lewo nie ucieka. Przy zakupie akumulatora prosiłem gościa żeby zrobił na nim test i wyszło, że akumulator w stanie bardzo dobrym. 

Sprawdzałem bloki pomiarowe w VCDS i wydaje mi się, że w okienku battery state of charge (SOC) jest coś nie tak... Z tego co rozumiem to naładowanie akumulatora? Po ładowaniu prostownikiem, który już skończył wyświetla mi tam 5%. Na mmi pokazuje 100%, ale to chyba wyświetla się od humoru auta... Nawet jak nie chciał odpalić to tam pokazuje mi 100.

Zrzut ekranu (8).png

Edytowane przez Tomek_091019
zapomniałem dodać zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Akumulator taki sam typ? Czyli np. AGM?

2. Po wymianie został zakodowany?

3. Wyciągałeś aku do ładowania czy ładowałeś w aucie?

4. Gdzie podpinałeś prostownik? Bezpośrednio na klemy aku czy w przeznaczonych do tego miejscach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. akumulator dokładnie taki jak w załączniku niżej. 

2. zakodowany

3. ładowałem w aucie

4. prostownik podpinałem pod klapką w podszybiu

AKUMULATOR-VARTA-SILVER-110AH-920A-I1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz miernikiem napięcie ładowania przy alternatorze i następnie na klemach aku, czyli ile dochodzi na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z napięciem raczej jest wszystko w porządku.

Alternator 14,75 (12,42 na zgaszonym)

Podszybie 14,70 (12,42 na zgaszonym)

Akumulator 14,58 (12,30 na zgaszonym)

Przed dołożeniem dodatkowego kabla z alternatora to na podszybiu i akumulatorze było coś koło 13,20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomek_091019 napisał:

nowy akumulator powinien chyba jednak trochę trzymać?

Powinien.

Godzinę temu, Tomek_091019 napisał:

Na mmi pokazuje 100%, ale to chyba wyświetla się od humoru auta... Nawet jak nie chciał odpalić to tam pokazuje mi 100.

Niekoniecznie. W C6 mam akumulator na wykończeniu i jak dłużej postoi i odpalę auto to w MMI pokazuje 50%, przejadę się z 30-40km i jest wg MMI naładowany w 100%.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was śmiga na gwincie AP bo mam mocny dylemat gwint AP czy pro kit na serie amorki, przyzwyczajony byłem do gwintów by spasować ale nie wiem jak z komfortem ap 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 17:15, Tomek_091019 napisał:

Panowie podpowie mi ktoś z akumulatorem bo mnie coś chyba trafi... Z miesiąc temu wymieniłem na nowy Warta 110Ah 920a (wcześniej był taki sam). Po paru dniach samochód nie odpalał, musiałem ładować prostownikiem. Poczytałem i dołożyłem kabel z alternatora do podszybia. Napięcie na podszybiu i akumulatorze wzrosło o 1,5. Przez kilka tygodni było ok. Wczoraj normalnie odpalał, jeździł, zrobiłem może z 60km. Dzisiaj chcę odpalić i d*pa... trochę pokaszlał i znowu prostownik. Po 2h niby się naładował (na prostowniku 0). Kilkanaście razy go poodpalałem i niby jest ok, tylko na jak długo...

Dodam, że jeżdżę tym autem raz na kilka dni, ale nowy akumulator powinien chyba jednak trochę trzymać? Pobór prądu sprawdzałem, nigdzie nic na lewo nie ucieka. Przy zakupie akumulatora prosiłem gościa żeby zrobił na nim test i wyszło, że akumulator w stanie bardzo dobrym. 

Sprawdzałem bloki pomiarowe w VCDS i wydaje mi się, że w okienku battery state of charge (SOC) jest coś nie tak... Z tego co rozumiem to naładowanie akumulatora? Po ładowaniu prostownikiem, który już skończył wyświetla mi tam 5%. Na mmi pokazuje 100%, ale to chyba wyświetla się od humoru auta... Nawet jak nie chciał odpalić to tam pokazuje mi 100.

Zrzut ekranu (8).png

masz uwalony kabel prądowy przy samym rozruszniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2022 o 12:32, Osiollekk napisał:

Panowie, co się reguluje przy geometrii zawieszenia w polifcie w quattro? 
Przód pochylenie i zbieżność a tył tylko pochylenie? 
Chce uniknąć sytuacji, że pojade na badanie i gość mi powie, że jest źle ale nic nie zrobią bo np na tyle nie ma regulacji…

Z przodu tylko zbieżność, ewentualnie przesuwając całe sanki można wyrównać kąt pochylenia koła.

Z tyłu jest regulacja kąta pochylenia koła i zbieżności.

Co do ustawień to u mnie ustawiali pod zawieszenie s-line (1bv), mam standardowe amorki + eibach pro kit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2022 o 19:42, Dev napisał:

masz uwalony kabel prądowy przy samym rozruszniku

Musiałbym to sprawdzić... Zapewne trzeba ściągać zderzak i połowę plastików od dołu? :facepalm:

Od tamtego posta minęły 2 dni i zrobiłem może z 60km. Dzisiaj znowu sprawdzałem bloki pomiarowe i naładowanie mam wyższe (71%),  ale za to pojemność pokazuje 34Ah :wallbash: a na mmi jak zawsze 100% ...

Zrzut ekranu (10).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się  w ogóle zdjąć tą blendę ? 

20220118_002342.jpg.ffc9c71dc5179f01dd4f19b81aba8931.jpg

Żeby to wyglądało tak jak u mnie ? :

Screenshot_20220118-002403_Gallery.thumb.jpg.69f324ad7f073a18cd7ea10fbd0c5442.jpg

Edytowane przez marky2552
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marky2552 napisał:

Da się  w ogóle zdjąć tą blendę ? 

20220118_002342.jpg.ffc9c71dc5179f01dd4f19b81aba8931.jpg

Żeby to wyglądało tak jak u mnie ? :

Screenshot_20220118-002403_Gallery.thumb.jpg.69f324ad7f073a18cd7ea10fbd0c5442.jpg

Dwa różne grille kolego 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, karolek_ust napisał:

Dwa różne grille kolego 

No i to też chciałem wiedzieć dzięki 

 

A ktoś wie mize gdzie dostane taki gril bo na allegro 1000zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...