Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rdza na przednich błotnikach w A4 B6. Wybrać zamiennik czy oryginał?


stomi

Rekomendowane odpowiedzi

oryginał kupujesz w podkładzie, więc dolicz malowanie. Kilka lat temu ktoś sprzedawał za tysiaka chyba i to nie było bezpośrednio z aso więc na pewno jest drożej

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aledrogo też były ori, ok. 1250 szt. + malowanie :-)

@Mateusz0610, podejdę później do garażu to pstryknę jakieś foto to ci podeśle

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2022 o 10:38, YoGi1984 napisał:

Na aledrogo też były ori, ok. 1250 szt. + malowanie :-)

@Mateusz0610, podejdę później do garażu to pstryknę jakieś foto to ci podeśle

Ok dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupował ktoś może błotniki galwanizowane z Polcaru?

Mają numery 133402-J i 133401-J

Niestety BLIC z końcówką Q jest od jakiegoś czasu niedostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2022 o 11:32, Mateusz0610 napisał:
W dniu 14.06.2022 o 11:38, YoGi1984 napisał:

Na aledrogo też były ori, ok. 1250 szt. + malowanie :-)

@Mateusz0610, podejdę później do garażu to pstryknę jakieś foto to ci podeśle

Ok dzięki

jak b6 - 1100zł, b7 - 1135zł

przy wpłacie na konto wysyłka free 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2022 o 13:34, johnnythebest napisał:

Co polecacie do zakonserwowania nowych błotników?

Baranek :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest błotnik zwykły stalowy gównianej jakości ,nie w ocynku, więc ważne jest zabezpieczenie żeby było trwale to obustronnie w epoksyd ,przed lakierowaniem trzeba oszlifować ostre ranty ,przeszlifować cały i spasować, warstwy grube ,po utwardzeniu można od wewnątrz jeszcze wosk dać.Zakładałem kiedyś kuzynowi takie gotowce z aukcji (nie tej) Spasowały ,kolor też ,ale to był czarny, srebro na 95% będzie się różnić.

Po roku rdza na całych rantach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej aukcji widać, że ktoś to już zabezpieczył ale nie ma napisane czym konkretnie, może to być najtańszy środek i długo nie wytrzyma. Na Twoim miejscu kupił bym zwykły błotnik nie polakierowany a tylko w podkładzie zabezpieczony, żeby nie rdzewiał. Na własną rękę zabezpieczyć przed rdzą i dać lakiernikowi do pomalowania wraz ze starym np. żeby dobrał kolor, w tedy jest największa szansa, że nie będzie widać różnicy w odcieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Langista napisał(a):

Na własną rękę zabezpieczyć przed rdzą i dać lakiernikowi do pomalowania

Tak to nie działa ,żaden normalny lakiernik nie da gwarancji jak nie robi od podstaw, trzeba poprostu uzgodnić sposób jak ma być zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, krzychuG napisał(a):

Tak to nie działa ,żaden normalny lakiernik nie da gwarancji jak nie robi od podstaw, trzeba poprostu uzgodnić sposób jak ma być zrobione.

Znam takich w okolicy, którzy bez problemu wezmą takie zlecenie. Liczą jedynie za lakierowanie i w większości jest to nawet na rękę, że jest już element przygotowany pod lakierowanie, bo mają z tego szybki pieniądz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czyj koszt naprawa gdyby np wyszły dziurki po miesiącu.Lakierowanie na gtowy podkład to gwarancja do bramy.Pozatym nie ma błotników w dobrym podkładzie, to co na nim jest to żeby w transporcie ruda nie żarła,

robi się test nitrem czy może zostać.

Edytowane przez krzychuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do siebie kupowałem błotniki "Tong Yang" (jak w tej aukcji, ale od kogo innego). Na aukcji, której je kupowałem niby pisało, że to jest ocynk (gość miał dwie różne aukcje takich błotników - w ocynku i bez), ale czy ten ocynk coś daje to się zobaczy. Zanim je założyłem to błotniki leżały dwa lata w zimnej piwnicy (trochę wilgotnej zimą) i nie zardzewiały. Założyłem je w zeszłym miesiącu i spasować spasowały, ale z dopasowaniem koloru słabo (też mam LY7W) - na wiosnę jadę do lakiernika, aby to poprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w B7 również mam błotniki Tong Yang. Zabezpieczyłem je od wewnątrz woskiem i po 3 latach nie ma żadnego śladu rdzy. Spasowanie ok, kolor LX7Z był do poprawy. Do B6 ojca kupiłem blotnik ocynk kolor od sprzedawcy srslodz z alle. Tutaj spas i kolor LY9B siadły idealnie. Również zabezpieczony wokiem od wewnątrz i po 1,5 roku zero śladów korozji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się nad kupnem błotnika z od tego sprzrdawcy...

ALLEGRO.PL

 

 

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tych błotników? Zakładał ktoś ? Jak to jest polakierowane ? 

Ciekawe czy wogóle jakiś podkład poszedł na gołą blachę zastanawia mnie czy po roku nie wyjdzie rdza na rentach. Ktoś kiedyś pisał że blacha kiepskiej jakości ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2023 o 21:34, Sajmon89 napisał(a):

Też zastanawiam się nad kupnem błotnika z od tego sprzrdawcy...

ALLEGRO.PL

 

 

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tych błotników? Zakładał ktoś ? Jak to jest polakierowane ? 

Ciekawe czy wogóle jakiś podkład poszedł na gołą blachę zastanawia mnie czy po roku nie wyjdzie rdza na rentach. Ktoś kiedyś pisał że blacha kiepskiej jakości ?

 

 

sądzę, że wszystkie błotniki z allegro to jedno i to samo. Więc kupuj i zakładaj, ale od razu pisze - na kolorze LY7W raczej będziesz miał różnice w odcieniu. Jak Ci to nie będzie przeszkadzać to ok, jeśli Cię to będzie wkurzać (jak mnie) to będziesz musiał oddać auto do lakiernika - obecnie brał bym raczej błotniki do malowania, bo w sumie taniej by to wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz_mk2 byłem ostatnio u lakirnika powiedział 800zł za 1 błotnik to ja nie wiem czy wyjdzie tak taniej.( Taniej to wyjdzie jak sam pomaluje w garażu ) 

 

ALLEGRO.PL

 

Tutaj sprzedawca podaję że sprzedaję błotniki z certyfikatem ? trochę drożej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sajmon89 napisał(a):

Tutaj sprzedawca podaję że sprzedaję błotniki z certyfikatem ? trochę drożej 

Jak już to szukaj BLIC z końcówką Q, lepszych zamienników nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...