Opublikowano 15 Października 20214 l Wskaznik paliwa pokazuje dobrze tj,zatankowalem i wskaznik sie bardziej wychylil.Tylko zasieg pokazuje odwrotnie, licznik przeskakuje o 10 km w gore po kazdych przejechanych kilkuset metrach.Jesli mialbym kupic drugi licznik to albo wloze stary,lub zostawie ten,auto na gaz wiec w/w wskaznik raczej nie uzywany.Ale o tym wiem i to denerwuje.
Opublikowano 15 Października 20214 l 20 minut temu, adam1974 napisał: Wskaznik paliwa pokazuje dobrze tj,zatankowalem i wskaznik sie bardziej wychylil.Tylko zasieg pokazuje odwrotnie, licznik przeskakuje o 10 km w gore po kazdych przejechanych kilkuset metrach.Jesli mialbym kupic drugi licznik to albo wloze stary,lub zostawie ten,auto na gaz wiec w/w wskaznik raczej nie uzywany.Ale o tym wiem i to denerwuje. Sugestia była byś zmienił jedynie wskaźnik paliwa w liczniku który jest osobnym elementem podłączonym do płyty zegara,przełożenie ze starego licznika do nowego zajmuje jakieś 10 minut max,jak po wymianie nie będzie różnicy to tak jak @Banan napisał -uszkodzenie programowe licznika.
Opublikowano 12 Listopada 20214 l Witam, według vin posiadam rok modelowy 2001. Licznik kolorowy praktycznie nie osiągalny. Czy jak zrobię immo off w swoim sterowniku to mogę zamontować licznik z nowszego modelu bez żadnych przeszkód ?
Opublikowano 20 Listopada 20214 l Witam ,czy jest na Podkarpaciu ktoś kto ogarnie wymianę licznika w Exeo 1.8t ,licznik kolor był by z 1.8/2.0 tsi także immo 4 a w starym immo 3 z góry dzięki za info.pozdrawiam
Opublikowano 23 Listopada 20214 l W dniu 12.11.2021 o 07:15, Patryk_p napisał: Witam, według vin posiadam rok modelowy 2001. Licznik kolorowy praktycznie nie osiągalny. Czy jak zrobię immo off w swoim sterowniku to mogę zamontować licznik z nowszego modelu bez żadnych przeszkód ? Parę stron do tyłu też o to pytałem i dostałem odpowiedź że nie, musi być ten zamienny. Ja szukałem 5 lat, i kupiłem za 350. Bo jak jest coś to 1200 ale to pewnie widziales
Opublikowano 23 Listopada 20214 l Immo uda się zgrać ale największą przeszkodą jest odwrotne wskazanie pływaka w 2001 roku , więc po wymianie pływaka można śmiało montować liczniki z roczników 2002-2004
Opublikowano 29 Listopada 20214 l Witajcie ja także poluje na nowy licznik do swojej b6 2001. Mój licznik prócz tego, że nie działa FIS chyba standard to jeszcze zaczyna cudować, raz działa wszystko jak trzeba (prócz fis), a zaraz nie działa prędkościomierz oraz paliwo faluje razem z obrotami silnika bądź w ogóle nie wskazuje. Z opisu w pierwszym poście rozumiem, że wsadzę licznik tylko z rocznika 2001 tak? WAUZZZ8E72A090212 jaki licznik mogę wsadzić bo ten rozpiski nie rozumiem. W samochodzie jest licznik 8E0920900K modelowo 2003? Kompletnie ciemny jestem, ktoś mi powie jakiego licznika szukać (nie interesuje mnie kolor fis za drogo) Edytowane 29 Listopada 20214 l przez WuuHacz
Opublikowano 1 Czerwca 20233 l witam odgrzebie trochę temat mam audi a4 b6 cabrio i licznik o nr 8h0920900A potrzebuje wymienić ten licznik bo niestety skończył swój żywot i jak już mam wymieniać to na kolorowy pytanie brzmi jaki licznik mam kupić bo nie mogę znaleźć jaki powinien pasować w zamian za mój
Opublikowano 3 Czerwca 20242 l Jakby ktoś chciał zmienić licznik 8E0 920 900E na kolorowy np. 8E0 920 930TX to niema żadnego problemu. Wystarczy odczytać piny, zrobić adaptacje w VCDS i dodać kluczyki. A to że nie da się przełożyć liczników między 2001,2002 a 2003 wzwyż to mit. Sam zmieniłem z podanych liczników bez żadnych problemów. Prędkość czyta z ABS bez żadnych problemów, pływaka też nie musiałem ruszać. Auto rocznik modelowy 2002r, produkcja 2001r. Ps. w kanale 50 adaptacji nie wpisujemy pinu np. 01234 tylko po prostu 1234 w innym przypadku wywali "NOT OK". Edytowane 3 Czerwca 20242 l przez P.Wiśnia
Opublikowano 11 Marca 20251 r Dzięki temu tematowi udało się dobrać licznik z immo 4 ale zastanawiam się czy jest sens wymieniać na kolor gdy macie sprawny czerwony licznik . Gdyby nie vfiz to nawet bym się do tego nie zabrał ? ogólnie lipa że żaden tani chińczyk nie chce ruszyć tych zegarów. Można odczytać eprom tanim programatorem ale to nic nie da xd
Opublikowano 22 Kwietnia 20251 r Chcę się upewnić, że dobrze odczytuje tabelę, po VIN: WAUZZZ8E13A312082, w mojej benzynie pasujący kolorowy FIS wychodzi 8E0 920 930 S?
Opublikowano 22 Kwietnia 20251 r 2 godziny temu, Młoody napisał(a): Chcę się upewnić, że dobrze odczytuje tabelę, po VIN: WAUZZZ8E13A312082, w mojej benzynie pasujący kolorowy FIS wychodzi 8E0 920 930 S? Tak Edytowane 22 Kwietnia 20251 r przez P.Wiśnia
Opublikowano 4 Lipca 20254 Lip potrzebuje wsparcia od znawców wymieniam licznik bo u mnie fis ledwo świeci jak jest gorąco i stwierdziłem że jak i tak musze coś z tym zrobić to założę kolora stary licznik to 8E0920900Q a nowy zakup to 8E0920931M rocznikowo oba auta różni niecały rok silnikowo to samo dawca sedan ja mam kombi więc wszystko powinno pasować P&P mam mocne postanowienie żeby zrobić to samemu jakich problemów mam się spodziewać czy przebieg sam się zaktualizuje może jest jakiś tutek w formie video ewentualnie textowy chociaż ja nic nie znalazłem generalnie głównie interesują mnie tipy związane z programowaniem bo mechanicznie to 10 min prostej roboty postaram się udokumentować moje zmagania i wrzucić na YT za wszelką pomoc z góry dziękuję
Opublikowano 5 Lipca 20255 Lip 16 godzin temu, JEMI napisał(a): potrzebuje wsparcia od znawców wymieniam licznik bo u mnie fis ledwo świeci jak jest gorąco i stwierdziłem że jak i tak musze coś z tym zrobić to założę kolora stary licznik to 8E0920900Q a nowy zakup to 8E0920931M rocznikowo oba auta różni niecały rok silnikowo to samo dawca sedan ja mam kombi więc wszystko powinno pasować P&P mam mocne postanowienie żeby zrobić to samemu jakich problemów mam się spodziewać czy przebieg sam się zaktualizuje może jest jakiś tutek w formie video ewentualnie textowy chociaż ja nic nie znalazłem generalnie głównie interesują mnie tipy związane z programowaniem bo mechanicznie to 10 min prostej roboty postaram się udokumentować moje zmagania i wrzucić na YT za wszelką pomoc z góry dziękuję Jeśli immo 4 to nie zrobisz tego bo eprom jest zaszyfrowany przez procesor licznika jakimś algorytmem unikalnym. Druga sprawa to większość tanich chińskich klonów nawet nie może się połączyć z licznikiem. ogólnie temat ciężki bo te działające klony są droższe a raczej szkoda kasy na niedziałający sprzęt w tej kwestii. Najgorsze w tej zabawie jest to że jest tak duża loteria z tymi chinolami. ja finalnie oddałem do majstra i zrobił to za 200 zł bo vfizz leżał i się kurzył. obserwowałem cały proces, dosłownie zajęło to chwile a robił to programem xhorse (widać że starsza wersja jakaś) i przy nawiązywaniu kontaktu z licznikiem program sprawdzał licencje czyli mógł mieć oryginał.
Opublikowano 5 Lipca 20255 Lip mam 2 kompy thinkcar i vcds według rozpiski z pierwszej strony liczniki obydwa są kompatybilne ze sobą
Opublikowano 7 Grudnia 20257 Gru 31 minut temu, Kacper000 napisał(a): 8E0 920 931C czy to licznik z s4 ? 8E0 920 931C to licznik z kolorowym FISem dla A4 B7, benzyna, wskazanie do 260km/h. Licznik od S4 B6 ma nr 8E0 920 931A. Edytowane 7 Grudnia 20257 Gru przez P.Wiśnia
Opublikowano 7 Kwietnia7 Kwi Uszanowanko. Czy jest na forum ktoś, kto ogarnia temat wymiany licznika? Mam w aucie 8E0920901G, w którym padł mi FIS i obrotomierz. Zamawiam drugi o numerze 8E0920901C i chętnie wyślę komuś oba aby zgrał mi ze starego PIN i przebieg oraz zakodował prawidłowo nowy. Najchętniej wysyłkowo ew. stacjonarnie w okolicach Warszawy.
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto