Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakiś preparat żeby zabezpieczyć skórę na kierownicy? Mam bardzo nietuzinkową przypadłość że mój pot z rąk strasznie szybko niszczy skórę na kierownicy. Można jakoś zapobiedz zniszczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2 godziny temu, Wandej napisał:

Panowie jakiś preparat żeby zabezpieczyć skórę na kierownicy? Mam bardzo nietuzinkową przypadłość że mój pot z rąk strasznie szybko niszczy skórę na kierownicy. Można jakoś zapobiedz zniszczeniu?

Gyeon Leather Shield albo CarPro Leather 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed nałożeniem powłoki gyeon cancoat glinkować lakier? Nie będzie polerki bo auto I tak pod blokiem póki co stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Awra napisał:

Czy przed nałożeniem powłoki gyeon cancoat glinkować lakier? Nie będzie polerki bo auto I tak pod blokiem póki co stoi.

Jeśli lakier jest dość porysowany to glinka znacząco nie pogorszy jego stanu, ale jeśli nie ma rys to ja bym nie glinkował tylko skupił się na porządnym chemicznym oczyszczeniu plus ewentualny cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinkować zawsze można, trzymasz lakier w lepszym stanie tak czy inaczej, wszystko kwestia chęci i czasu.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopy, zrobiłem glinkę bez korekty wlecial cancoat. Super produkt. Lakier jak to czarne UNI bez polerki jakiejkolwiek, z daleka i w cieniu petarda :)

20220514_130401.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wampir napisał:

a z bliska?

A z bliska bez polerki dużo rys :) ale nie będę go męczył polerką żeby stał pod chmurą. W przyszłym roku wprowadze się do domu z garażem to się zrobi polerkę. Ale cancoat Cośtam też wypełnia i maskuje także mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie powłoki co maskują rysy? 

Kiedyś jak miałem czerwone auto i już z racji wieku miało sporo rys to wiem, że znikały one na jakiś czas po nałożeniu ultimate polish. 

Preparat był na swój sposób "tłusty" i gdy rysa była "mokra" to było ją mniej widać.

Może jakiś detailer się wypowie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa mycia albo porządny deszcz i po maskowaniu rys. To jest dla tych co picują furę przed sprzedażą albo na jakąś okazję, bo stosunkowo małym nakładem pracy i kosztem masz efekt WOW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem autko po polerce będę chciał nałożyć wosk. Chciałbym to zrobić zgodnie ze sztuką ale zarazem nie narobić rys. Czy jest sens glinkowac? A jeśli oczyścić lakier chemiczny jakich środków użyć żeby niczego nie uszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Czarek99 napisał:

Panowie kupiłem autko po polerce będę chciał nałożyć wosk. Chciałbym to zrobić zgodnie ze sztuką ale zarazem nie narobić rys. Czy jest sens glinkowac? A jeśli oczyścić lakier chemiczny jakich środków użyć żeby niczego nie uszkodzić?

Nie ma sensu glinkować jeśli nie zamierzasz polerować, dobrej firmy Tar i Iron, odtłuszczenie i wosk:thumbup1:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2022 o 11:10, wampir napisał:

Są takie powłoki co maskują rysy? 

Nie ma, ale jeśli chodzi i polerke to można pochylić się nad pastami Gyeon Primer czy CarPro Essence a najlepiej Essence+, coś tak zamaskują a z uwagi na kwarc jest to w „miare” trwałe…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używacie jakiejś gąbki lub mikrofibry do mycia lakieru? Zamawiam ręcznik z mikrofibry do wycierania auta po wizycie na myjni i myślę czy nie dorzucić do koszyka jakiejś gąbki ale obawiam się trochę zarysowań gdy dostanie się jakiś piasek chociaż po spłukaniu karczerem teoretycznie być go nie powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@August_30 ja używam rękawic. Ostatnia jaką zamawiałem to ta 

FXPROTECT.COM

Delikatna rękawica do mycia samochodu. Wyposażona w długie mikrowłókna, które bezpiecznie i dokładnie usuwają brud. Elastyczny ściągacz idealnie dopasowuje się do ręki oraz gwarantuje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hugo napisał:

@August_30 ja używam rękawic. Ostatnia jaką zamawiałem to ta 

FXPROTECT.COM

Delikatna rękawica do mycia samochodu. Wyposażona w długie mikrowłókna, które bezpiecznie i dokładnie usuwają brud. Elastyczny ściągacz idealnie dopasowuje się do ręki oraz gwarantuje...

 

Znalazłem taki zestawik. Myślałem czy warto inwestować w rękaw bojąc się rys ale patrzę że dużo osób chyba używaScreenshot_2022-08-21-12-07-23-282_com.android.chrome.thumb.jpg.6443477087f6a61ff6e6a86efe30b50c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic lepszego niż CarPro Wool Mitt nie znajdziesz do mycia….

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, FroS-t napisał:

Nic lepszego niż CarPro Wool Mitt nie znajdziesz do mycia….

Potwierdzam "owca" jest jedyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże nie polecam wycierania auta ręcznikiem po samym bezdotyku na myjni bo to gwarantuje porysowanie lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...