Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolejny gorący dzień i dłubanko przy aucie. Kupiłem 4 używane syreny z czego 2 są sprawne więc temat alarmu został zamknięty. Założyłem chromy zamiast czarnych przełączników szyb. Zamontowane zostały moduły od kkam w Full opcji czyli składanie lusterek z pilota, opadanie prawego lusterka podczas parkowania oraz podświetlenie blend. Wróciły lusterka w kolorze auta (satynowe pójdą do b7). Kolejny mod przy aucie to będzie wymiana chromowanych relingów na czarny połysk :banan:

20220519_210559.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak osiągniesz czarny połysk relingów? Malowanie? Niedawno robiłem to u siebie. W moim przypadku kupiłem zwykle czarne za grosze, dalem do malowania i jak były gotowe podmieniłem a przy okazji wleciał czarny sufit. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jaras99 napisał:

Jak osiągniesz czarny połysk relingów? Malowanie? Niedawno robiłem to u siebie. W moim przypadku kupiłem zwykle czarne za grosze, dalem do malowania i jak były gotowe podmieniłem a przy okazji wleciał czarny sufit. 

Dokładnie tak kupiłem ori czarne i daje do lakiernika :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobię relingi i listwy plastidipem czarnym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2022 o 11:42, kamil-vag napisał:

@Ivanek masz ori CLH ? ? ? 

Jak tak to kupujesz przekaźnik samochodowy 12V ze stykiem NC

styk 85 dajesz masę

styk 86 + po zapłonie

styk 30 plus z halogena, lewego lub prawego

ze styku 87a dajesz zasilanie na blendy lusterek

;)

@kamil-vaga możesz napisać czy uda się te wszystkie "sygnały" wyciągnąć z drzwi (sterownik zamka lub szyb), czy przewody trzeba ciągnąć do środka auta przez przelotkę między drzwiami a budą?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2022 o 11:42, kamil-vag napisał:

@Ivanek masz ori CLH ? ? ? 

Jak tak to kupujesz przekaźnik samochodowy 12V ze stykiem NC

styk 85 dajesz masę

styk 86 + po zapłonie

styk 30 plus z halogena, lewego lub prawego

ze styku 87a dajesz zasilanie na blendy lusterek

;)

A jeśli nie ori to jak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Ivanek napisał:

A jeśli nie ori to jak? 

Tak samo tylko musisz do prawego i lewego lusterka puścić dodatkowy kabel (plusowy) od wnętrza auta (okolice bezpieczników) przez slupek do wnetrza drzwi aż do samej góry lusterek) minus od ledów można przyczepić do stelażu lusterka, albo do kabla minusowego w lusterku. Chyba ze masz lusterka np. 7 pionowe to możesz wykorzystać kable od fotochromu. Ale i tak trzeba puścić po 1 kablu do wnętrza drzwi prawych i lewych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lukasz_mk2 napisał:

@kamil-vaga możesz napisać czy uda się te wszystkie "sygnały" wyciągnąć z drzwi (sterownik zamka lub szyb), czy przewody trzeba ciągnąć do środka auta przez przelotkę między drzwiami a budą?? 

Po 1 przewód musisz puścić do prawych i lewych drzwi (przelotką) chyba, że masz moduły od kkam to tylko 1 przewód do drzwi kierowcy (u niego w module prawe lusterko dostaje sygnał po CANie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz ori clh to można wykorzystać plus z podświetlania wnętrza, w sensie z lampki podsufitki, która ma pewno sterowanie z MK, ona działa podobnie jak clh, otwierasz auto - zapala się, gasisz wyciągasz kluczyk - też się zapala i gaśnie po czasie ? musiałbym spojrzeć w schemat, gdzie to najłatwiej się wpiąć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ivanek napisał:

Ja zrobię relingi i listwy plastidipem czarnym 

Można i tak ale musisz prawie całe auto okleić. Wyjęcie relingow i wsadzenie nowych to 30minut roboty. Czarne używki można dostać za 50zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamil-vag napisał:

Jeśli nie masz ori clh to można wykorzystać plus z podświetlania wnętrza, w sensie z lampki podsufitki, która ma pewno sterowanie z MK, ona działa podobnie jak clh, otwierasz auto - zapala się, gasisz wyciągasz kluczyk - też się zapala i gaśnie po czasie ? musiałbym spojrzeć w schemat, gdzie to najłatwiej się wpiąć... 

Jeżeli ma uniwersalny moduł CLH to wydaje mi się, że bez problemu pod niego się podepnie (jak będą się zapalać halogeny (clh) to i blendy lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w uniwersalnym trzeba dać przekaźnik, bo jak podepnie się pod halo to będą się palić blendy podczas jazdy ? trzeba dać przekaźnik, i podpiąć tak jak pisałem wcześniej... Ewentualnie diodę zaporowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamil-vag napisał:

Nawet w uniwersalnym trzeba dać przekaźnik, bo jak podepnie się pod halo to będą się palić blendy podczas jazdy ? trzeba dać przekaźnik, i podpiąć tak jak pisałem wcześniej... Ewentualnie diodę zaporowo. 

O to mi właśnie chodziło, żeby wykorzystać przekaźnik tak jak było u Ciebie w aucie. Łatwiejszym sposobem są moduły od kkam, bo wystarczy puścić od drzwi kierowcy 1 przewód przez przelotke do halogenu prawego lub lewego przy MCE. Tylko problem z modułami od kkam jest taki, że dużo osób je chce a nie ma ich fizycznie na sprzedaż. Ja mam je zamontowane w 3 audi i teraz czekam na jeszcze jeden zestaw.:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kosik25 napisał:

Zamontowane zostały moduły od kkam w Full opcji czyli składanie lusterek z pilota, opadanie prawego lusterka podczas parkowania oraz podświetlenie blend.

kkam robi te moduły jeszcze, czy przeleżały swoje zanim zostały zamontowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, afroo. napisał:

kkam robi te moduły jeszcze, czy przeleżały swoje zanim zostały zamontowane?

Jak ma komponenty to robi, ale lista oczekujących jest długa. W zeszłym roku w wakacje brałem 2 zestawy, teraz w maju udało mi się kupić 1 zestaw (ten ostatni akurat znalazł przy robieniu porządków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobotnie porządki :decayed:

Umyć 3 auta i weekend :banan:

20220521_153444.jpg

20220521_153605.jpg

20220521_155026.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, kosik25 napisał:

Sobotnie porządki :decayed:

Umyć 3 auta i weekend :banan:

20220521_153444.jpg

20220521_153605.jpg

20220521_155026.jpg

U mnie zona mówi tak auto umyles zaraz bedzie padać i niestety czesto ma racje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2022 o 16:36, lukaszbass napisał:

U mnie zona mówi tak auto umyles zaraz bedzie padać i niestety czesto ma racje ?

Zapraszam do NO będziesz mył w deszczu i nikt nic nie powie ?

W dniu 21.05.2022 o 15:51, kosik25 napisał:

Sobotnie porządki :decayed:

Umyć 3 auta i weekend :banan:

 

Jest co robić przy 3 autach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...