Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

prosze o pomoc. Mam zamiar kupic komplet czterech opon na zime i poniewaz jestem posiadaczem audi dopiero od 3 miesiecy nie wiem ktore wybrac

MICHELIN ALPIN A3 195/65R15

DUNLOP WINTER 3D 195/65 R15

GoodYear UltraGrap 7 195/65/R15

bardzo prosze o pomoc i dziekuje z gory

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

prosze o pomoc. Mam zamiar kupic komplet czterech opon na zime i poniewaz jestem posiadaczem audi dopiero od 3 miesiecy nie wiem ktore wybrac

MICHELIN ALPIN A3 195/65R15

DUNLOP WINTER 3D 195/65 R15

GoodYear UltraGrap 7 195/65/R15

bardzo prosze o pomoc i dziekuje z gory

pozdrawiam

a nie lepiej 16 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnią zimę przejeździłem na alpin a3. Ani razu mnie nie zawiodły. Mam je aktualnie na sprzedaż na felgach stalowych :)

daj znać na PW ile chcesz :decayed: i ile im zostało mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 calowe opony poniewaz chce je zalozyc na oryginalne felgi i tak juz zostawic a na lato kupic 16 z nowymi oponami. W golfie mam micheliny i nie narzekam ale zastanawiam sie czy tamte nie sa lepsze. Prosze o odpowiedz osoby ktora juz miala mozliwosc sprawdzenia innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc. Mam zamiar kupic komplet czterech opon na zime i poniewaz jestem posiadaczem audi dopiero od 3 miesiecy nie wiem ktore wybrac

MICHELIN ALPIN A3 195/65R15

DUNLOP WINTER 3D 195/65 R15

GoodYear UltraGrap 7 195/65/R15

bardzo prosze o pomoc i dziekuje z gory

pozdrawiam

Wszystkie te opony są z górnej pułki i jako tako wszystkie są świetne i ogólnie dostępne w sklepach.

ale zebu ci ułatwić wybór według mnie pierwsze miejsce zajmuje.

1.GoodYear UltraGrap 7 195/65/R15

2.MICHELIN ALPIN A3 195/65R15

3.DUNLOP WINTER 3D 195/65 R15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal MS Plus 66

Super guma, obecnie cena 195/65R15 w ok 170-190 za sztukę. Jeżdzą fantastycznie :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Zdecydowałem się na zakup opon na zimę - są jeszcze w dobrych cenach :naughty: i prześledziłem cały wątek na temat opon zimowych. Wybór co do rozmiaru i producenta już jest ale zauważyłem że nikt nie pisze o indeksie prędkości i nośności. W papierach mojego auta (Fahrzeugbrief) wszystkie opony mają wymaganą nośność 91, 93 lub 94 a indeks prędkości V (240 km/h). W związku z tym mam pytanie:

- na jakich indeksach jeździcie ?

- czy ktoś brał to pod uwagę przy zakupie swoich nowych opon ?

Gdzieś czytałem, że "(...) W przypadku kiedy dochodzi do wypadku i okazuje się, że opony posiadają niewłaściwy indeks prędkości, może się okazać iż ubezpieczyciel nie wypłaci nam z tego tytułu żadnych pieniędzy. (...)"

Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z zakupami zimówek? Kupujecie teraz czy czekacie do października - listopada? Goodyear UG 7+ 205/55R16 można już kupić w okolicach 330zł i zastanawiam się czy nie zdrożeją do pierwszych śniegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Zdecydowałem się na zakup opon na zimę - są jeszcze w dobrych cenach :naughty: i prześledziłem cały wątek na temat opon zimowych. Wybór co do rozmiaru i producenta już jest ale zauważyłem że nikt nie pisze o indeksie prędkości i nośności. W papierach mojego auta (Fahrzeugbrief) wszystkie opony mają wymaganą nośność 91, 93 lub 94 a indeks prędkości V (240 km/h). W związku z tym mam pytanie:

- na jakich indeksach jeździcie ?

- czy ktoś brał to pod uwagę przy zakupie swoich nowych opon ?

Gdzieś czytałem, że "(...) W przypadku kiedy dochodzi do wypadku i okazuje się, że opony posiadają niewłaściwy indeks prędkości, może się okazać iż ubezpieczyciel nie wypłaci nam z tego tytułu żadnych pieniędzy. (...)"

Co o tym myślicie ?

jak jechalesz szybciej niz pozwalaja na to opony to nie masz sie co dziwic ze nie wyplaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

i mnie przyszla pora na szukanie czegos na zime w dobrej cenie.

ale mam nie maly dylemat,tzn posiadam felgi z audi a4 b6 seria 15,7 cali szerokie.

opona na te felgi to 205/60r15 ale czy inne podejda?czy jak zaloze 205/65r15 lub 195/65r15 to jak to bedzie jezdzilo,lub wygladalo.

jest bardzo duzo uzywek,ale ten rozmiar pierwszy to ciezko,zimy tu we wloszech nie sa tak straszne jak w pl i nie chce wydawac na nowe gumy duzo kasy.dodam ze uzywki to za ok 100 euro wyciagne ale ten rozmiar drugi i trzeci,a ten rozmiar nominalny jakos nie widze wsrod uzywek.

co proponujecie?

dziekuje za odpowiedz!! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że "(...) W przypadku kiedy dochodzi do wypadku i okazuje się, że opony posiadają niewłaściwy indeks prędkości, może się okazać iż ubezpieczyciel nie wypłaci nam z tego tytułu żadnych pieniędzy. (...)"

Co o tym myślicie ?

Myślę że to głupie bo jeśli nie przekroczyłeś prędkości do której są opony dostosowane to mogą Ci skoczyć,

co do indeksu nośności to mam 91 (tak mówi producent), a indeks prędkości to V, przecież i tak jej nie przekroczy się, a w zimowych to mam indeks prędkości T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że "(...) W przypadku kiedy dochodzi do wypadku i okazuje się, że opony posiadają niewłaściwy indeks prędkości, może się okazać iż ubezpieczyciel nie wypłaci nam z tego tytułu żadnych pieniędzy. (...)"

Co o tym myślicie ?

Myślę że to głupie bo jeśli nie przekroczyłeś prędkości do której są opony dostosowane to mogą Ci skoczyć,

co do indeksu nośności to mam 91 (tak mówi producent), a indeks prędkości to V, przecież i tak jej nie przekroczy się, a w zimowych to mam indeks prędkości T

wlasnie, jesli

a jezeli ci udowodnia ze przekroczyles to po tobie

jakie niestety sa ubezpieczalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś do czynienia z oponami Continental TS830? Rozglądając się za zimówkami jeden ze sprzedawców zaproponował mi właśnie takie opony. Podobno jest to jakiś nowy model, ale cena jaką za nie chciał wydaje mi się podejrzanie niska (nowe 210zł/szt). Wie ktoś coś więcej na ich temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cenę to przebadałem internet i ceny zaczynają się od 197(195/65/15') zł do 329(205/55/16') zł za sztukę, na allegro schodzą i opinie są dobre, zwyciężyły nawet jakieś 3 testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakotomasz Witaj...

Ja zeszłej zimy założyłem właśnie Continental ki TS830

i jestem zadowolony z nich bardzo ...a mieszkam w terenie górzystym.

Zdecydowanie polecam :good:

Cena jest dobra ...nawet za 203zł można je wyrwać... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się powielę bo jeszcze zimą pisałem :gwizdanie: Mam zimówki Goodyear UltraGrip 7+ kupione przed poprzednią zimą. Pokazały się z bardzo dobrej strony minionej zimy więc z czystym sumieniem mogę je polecić. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam zimówek na 17", co powiecie o:

Bridgestone LM-25 - bieżnik wygląda nieźle i wydaje mi się, że na śniegu będą super, ale jak z mokrą nawierzchnią?

Continental WINTERCONTACT TS790 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...