Treść opublikowana przez Darev
-
[ALL B5] Regulacja wskażnika paliwa
Ja bym nie ruszał... a jak chcesz to możesz szukać odpowiednich kanałów i zmieniać wartości lub rezanko w zegarach. Co wskaźnika paliwa to napewno zmieniałem wartość w kanale 01 VAG-COM'em
-
[B5 AJM] Grzenie świec żarowych po zgaśnięciu lampki.
Ja w Golfie II mam tak samo... gaśnie kontrolka a po chwili jest pyk i robię start :>
-
[ALL B5] Regulacja wskażnika paliwa
Może jest to zależne od rodzaju licznika, zobacz na kanale 02 lub http://wiki.ross-tech.com/index.php/Audi_A4_%288E%29_Instrument_Cluster_%288EC/8ED/8HE%29#Adaptation[br]Dopisany: 08 Listopad 2009, 19:59_________________________________________________ kawałek przed czyli ile?? 1mm 2mm... 5mm??
-
[ALL B5] Regulacja wskażnika paliwa
Skalibrowałem vag'iem...
-
[ALL B5] Audi A4 Avant 1,9 TDi 110KM '99 r.- prośba o pomoc w odczytaniu logów
do wtorku tego nie zrobisz... spróbuj ręcznie rozruszać sztangę na turbinie (tak z godzinkę) a następnie zrobić z 5 prób dynamicznych logując grupę 011 i wstaw tutaj z opisem która próba... jechać możesz tylko uważaj aby ci mocy nagle nie zabrakło np. podczas wyprzedzania. Na forum znajdziesz czyszczenie VTG (turbiny) oraz jej budowę jakbyś nie wiedział gdzie szukać sztangi.
-
[ALL B5] Regulacja wskażnika paliwa
zgadzam się w 100%, ale zanim dojdzie do drastycznych scen to warto uruchomić vag'a, kalibrację doświadczyłem na własnym przykładzie
-
[ALL B5] Audi A4 Avant 1,9 TDi 110KM '99 r.- prośba o pomoc w odczytaniu logów
- [ALL B5] Audi A4 Avant 1,9 TDi 110KM '99 r.- prośba o pomoc w odczytaniu logów
SUSZARKA się zacina i robi się przeładowanie do granicy notlauf'u a czasami pewnie przeładowuje bardziej i wtedy jest wspomniany URSUS. Niektóre logi to i lupa nie daje rady... z tego co udało się dojżeć to auto niedogrzane.- [ALL B5] Regulacja wskażnika paliwa
hehe, czyli na stacji paliw _________________________________________________ Więc tak: -uruchamiasz np. VAG-COM; -wybór pada na 17 czyli kombiinstrument (licznik); -10 adaptacja; -wybierasz kanał 01; -zapamiętaj wartość w STORED VALUE; -w polu NEW VALUE wpisz np. 128 i wykonaj TEST i zapisz; -zrób test wskaźników. Jeżeli nie zadziała wróć to poprzedniej wartości.- Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Wcześniej Mobil 1 5W50, teraz Motul 8100 x-cess 5W40 oczywiście od Dzika a autko pięknie "gada"- [B5 AHU] Nie pali zimny kłęby białego dymu
kąt wtrysku- [B5 AKN] Gwarancyjna wymiana przepływomierza...
No właśnie dziwne jak na uszkodzony przepływomierz... Zrób logi i wstaw tutaj lub najlepiej do działu diagnostyka, bez tego ciężko wróżyć.- [B5 AKN] Gwarancyjna wymiana przepływomierza...
WD40 to sie zamki i skorodowane śruby czyści a nie delikatną elektronikę, nie wiem skąd taki pomysł... wykręć delikatnie jeszcze raz i patyczkiem umoczonym w spirytusie (zwykły rektyfikowany 95%) wymyj te tłuste WD i zrób jeszcze raz logi 003, 008, 010 dynamiczne.- [B5 AHU] Brakujące (niezbędne?) bezpieczniki + błędy VAG (powiązane?)
Masz na myśli elektroniczno-kontrolkowowo-zaślepkowy wałek ? Producent "klepie" urządzenia, które wykorzysta w różnych autach, np. w twoim z 96' jak i np. w aucie z 2002r.; to samo tylko inaczej wykorzystane.- [B5 AHU] Brakujące (niezbędne?) bezpieczniki + błędy VAG (powiązane?)
Wykręć deskę rozdzielczą i zobacz ile brakuje żarówek- [B5 AFN] Proszę o analizę logów - tryb awaryjny powyżej 3000 obrotów
to już nie nowy- [ALL] Problem z zabezpieczeniem na feldze!?!?!
w OponyExpres odkręcają taką srubę w zaledwie 1 min... czym i jak tego nie wiem ale śruba jest do wywalenia- [B5 AFN] Dziwny chwilowy zanik mocy
Niekoniecznie, jeżeli przeładowanie jest nieduże to turbo pompuje cały czas... jak wyżej dział diagnostyka- [B5 ACK] Prośba o pomoc w diagnozie - przepływomierz
Kolega w pasku miał taki sam błąd dotyczący temperatury powietrza (G72) i okazało się że przewód jest urwany... wszystko jest możliwe, najlepiej jakbyś miał właśnie na podmiane.- [B5 AFN] Prośba o analizę błędów
Tak jak wyżej, turbo na stół bo syfu full.- [INNE] Prośba o analizę logów AFN
wd to sobie mozna w zamek w drzwiach nalać sztange też... tez tylko po co , rozbierz turbine to zobaczysz ze lanie wd nie ma sensu no i właśnie do rozbiórki turbawki potrzebne jest WD (czyt. wóde )- [INNE] Prośba o analizę logów AFN
wd to sobie mozna w zamek w drzwiach nalać sztange też...- [INNE] Prośba o analizę logów AFN
Pewnie tak, ale najpierw, w pierwszej kolejności i tylko tak nie inaczej, doprowadź do równego ładowania turbawki, czyli albo kierownice się rozrusza WD-40 albo turbo na stół... jak to zrobisz to zapodaj logi dynamiczne robione pojedyńczo.- [B5 AFN] Prośba o analizę logów, gdy jest zimny telepie i coś harczy
O tej porze rano gdy jest zimny to po odpaleniu zawsze podniesie obroty.- [INNE] Prośba o analizę logów AFN
Zawsze możesz wrócić do tego co było, wystarczy komp z kabelkiem a nie skrzynia z narzędziami i dwa dni ustawiania. Co do dawki startowej, którą ustawiałeś to niestety nie przedstawiłeś nam grupy 005, w której ta dawka się znajduje. - [ALL B5] Audi A4 Avant 1,9 TDi 110KM '99 r.- prośba o pomoc w odczytaniu logów