Treść opublikowana przez adadur
-
[1.6] Wymiana tarcz i klocków hamulcowych TYŁ
a tak przydały by się chyba nr 8
-
[B5] Czy to zbieżność??
Fakt - chyba że o to chodzi. Tak sie sugerowałem że chodzi o zawieszenie bo większośc z nim ma właśnie problemy.
-
[B5] Czy to zbieżność??
Wymieniłem ci co przypada na jedną stronę auta - wiec, albo wymienił jeden z czterech wahaczy albo końcówkę drążka? Dokładnie co robił?
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
I dokładnie tak ma być bo tam przepływ jest regulowany.
-
I urodziny Audi A4 Klub Polska - Wrazenia po Zlocie
No nie, nic z tych rzeczy :biggrin: przeciez napisałam że mam do tego duży sentyment i starzy znajomi z poprzedniej firmy do dzisiaj tak do mnie mówią :biggrin: :biggrin: :biggrin: Tak tak... koleżanka sie przesiądzie na jakieś BMW i tak też o nas będzie wspominać.
-
polski vag ,wielka prosba
Poszlo na PW kolego a skąd my mamy wiedzieć co ci pasuje. Obecnie każdy lapcak ma USB natomiast RSa tylko niektóre.
-
Problem z progami.
Jak na tak duży element to i tak niewiele.
-
[B5 2.6] wzmocnienie przednie
co rozumiesz przez wzmocnienie przednie - pas przedni czy wzmocnienie przedniego zderzaka - wydaje mi się że te pierwsze będzie sie różniło ale te drugie jest takie samo.
-
[ALL B5] Klamka- dlaczego nie można otworzyć za pierwszym pociagnieciem?
Jeżeli jest tak że próbujesz otwierać od wewnątrz to gdy guzik jest opuszczony to pierwsze pociągnięcie go podnosi a drugie otwiera drzwi. Jeśli dzieje się to od zewnątrz to dziwne.
-
[B6 TDI 130] Woda pod wycieraczką kierowcy
Jeśli to Avant to wężyk od spryskiwacza tylniej szyby spadł w okolicach bezpieczników. mało prawdopodobne byz poszybia tyle wody naleciało ale warto zajrzec co tam się dzieje. masz szyber dach? Jeśli tak to są niedrożne kanały odprowadzające wode w słupkach, po przechyleniu moglo pocieknąć.
-
[B5] Czy to zbieżność??
Jednym słowem tragerdia. jaki przegub??? w A4 są 4 wahacze + końcówka drążka kierowniczego + stabilizator na stronę jak było przed wymianą? Sprawdz dokręcenie kół. Jeśli wymieniałeś końcówkę drążka kierowniczego to trzeba jechac ustawić auto.
-
[B6 AVF] Migająca kontrolka świec żarowych podczas jazdy
MIgająca kontrolka w czasie jazdy mówi o problemach ze sterowaniem silnikiem podpięcie VAGa powinno wskazać źródło problemu.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
To jeszce tak żle nie miałeś mi 2 tyg. przed wymianą nie chciał rozgrzać sie do 75 st.C
-
I urodziny Audi A4 Klub Polska - Wrazenia po Zlocie
O to trze uważąć ... bo zaczniemy cię od wariatek nazywac i jeszcze nam z forum znikniesz
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Jeśli przechodzisz z syntetyka na półsyntetyk to wymiane koniecznie przez korek upustowy aby dobrze spuścili olej. Są jakies środki do płukania silnika ale chyba nie warto podrażać całej operacji tylko koleją wymianę zrób z 5000 km wcześniej.
-
[1.6] Wymiana tarcz i klocków hamulcowych TYŁ
Operacja jest bardzo prosta. Potrzebujesz: tarcze, klocki, klej do gwintu loctitle niebieski (lub Locas wraz z tarczami daje nowe śruby z tym klejem na końcu), nowe kapselki na piastę, przy uszkodzeniu gumowych osłonek prowadnic konieczna ich wymiana. Opcjonalnie wymieniasz też łożyska bo i tak stare trzeba wybijać i nabijac na nowe tarcze. Narzędzia i pomoce: Klucz do kół, Lewarek (podnośnik), Klucz nasadowy 24( do nakrętki na piaście), Klucze oczkowe/nasadowe (chyba 15 i 13 ale nie jestem piewien), Przedłużka, Młotek, tulejki to wybicia/wbicia łożysk, coś do wkręcania i wciskania tłoczka (warto wykorzystać do tego klucz od mocowanie tarcz w szliwierkach kontowych), szczotka druciana, WD40 lub inny preparat do "luzowania" połączeń gwintowych, Samar do łożysk tocznych ŁT3S, Smar miedziany, Smar grafitowy, Benzyna ekstrakcyjna. Pamiętaj jęśli łożysko ci spadnie to nadaje się do wymiany.
-
polski vag ,wielka prosba
kolega dostał opis na PW i powinien sobie jużporadzić.
-
Spoty Olsztyńskie
całkiem miła koncepcja, może lenie z Trójmiasta i ruszyłyby tyłki... Pre czekam na cieplejszy weekend i zabieram sie z żonką i naszą dzidzią, zepewne do Stegny możemy się zgadać...
-
[B5 1Z]wyciek oleju
zagięty pendzelek, benzynka ekstrakcyjna i umyć dół silnika, spróbować stcjonalnie wypatrzyć miejsce wycieku bo przy jezdzie ped powietrza może niezle zmylić.
-
Spoty Olsztyńskie
MI tam bliżej do 3-miasta niż do Olsztyna (z E-ga) wiec zapewne prędzej tam sie wybiorę niż do Olsztyna. Jeżeli miał by być jakiś spot całodniowy na grilla przygładowo na pojezierzu iławskim to bardzo chętnie.
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
Dolny wąż sprawdz na zimnym silniku potem prównaj sobie z jak auto osiągnie ok. 90 St.C - Możesz rozgrzewać auto stacjonarnie do 60st.C do ok. 2 tyś obr jak wskazówka ruszy ciśniej na 3000obr w okolicach 80 możesz dawać na 3500 w międzyczasie biegaj sprawdzać wąż, nie musi być mocno ciepły ale leciutko no chyba że przybutujesz trochę jeszcze by temp. poszła powyżej 90 to termostat więcej się uchyli i zwiększy się przepływ. A tak na marginesie chyba warto by sprawdzić czujnik teperatury w układzie chłodzenia możę te rozbieżności we wskazaniach to jego sprawka.
-
[ALL B5] GAZ
NO CNG sięnie przebije ze względu na samo paliwo jaki i instlacje w autach - zdaje się że przy takim samym zbiorniku [w litrach] jak do LPG to tylko 1/3 tego dystandu się zrobi - wiec wielkość zabudowy zbiornika jest wielkim utrudnieniem. Co do Wodoru to moim życzenim było by aby coś z tej technologii sie przebiło - największy problem to paliwo a dokładnie jego pozyskiwanie.
-
Zakup nowej navi (nie ori)-na co zwracać uwagę?
lukgrzeb jeśli chodzi o mapy to też widaje mi się że palmtop jest/ był bezkonkurencyjny jednak mając kontakt z takowym sprzętem nie opierasz swoich opinii na temat TomTomów czy Beckera itp na danych z przed kilku kilkunastu miesięcy. Mapy w dedykowanych urządzonkach troszkę nadrobiły dystans przykładowo do AutoMapy a zdarza się podkupują mapy. Bo rozumiem że dyskutujemy o dokładności map a nie o jakości nawigowania.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
mowisz tak bo nie jechales z Brynia :confused: a to sie z chęcią przejadę byle tylko był kawałek prostej
-
[B5 2.5 TDI] AVANT 1999 - podobna rakiecie:)
ładna avancina masz już obniżonego klimatronika to wywal te Symphony i zapodaj NAVi