Treść opublikowana przez adadur
-
Czy ktoś już używał sprężyn od passata B5?co z komfortem?
ASO VW może obsługiwać klientów AUDI w zakresie części i podstawowych serwisów (hamulce, olej itp) ale już podłączanie pod komputer i większe naprawy są wręcz zabronione.
-
[B5 AFN] dziwny objaw podczas hamowania....
Ile przejechałeś od wymiany tarcz i klocków jak kikanaście km to się nie dziw ... daj im się dotrzeć
-
[B5 ABC] Schemat filtru powietrza i czujnikow
Zapewne dla własnej przyjemności posiadania tego to zakładasz bo autku to w niczym nie pomoże ... przyrost mocy ... niemal przy 4500 obr jak często kręcisz tak autko?
-
1.8T 180PS Leon Cupra - problem z turbina
zrób logi 003 i 011 rozpędzając auto na 3 biegu, but na maxa w podłoge i wrzuć na forum
-
[B5] Problem z natryskiem na szyby
Było już trochę o tylniej wycieraczce i spryskiwaczu w Avancie warto poszperać przez szukajkę. W twoim aucie zapewne jest osobny zbiornik na płyn ... sprawdz stan płynu i czy silniczek działa.
-
Jak i czym nasmarować zawiasy w dzwiach ?
no własnie nie wyglądało mi to na spray (płyn) tylko na pastę.
-
[1,9 TDI AJM] Bardzo delikatne falowanie obrotów.
No ale co VAGiem namierzać bo nie bardzo wiem. Mam takie wrażenie że falowanie jest na niedogrzanym w pełni aucie.
-
Zmiana silnika 1.8 - 1.8T
Co ty traktujesz te 7 KM jak jakieś blogosławieństwo ... przy takiej różnicy to technika jazdy się liczyć przy małym ściganiu.
-
Przyciemnianie piecowe
przyciemnianie szybek bez przednich to troche wioska ... może przód przyciemnić choć na 40% (20+20) może by sie nie czepiali na badaniu tech. a certyfikat dla niebieskich by był na 20% wiec też by sie nie czepiali. Tylko jak wyglądają szybki przyciemnone folią 20%?
-
Polski Vag na USB??
Dokładnie VAg jest dość intuicyjny a ponadto można znaleśc wiele informacji pomocnych przy zabawach z VAGiem że polska wersja językowa jest zbędna choć miło by było polskie napisy ujrzeć
-
[AJM] Prośba o interpretację logów 003 i 011.
A wartości w kolumnie EGRa to są również normalne?
-
[B5 AHH]Wyzerowanie wskazań zegarka / licznika
Spoko miałem któregoś dnia to samo ... tzn data przestawiona godzina nijaka ... ustawiłem ręcznie bo odrazu nie chciało wspoczyć ... za 2-3 dni uaktywniła się antenka i wszystko gra. Widzę że czasem gupi sygnał radiowego strojenia ale z przestawieniem to tylko raz się spotkałem. Wydaje mi się że mój akku też zdrowy.
-
plyn z chlodnicy dostaje sie do srodka
W zależności jak mokro sprawdz czy to płyn czy woda, może białą chusteczką bo jak płyn to powinna się lekko zabarwić. Pozatym płyn jest troszkę lepki próbować. Wysusz dobrze auto albo takim granulatem budowlanym albo gazety zależy ile tej wody. Jak nagrzewica by ciekła to raczej po stronie pasażara. Sprawdz w zbiorniczku płynu chłodniczego jego stan jeśli ubyło to wiesz co to za ciecz. Jeśli chcesz autkiem jezdzić trochę ale bez jakiegokolwiek ogrzewania !!! to w podszybiu możesz zrobić kolanko na wężach i w ten spsób omieniesz nagrzewnicę w obiegu. Jak już zajrzysz do podszybia i jeśli masz tam wodę to może jednak ona przecieka do wnętrza, najczęściej dzieje się to włąsnie od strony kierowcy więc udrożnij odpływy.
-
Łącznik tłumika (siatka)
U mnie za robociznę przy tym chcą 100 - 150zł ale jak im zdementuje ten fragment z katem to za samo przyspawanie 30zł wyjdzie. Śruby, kurna czym się tu martwić ... jedziesz do sklepu i kupujesz nowe (zapewne klasy 10.9 czyli w zwykłym metalowym może takich nie być) istotne to żębyć je odkręcił
-
wypryski na lakierze
bite jak nic!!! ocynk wieki przetrwa jeśli powierzchnia nie naruszona
-
[B5 ALL] Relingi
Ehh spoko ja mam ale jeszcze z nich nie korzystałem. Bagażnik dachowy to i normalny przypasuje więc nie masz co się smucić ich brakiem.
-
Porysowana przednia szyba
Kupiłem latem Valeo Silenco i nie ma problemów. Swoją droga bardzo ostrożnie podchodzę do niemarkowych wynalazków na rynku. Cienkie pióra wycieraczek opracowały to tylko Bosch i Valeo, opanowały je a na ich sukcesie inni dorobkiewicze chcą zarobić kiepskiej jakości produktami i przed takimi na przyszłość ostrzegam. Podobnie sprawa sie ma z żarówkami tylu "blu vision" tylko markowe bo podróby tylko na śmietnik.
-
parowanie szyb avant B5
normalne bo powietrze tam trudniej dociera - ustaw boczne nawiewy na szybę to będzie troszkę szybciej. A te otwory to tylko do lepszej cyrkulacji powietrza.
-
Jak i czym nasmarować zawiasy w dzwiach ?
oryginalnie jest taka biała pasta/smar nie wiem jak ktoś widział coś takiego w sklepach niech da znać.
-
[B5] Problem z natryskiem na szyby
Jak miałeś rozwidniony płyn na tyle że przymarzł a włączyłeś na dłużej spryskiwacz to pewnie pompka padła.
-
Czy ktoś już używał sprężyn od passata B5?co z komfortem?
Przecież w ASO VW kupisz do Audi to po co kombinujesz od passata?
-
stukanie przy zakretach przy predkosciach 70-90 km/h
przede wszystkim podmień koło na inne. Jak podniesiesz auto do sprawdz łożysko/luzy na kole.
-
Problem z tylnymi tarczami hamulcowymi
jeśli klocek łapie całą powierzchnią to nie jest źle. Generalinie przed sezonem warto by przesmarować tłoczek, prowadniczki i pow. prowadzące klocka w zacisku.
-
[B5 1,9TDI Avant 2000r] Moja A4-ka
Piękne autko, przyciąga oko ... zabezpiecz ja dobrze tylko
-
Przyciemnianie piecowe
Kotś wie jaką przepuszczalność światła mają szyby w przednich drzwiach ... czy wg. przepisów można je jeszcze trochę przyciemnić czy fabryka już wykorzystała limit?