Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[ALL B5] wentylator nawiewu VALEO zacina się w trakcie pracy.
Można wyjąć bez odkręcania wspornika, musisz trochę pokombinować góra/ dół, na boki i powinien wyjść.
-
[B5 AEB] Szarpanie tiptronika
Przyjrzałbym się też przepustnicy Kolego. Piszesz, że nie redukuje biegów po gwałtownym dodaniu gazu, a czujnik kickdown który za to odpowiada jest właśnie przy przepustnicy.
-
[ALL B5] Jak naprawić odcinek lędźwiowy na lince ?
Pytałeś w ASO czy linka występuje jako część zamienna i jaki jest jej koszt? Jeżeli jest taka jak rowerowa to pewno można skutecznie zastosować.
-
[B5 AJM] Uszkodzona uszczelka przedniej szyby
Nie tylko wy dwaj macie taki problem, zdarza się w wielu egzemplarzach. Odpowiedzi na ten temat też już były, pamiętam bo udzielałem się w temacie. U siebie mam ten problem, trzeba wycinać szybę, wymienić uszczelkę i wkleić. Ja dałem sobie z tym spokój bo moim zdaniem nie szpeci to auta mocno, a ujemnych stron poza estetyczną nie ma, moze minimalnie zwiększona hałaśliwość przy dużych prędkościach.
-
[B5 AAH] Brak chłodzenia podczas upałów
Pewnie masz sprężarkę Zexela, one miały czujnik obrotów i on najprawdopodobniej umarł.
-
[B5 AEB] Szarpanie tiptronika
Powinieneś wpierw jechać do ASO z reklamacją. Co do zachowania skrzyni, nie czujesz czasem jakby jechała cały czas na jednym biegu?
-
[B5 ABC] Brak ogrzewania
Zależy jaka jest temperatura zewnętrzna, komputer dobiera ustawienia na podstawie sygnałów temperatury z czujników wewnątrz i na zewnątrz auta.
-
[ALL B5] Uciekające powietrze spod auta (gaz)
Twierdzę, że dobrą cenę dostałeś Kolego.
-
[B6 AWX] Gdzie jest skraplacz klimy ?
Kolego, wybacz mylisz pojęcia i wprowadzasz w błąd przed przeczytaniem wątku. Skraplacz to chłodnica klimatyzacji z przodu auta, to co masz pod deską rozdzielczą to parownik i do niego chcesz się dostać.
-
[B5 AFN] Dziwny dzwięk + opiłki metalu w układzie klimatyzacji
Chodziło zapewne o dyszę rozprężną przed parownikiem na rurce w prawym podszybiu, nie widzę innej możliwości. Jeżeli sprężarka wali w układ opiłkami to jak najbardziej mogą się zatrzymać na tej dyszy. Jeżeli słychać ze sprężarki dziwne dźwięki to nie wrózy nic dobrego. Wygląda na to, że się zaciera i czeka ciebie wymiana sprężarki, osuszacza i płukanie układu.
-
[ALL B5] Klima nie działa - 00792 i 00797
Usunąłeś błędy ze sterownika?
-
[B6 AWX] Problem z klimatronikiem
Prawdopodobnie szczotki. Typowy objaw.
-
[B6 AVF] Letnie powietrze z klimatyzacji na "LO"
W sprężarce w B6 jest sprzęgiełko zrywalne, można sprawdzić czy jest całe, wystarczy zdjąć talerz z przodu i wszystko widac, w innym temacie były fotki. Zawór jest z tyłu korpusu sprężarki, zdarza się, że padają, jednak jak twierdzi Iceman częściej urywają się tłoki w tych sprężarkach.
-
[B5 AFN] Błędy w ASB - wchodzi w tryb awaryjny
Mechanicy nie rozłączali kostek od skryzni biegów w trakcie wymiany wahaczy? Wyrzuca błąd brak sygnału, jakby nie było kontaktu.
-
[B5 AKN] Problem z tiptronikiem
Jeżeli usterka silnika wprowadza skrzynię biegów w tryb awaryjny to jak najbardziej może szarpać na postoju po wejściu w awarię. Skrzynai wtedy łąduje stałe, za wysokie ciśnienie stąd te szarpnięcia. Wnioskuję po wypowiedzi Kolegi, że szarpie dopiero po przejściu w tryb awaryjny.
-
[B6 AVF] Letnie powietrze z klimatyzacji na "LO"
W B6 nieraz zrywa się sprzęgło sprężarki i wtedy nie ma chłodzenia.
-
[B5 ABC] Brak ogrzewania
Sprawdź klapki czy się nie wieszają i silnik nie ma siły ich ruszyć.
-
[B5 ABC] Brak ogrzewania
Wygląda na to, że silniczek się skończył i trzeba go wymienić.
-
[B7 BLB] Klimatyzacja usterka tryb econ
Twierdzę, że samego czujnika uszkodzić nie mogło, co najwyżej mogłeś zalać wodą kostkę i nie łączy.
-
[ALL B5] Uciekające powietrze spod auta (gaz)
Przyzwoita moim zdaniem.
-
[B5 AHU] Zatarta turbosprężarka ?
Kup regenerowaną, chyba że różnica w cenie będzie niewielka wtedy lepiej brać nową. Po zatarciu standardowo sprężarka, osuszacz i płukanie układu. Rozbieranie deski i wymiana parownika wtedy gdy granulat z osuszacza pójdzie w układ, ale to można stwierdzić dopiero po rozebraniu układu i sądzę, że nie będzie niepotrzebna
-
[ALL B5] Jaka wycieraczka z dużym spojlerem ?
Z tą różnicą, że u mnie ori zbierały dobrze prawie 2 sezony, ALCA pewnie trochę krócej :gwizdanie:
-
[B5 AJM] Kompresor chodzi cały czas?Syczy z przewodów ale klima nie była włączana
Może to być nieszczelność, ale gaz w końcu ucieknie całkiem. Od jakiego czasu masz te objawy? Czynnik chłodniczy jeżeli nie jest sprężany spływa z olejem w dół układu, po pracy klimatyzacji z podniesioną maską na wyłączonym silniku można to usłyszeć.
-
[B6 AVF] Terkocze gdy klimatyzacja wyłączona
Może byćsprzęgiełko. Awaria nie unieruchomi auta, gdyby zaczęła zacierać się sprężarka sprzęgiełko się zerwie i ją odłączy.
-
[B5 AJM] Kompresor chodzi cały czas?Syczy z przewodów ale klima nie była włączana
Masz a4 po lifcie z nowym panelem klimatronika? Jeżeli nie świeci ECON to klima pracujem jeżeli świeci to nie. Cięzko mi to wytłumaczyć, jeżeli klima nie pracowała i nie chłodziła a potem słychać syk