Treść opublikowana przez pila24
-
Bład 17526
Bank 1 sonda za katalizatorem,czyli ta połówka silnika która jest po stronie pasażera.
-
Audi A4 B6 avant - jakie wymiary butli toroidalnej w koło?
U mnie co prawda siedzi bormech 650/250 67L (lekko podgięty pływak i wchodzi 59L) ale do podłogi zostało jeszcze nieco ponad 4cm więc taka butla 270 wchodzi z palcem w tyłku.
-
Oryginalne audio Concret szumi
Wzmacniacz anteny radiowej do sprawdzenia.
-
Silnik pracuje po wyjeciu kluczyka ze stacyjki
Kolego zacznij od kostki stacyjki,z tego co napisałeś wynika iż ona powoduje problemy.
-
Bagnet oleju - w którym przedziale olej?
W 2.4 bdv jest bardzo podobny i tym samym nieczytelny bagnet. Jak sprawdzam na ciepłym to przy drugim podejściu wycieram go do matowego i po włożeniu obracam go o 360 stopni nim wyciągnę,bo inaczej to z jednej strony pokazuje minimum a z drugiej max... masakra. Najlepiej kompem poziom sprawdzać jest-56mm pełny stan ,a 45mm to prawie suchy bagnet.
-
Wytrzymałość waszych instalacji.
W poprzednim aucie miałem wtryskiwacze Hana 2000 z pierwszego wypustu, zrobiłem na nich 180 tys km a teraz kolejny właściciel jeździ na nich nadal bez żadnego problemu.
-
Pali bezpiecznik nr 32
Sprawdź jeszcze przekaźnik 219,może to jego wina iż wywala bezpiecznik.
-
Wypadanie zapłonów 2.4 BDV
Zależy jak bardzo zapchany katalizator jest,objawy mogą być nieco inne.
-
Wypadanie zapłonów 2.4 BDV
Wygląda na to iż owy katalizator jest zapchany i powoduje problemy.
-
Audi Concert 2 B7
Tez tak miałem, nie ma co odłączać tylko zamknąć auto z kluczyka i po 5 minutach wszystko wróci do normy-uśpiony BT po wybudzeniu normalnie działa.
-
Pali bezpiecznik nr 32
Instalacja gazowa ma swój bezpiecznik podłączony bezpośrednio z plusa akumulatora. A kontrolki gasną bo centralka lpg nie wykrywa włączonego silnika-to tak jakbyś go zgasił. Coś robi zwarcie u Ciebie,podłącz vaga i zobacz czy jakieś błędy pokaże.
-
A4 B7 radio a mp3?
Zmieniarki z możliwością odtwarzania mp3 były w np. a6c6,tyle że nie działają z radiami z B7
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth - podłączenie elektryczne
Gdybyś nie mógł się połączyć z modułem z powodu błędów to odkryłem sposób który działa na tanich kablach do diagnostyki. Przed połączeniem z modułem wyłącz stacyjkę,kliknij połącz w programie i po 5 sekundach włącz stacyjkę. U mnie działa taki patent-sprawdziłem na 2 tanich kabelkach z czego jeden ma 10 lat Jak ktoś robi sam wiązkę to proponuje wywalić wtyczkę czarna 10 pin i zastąpić ją wtyczką iso 8 pin-męska połączona z quadlockiem, a żeńska z wiązką do BT.
-
A4 B7 radio a mp3?
Radio odtworzy mp3,zmieniarka jeżeli do niej płytę włożysz to nie odczyta tej samej płyty z mp3.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth - podłączenie elektryczne
Kolego linia-K podłączona? Możliwe ze moduł pochodzi z a3 i był zakodowany na diagnostykę po can. Ogólnie to trzeba mieć dobry kabel by bez błędów połączyć się z tym modułem. Ja wczoraj podłączyłem również BT,a dziś aku mi padł Podejrzewam ze to przez brak poprawnego kodowania nie uspił się,a również nie mogę się połączyć z modułem by go zakodować.
-
Ocena świec 50 tyś na LPG
Tak jak kolega wyżej pisał-szary nalot na świecach to norma przy lpg. Dla mnie zmiana świec np. co 15 tys km przy lpg to niepotrzebny wydatek. Dla przykładu producent NGK deklaruje iż świece należy wymieniać co 60 tys km niezależnie od rodzaju paliwa,w poprzednim aucie a3 1.8 + lpg wymieniłem świece po przebiegu 80tys km-poza nalotem świece w idealnym stanie,zarówno elektrody jak i iskrownik. Przez 200 tys km przejechanych na lpg wymieniłem świece łącznie 3 razy.
-
Stopniowe wchodzenie na obroty przy rozruchu na zimnym silniku.
Sprawdźcie czujnik temperatury silnika jaki podaje odczyt po odpaleniu auta.
-
radio AUDI Concert 2 + smartfon = jak ??
Proponuje od razu kupić za jakieś 30zł urządzenie z BT i czytnikiem kart miniSD i wpiąć w aux. U siebie tak zrobiłem.
-
Problem z zbiorniczkiem wyrownawczym
Zbiorniczek ma przelew pod spodem,jeżeli poziom płynu jest za duży,np. było powyżej max na zimnym a po rozgrzaniu odkreciłeś korek to ciśnienie w układzie wypcha płyn do zbiorniczka aż pod sam korek i wtedy spodem wypłynie. Gorzej jak miałeś płyn poniżej maxa a po odkreceniu korka i tak wypłynął,wtedy wygląda to na walniętą UPG.
-
Zakaz sprzedaży żarówek halogenowych od września.
Ciekawy news znalazłem o tym iż w UE za klika dni wejdzie w życie zakaz sprzedaży żarówek halogenowych na rzecz ledów. Link do artykułu Klik Ciekawe jak to się ma do lamp aut które mają homologację na halogeny?
-
Wygoda foteli kubełkowych sport
Ja mam podobne fotele,tyle że z materiałem speed a nie alcantarą. Najdłuższa podróż to 1180km zrobiłem jadąc przez niemcy do kraju. Rozłożone podudzia,siedzenie opuszczone na maxa na dół-cóż powiedzieć rewelacja fotele,ani plecy,tyłek czy noga od gazu nie bolały po takiej podróży. Więc dla mnie kubełki speed są super wygodne.
-
Audi a4 b6 2003r 150 KM 2.0 fsi z LPG
Raczej sterownik lpg wpięty w obd2 takie jaja potrafi robić,a jakims dziwnym cudem ten delphi się łączy a inne juz nie. Sprawdź czy linia K we wtyczce obd nie jest podłączona pod sterownik lpg.
-
Automatyczna wentylacja w Audi A4 B6/B7
Dziś wyrezałem u siebie automatyczną wentylację( panel,zapalniczka,przewód,wtyczka i piny wyszło łącznie około 100zł),dodam od siebie iż po lekkich przeróbkach pasuje wtyczka 12 pin z kostki quadlocka która kosztuje około 5 zł. Fotki jak przerobić wtyczkę: Mimo iż wtyczka nie wchodzi na zatrzask to trzyma się mocno i nie odpadnie od panelu.
-
zawieszenie 1BE tyl auta nizej niz przod...
Kup używki 4 klasy wagowe wyżej niż masz obecnie będzie ok.
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Wymieniłem u siebie sprężyny z tyłu (używki w dobrym stanie z allegro od cabrio za 20 zeta ), przed wymianą przód stał równo na 65cm a,tył z prawej 61 cm a z lewej 58,5cm ! Pęknięta sprężyna. Po wymianie na 4 klasy wyżej tył idealnie z przodem 65cm.