Treść opublikowana przez DarekS4
-
Kupno regenerowanej maglownicy do A4 B7
Nie mam muszę go i tak wyjąć bo coś jest nie tak z tym wspomaganiem. Nowa pompa już wyje w niebogłosy i padło wspomaganie całkowicie. chcę to wyjąć cały wszystko jeszcze raz wyczyścić a najlepiej to bym zmodyfikował to wspomaganie na elektryczne. Po likwidacji SAI mam sporo miejsca w prawym rogu za zderzakiem.
-
Kupno regenerowanej maglownicy do A4 B7
@Dev mam pytanie. Czy w takim razie jak mam w mojej b6 3,0 ASN magiel z B7 z servotronikiem ale nie wiem od której wersji silnikowej to to że miałem problemy z servotrokikiem i w końcu padł może być przez to że nie jest dla takiej wersji silnikowej ?
-
Seryjne wtryski nie ogarniają? 1.8T AWT
Ja też reklamowałem 2x magneti i to faktycznie nie jest wyssane z palca. Dokładnie jak pompa pod obciążeniem spadnie poniżej tego co ma regulować regulator to ni ch**** A raz nawet kupiłem magneti mocniejszą bo zmieniałem regulator na 4bar i nawet ta mocniejsza się poddała.
-
B6 DIVISION
mi padły oba . kupiłem potem z B7 przełożyłem pinout ale to samo. Już zaczynam się zastanawiać czy jak auto jest na gwincie i leży niżej to automatycznie potencjometr jest inaczej niż na seryjnym zawieszeniu i pomaga mu się popsuć.
-
B6 DIVISION
Cześć. Nie miałem czasu szukać a może ktoś się orientuje czy pojawiły się jakieś sensowne czujniki poziomowania do bixenonu ?? od tamtej zimy wymienione dwa kmpl używanych i wszystko padło .... jeżdżę już prawie rok i zaczyna mnie to denerwować.
-
Pompa z passata b5 do a4 b6
jak jeździła na innym płynie niż Ty masz i zamiennie to wiem że będą problemy. Niby podobno , ktoś tam gadał że musi być dedykowany płyn pod dane wspomaganie. Ja po zmianie na servo + nowa pompa Vika czyszczenie układu nowy płyn Febi z czarnym korkiem mam to wszystko do remontu. Pompa wyje jak stara po 1 tys km. servo działa jak chce ale głównie to nie działa. W zbiorniczku pojawił się gnój nie wiadomo z kąd ..... jak na razie same problemy.
-
A5 8T elektryka się obraziła.
To że mierzysz miernikiem i masz ok aku to nie znaczy że on jest ok. Pierwsze primo same spadki napięcia podczas uruchamiania auta już szkodzą. Dlatego pierwsze pytanie było o akumulator. Jeżeli samochód ma wąskie ramki prądowe to potem tak się dzieje a im więcej elektroniki tym te akumulatory muszą być skuteczne. Ostatnio wymieniałem kabel w A7 co idzie do przodu auta bo znowu on był winowajcą bo przegrzany najprawdopodobniej. Spoko że się udało ale wymień sobie aku na dobry nowy. Dwa VCDS nie jest za dobry do robienia nastawów podstawowych chyba w każdym układzie kierowniczym zawsze robi problemy. Spoko że się udało ale ja mam ODISA i robię to od czapy bez problemów gdzie VCDS często się stawia. Co do samego akumulatora robiłem teraz silnik gościowi do mazdy 2,3 turbo i tak samo wszystko wywalone immo poblokowane wszystko wysypane. Winowajca akumulator. Musiałem mu stawiać pół auta na nowo. Aku musi być igła ... jak mam coś programować itp a widzę że aku nie przechodzi mi diagnostyki to nawet nie zaczynam. Owszem podpinam zasilacz i stabilizuje napięcie ale i tak musi być wymieniony jak trzeba.
-
A5 8T elektryka się obraziła.
Cześć. Jak widzę taką litanię to nasuwa się tylko jedno pytanie. W jakim stanie jest akumulator ?
-
Upgrade nagłośnienia w A4 B6
ale te gwizdki to trzeba gdzieś dokładać ? Ja bym wolał coś w oryginalne miejsce
-
Upgrade nagłośnienia w A4 B6
Cześć padły mi głośniki w przednich drzwiach. Chciałbym założyć coś lepszego + wygłuszyć drzwi chciałem się dopytać czy ktoś wykorzystywał sygnał głośnikowy RNSe do wzmacniacza zewnętrznego nie oryginalnego. Dwa czy ktoś tutaj poleci fajne głośniki do drzwi ? Do bagażnika w ten narożnik chcę założyć skrzynkę dedykowaną + tez jakiś głośnik. Czyli chciałbym do RNS-E led podłączyć wzmacniacz i obsłużyć tym 4 głośniki + subwofer w bagażniku. Nie wiem jeszcze co z syczkami ale chyba mogę zostawić ori ?
-
"B6 AVF Avant Quattro #Projekt Full 2x Sline # Kiera Multi S-Line b7 Cabrio # Gwint MTS # Brakes 320 # Bluettoth # GPS Navi .# Bose # Fotochrom skł. lustra Memory # CLH Xenon # Grzana kanapa # Ulter100mm # Fmic # Downpipe 2.75" # Turbo Hybryda GTB 1756
przełączniki leżą mi z b8 tez a przełącznik z chromami mam z a6 c6 Teraz tylko i tak musze kupić nowy przełącznik nalepiej ori żeby mi to działało jak należy.
-
"B6 AVF Avant Quattro #Projekt Full 2x Sline # Kiera Multi S-Line b7 Cabrio # Gwint MTS # Brakes 320 # Bluettoth # GPS Navi .# Bose # Fotochrom skł. lustra Memory # CLH Xenon # Grzana kanapa # Ulter100mm # Fmic # Downpipe 2.75" # Turbo Hybryda GTB 1756
Gdzie dorwałeś ten przełącznik do świateł ? Działa Ci dobrze funkcja AUTO ? JA zabrałem się za przeróbkę swojego oryginalnego na chrome wdg. jakiegoś manuala ale nie udało mi się wypiąć zatrzasku pokrętła i uszkodziłem to i finalnie poszedł na śmietnik. \ Kupiłem nowy z zamiennika i po kilku tygodniach wszystko zaczęło świrować Raz światła drogowe działają tylko na auto a raz trzeba dać na mijania normalnie. DRL działa tylko po zapłonie a w jeździe gaśnie. CLH tylko dobrze działa. Wszystko po wymianie przełącznika na zamiennik SKV
-
A3 8P 2.0 fsi - logi do oceny - problem przy cut off
Zawór działa inaczej jak jest obciążenie a inaczej jak gazujesz na miejscu. Robię teraz taki silnik po urwanym pasku w golfie V GT. I że tak zapytam co Cię naszło na robienie sobie problemów O co chodzi z trym missfire ? Jest OK. Skasuj błędy i zrób log krótkoterminowej korekty bo długoterminowa może być zakłamana. Podczas naprawy czy diagnostyki najrzetelniejsze dane są z korekty krótkoterminowej bo są że tak powiem real time.
-
Norma emisji spalin w CEPIK
Ok dzięki za info. w moim wypadku nie mam tak dobrze jak Ty więc udam się do ASO i zobaczę co da się załatwić
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Trzeba szybko działać jak coś wychodzi. Mnie moja B6 przy mocnym użytkowaniu co dzień gdzie miała być bardziej okazyjna, załamuje stanem lakierniczym. Raczej trzeba lakierować całość.
-
CCCO A4 B6 S-line 3.0 Q/3SDM 0.01/RNS-E/Bixy/Kiera B8.5/BT/Stabi_RS/heble_320/288 by Gregory87
Bardzo mało tu już zaglądam ale cieszy mnie ze dalej są tacy ludzie jak Ty. ? I dochodzę do wniosku że czas zbierać na lakiernika dla swojej.
-
Norma emisji spalin w CEPIK
Panie Afro weź się tak nie spinaj bo i tak nic Ci z tego nie przyjdzie. Ja napisałem o kalkulatorze i tak jestem niedoinformowany w tym temacie dlatego zadałem pytanie. Osobiście uważam że żadne tego typu kilkutysięczne podatki nigdy nie będą miały miejsca bo jestem dobrze doinformowany co dzieje się na ryku motoryzacyjnym za naszą zachodnią granicą. Tylko mam jedno pytanie skoro wszystkie informacje nie są potwierdzone to po co zmieniacie to na euro 4 ? Pewnie znowu brakuje mi informacji wiec będę wdzięczny za info.
-
Norma emisji spalin w CEPIK
O jest temat a pisałem dzisiaj gdzie indziej. @Langista czyli masz w 3.0 Euro 4 tak ? mi cepik pokazuje euro 3 natomiast nawet jakby było euro 4 to podatku wdg. kalkulatora wychodzi około 2tys zł .....
-
Podatek emisyjny
Cześć. Jest już jakiś temat na forum w sprawie tego podatku ? Nie mam czasu za bardzo szukać a bardzo mnie interesuje realność tego tematu. Wiem że gorąco jest w śród właścicieli 1.8T i Euro 4. Znajomy dosyć oczytany gość twierdzi że patrząc na ceny ubezpieczeń w innych państwach podatek wejdzie na 100% ma Tourana 1.4 Tsi to tam akurat wychodzi wdg. kalkulatora ok 200zł Ale biorąc pod uwagę np 2,7 Biturbo czy ASN którego ciągle mam to wychodzi 6000zł .... Tego już nikt nie kupi więc zostaje wyciągnąć wartościowe części i auto oddać na złom. Kto mi dopłaci do samochodu np z normą euro 5 bo nie mam w tej chwili budżetu na nowy samochód. Warsztat też mogę zamykać bo kto będzie chciał naprawiać ?
-
Zacisk hamulcowy tył - TRW czy Febi?
Ja jeszcze zakładałem kamoke i o dziwo żaden nie wrócił. A jednego leona chyba serwisuje z 5 lat i jeździ
-
Zacisk hamulcowy tył - TRW czy Febi?
Montuje te i te. Z regenerowanymi zauważyłem że 2 lata i znowu wymiana . Chociaż regenerowany nie odchodzi jakością od nowego.
-
Swap 4.2 BBK na 2.7 BiTurbo
Mam ale u mnie drogo
-
Wycięcie końcowych w s4
Rezonatory pod dupe i nie będzie źle ale jak policja złapie to dowód leci.
-
Turbo późno wstaje
Tez bym tam celował. A jak zapieczona na beton bo mówi że tak jeździł to odepnij gruszkę i zobacz jak pójdzie z odpiętą.
-
Analiza logów - długo kręci przed pierwszym odpaleniem
Źle sprawdziłeś pompę paliwa. Zrób test przelewowy np do butelki i licz ile sie napełni w ciągu kilku sec. Ciśnienie paliwa robisz pod obciążeniem w jeździe wtedy wychodzi czy pompa trzyma. Sprawdź przepustnicę miałem niedawno podobny przypadek. W sumie kiedyś tez miałem podobny i soft był rozjechany.