Treść opublikowana przez Elhape
-
A4 B7 - Żarówki LED rejestracji
W tych ledach nie ma żadnego modułu canbus tylko zwykły rezystor który symuluje oporność zwykłej żarówki. Tak przy okazji to bardzo mnie ciekawi na co zmieniać te żarówki ?? Za mało kłopotów z samochodem czy jakiś inny powód ??
-
Ubywający płyn chłodniczy
Dziwna sprawa z tym nawiewem i jak dla mnie to nie ma on nic wspólnego z problemem który masz bo to w końcu tylko wentylator. Jak jest masło na korku to niestety ale na pewno do oleju dostaje się płyn chłodniczy. Opcje są 3: - chłodniczka oleju przy filtrze, - uszczelka pod głowicą, - pęknięta głowica lub blok.
-
B6 DIVISION
Słabo to będzie jak oszczędzisz 200zł i będziesz niezadowolony z całego remontu
-
B6 DIVISION
Nie wiem czy dobrze kombinuje ale chyba tego typu pierścienie się wawala i wymienia na 3 częściowe aby wyeliminować wadę olejową w silnikach TFSI.
-
Problemy z silnikiem
Jak nie cieknie to tester uszczelki pod głowicą i wtedy poznasz wyrok
-
Ubywa płynu chłodniczego w Audi A4 B6/B7
Zacznij może od zadania pytania w odpowiednim dziale https://a4-klub.pl/forum/123-dział-numerów-części/ Bo Twój problem jakoś nijak ma się do ubywania płynu chłodniczego. A później zajrzyj tutaj i po przeczytaniu działaj
-
Problemy z silnikiem
Proponuje czytać treść posta przed wysłaniem bo trzeba się domyślać co masz na myśli. Jak ubywa płynu i kopci na biało to prawie pewne, że padła uszczelka pod głowicą. Chociaż ja bym zaczął od sprawdzenia czy nigdzie ten płyn nie kapie, ten różowy osad to możliwe, że po płynie chłodniczym. Ten rozwalony wąż raczej nie ma nic wspólnego z kopceniem i płynem ale może odpowiadać za falowanie obrotów bo w końcu jak masz to odpięte to masz nieszczelny dolot.
-
A4 b5 96r quattro. Jakie śruby do zawieszenia z tyłu
Na pytanie jakie śruby zastosować w zawieszeniu odpowiem, oryginalne. W całości gwintowane będą miały minimalnie mniejszą średnicę niż te oryginalne w miejscu niegwintowanym co może powodować luzy i nie potrzebne przeciążenia przy pracy zawieszenia. A co do twardości to 10.9 chociaż podobno 12.9 też się nadadzą.
-
[A4 B5] Radio z Nawigacją i Kamera Cofania - Schemat kabli?
A patrzyłeś na zdjęcie które wrzucił kolega w pierwszym poście ?? W jego przejściówce czarny jest masą a brązowy to jest w oryginalnej instalacji auta
-
Kostka drzwi
Wchodzisz na tą stronę IFI :: Free services IFINTERFACE.COM Программа ETKA, Program ETKA, ETKA онлайн, ETKA-онлайн, этка онлайн, этка-онлайн, ETKA online, ETKA-online, VOLKSWAGEN, AUDI, SEAT, SKODA, PORSCHE, ETKA, ETKA7, ETKA7.4, ETKA7.5, ETKA7.0... Klikasz po lewej CarProg2 i zaczynasz szukanie
-
[A4 B5] Radio z Nawigacją i Kamera Cofania - Schemat kabli?
Czerwony to + po stacyjce, Czarny to -, Żółty to stały + z akumulatora, a brązowa kostka to 4 głośniki.
-
P0420
Niestety ale prawie zawsze po wymianie katalizatora na nowy zamiennik check się będzie świecił gdyż te katalizatory są niewiele warte. Ten błąd może wskazywać problem z wieloma rzeczami w układzie dolotu powietrza i paliwa a nawet nadmiernego spalania oleju przez silnik. Zamontowanie emulatora sondy pewnie zamaskuje problem i wygasi checka
-
Program na 170km 370nm w 1.9tdi 440kkm
Warto by się jeszcze zastanowić czy z wtryskiwaczami wszystko ok.
-
Wymiana filtra sportowego
Po znaczku można stwierdzić, że to filtr firmy pipercross.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Żeby nie było przy bardzo mocno zagrzanej tarczy te klocki nie hamują tak samo jak przy zimnej ale hamują co nie miało miejsca przy innych klockach które miałem okazje mieć wtedy w samochodzie a wymieniając klocki 3-4 razy w roku trochę ich zużyłem Ktoś tu wspomniał, że DS lepszy niż premier i to prawda tyle, że DS to już klocek sportowy który wymaga minimalnego grzania i o ile nic się nie zmieniło nie ma homologacji drogowej W Audi mam tarcze i klocki ATE i nie polecam bo strasznie piszczą ale hamują tylko też pojawia się dziwna sprawa bo mam wrażenie, że jak skończą się klocki to i tarcze będą do wymiany. Jak dla mnie to nie powinna się tak szybko zużywać tarcza no ale nie mam porównania bo to moje pierwsze tak ciężkie auto i pierwszy komplet hamulców w nim
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Ferrodo premier to jedne z najlepszych zwykłych/seryjnych klocków, potrafią hamować nawet jak tarcze świecą na czerwono, także może miałeś stary płyn,tarcze lub przewody elastyczne
-
a4 b5 jako driftowóz, luźna dyskusja bez spiny
Technicznie to da się wszystko tylko jak sam zauważyłeś jest jedno ograniczenie, ilość 0 na koncie edit: Przez przypadek znalazłem coś takiego Używane Audi A6 - 14 900 PLN, 299 000 km, 2000 - otomoto.pl WWW.OTOMOTO.PL Audi A6, Czarny, Benzyna, 350 KM, 2 671 cm3
-
Wyjąca pompa wspomagania
Trochę pomyliłeś tematu bo układ kierowniczy to nie silnik. Zajrzyj do odpowiedniego działu, masz tam masę tematów o wyjącej pompie wspomagania. Link poniżej żebyś nie musiał szukać. https://a4-klub.pl/forum/288-audi-a4-b6b7/
-
a4 b5 jako driftowóz, luźna dyskusja bez spiny
Langista nie opowiadaj głupot. U mnie w okolicy w zeszłym roku w amatorskich pojeżdżawkach jeździło jedno a4 b5 1.8t podobno ponad 200KM z pospawanym tylnym dyfrem i jakoś torsen się nie rozleciał. Nie dawno było na sprzedaż ale chyba się sprzedało bo nie mogę znaleźć ogłoszenia. W przednio napędówce też każdy twierdzi, że nie można pospawać mechanizmu różnicowego bo się skręcać nie da a nie raz spotkałem się z taką tanią szperą zresztą sam miałem prawie półtorej roku w hondzie civic V i jeździłem tym po za amatorkami normalnie na co dzień i nawet przegubów nie wymieniałem. Driftowóz z Audi to bardzo zły pomysł, nawet tylko do zabawy. Do profesjonalnego driftowania to musi być auto do którego jest masa tuningowanych części czego nie ma do audi. Druga sprawa, że Audi jest strasznie delikatne jeśli chodzi o ciągłe upalanie.
-
Brak ogrzewania na wolnych obrotach
Jak jest nieszczelność w zbiorniczku to może układ się zapowietrza i od usunięcia tej nieszczelności wypadało by zacząć ??
-
Szuranie podczas przyśpieszania BPW
Jeśli tylko na 2 biegu to raczej skrzynia nie silnik.
-
Tylna wycieraczka nie chce się wyłączyć
Pewnie przekaźnik skoro nie manetka. Przy okazji znalazłem taki temat może znajdziesz tam coś więcej
-
Kompresja w Audi A4 B6 1.8T
Tak, zawory mają być całkowicie szczelne. Z tym czy warto to ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Na pewno będzie ciężko kupić używkę w dobrym stanie a jeszcze trudniej to zweryfikować przed zakupem. Kapitalny remont głowicy pewnie wyjdzie ponad 1000zł albo w okolicy tej kwoty a spokój będziesz miał na bardzo długo jak nie na zawsze
-
Czy ktos w przedlift sedan posiada zderzak polift sline
Jak ktoś ma to tutaj znajdziesz https://a4-klub.pl/forum/76-audi-a4s4rs4-b8/ chyba, że słaby jesteś.
-
Drgania karoserii przy 140km/h
Mogą to być nowe opony(jakaś wada od nowości), stare felgi( krzywe, źle wyważone), przeguby, hamulce, łożyska i pewnie jeszcze kilka rzeczy. Jeździj do 130km/h lub powyżej 180km/h i po problemie. A na poważnie poczytaj forum bo naprawdę dużo tematów jest z takimi problemami. I co najważniejsze zaczęło drgać od tak bez powodu czy akurat coś zrobiłeś po czym zaczął występować problem ?