Treść opublikowana przez Sztomel
-
[B6 AVF] Kontrolka ESP i świec żarowych
nie straszcie kolegi hasłami typu "modlenie się itp.", modlić to by się mógł gdyby mu się silnik zatarł w jednej sekundzie podczas wyprzedzania na trzeciego ale nie z takimi objawami, bieńku, podepnij Vaga i odczytaj błedy ze sterownika zanim cokolwiek zrobisz z autem i zdecydujesz się go od :no:transportować na lawecie np. do serwisu bo szkoda Twoich nerwów i kasy na imbecyli, jak odczytasz błędy (poproś jakiegoś kolegę z forum z Twojej okolicy z vagiem o pomoc) jeśli sami sobie nie poradzicie o podpowiedź co dalej robić. Bez paniki, 3m się !
-
[B5 1Z] Obecność oleju od strony zimnej turbiny i kopci na NIEBIESKO
olej z odmy Mariuszu, turbiną się nie przejmuj bo to nie jej wina, z odmy zawsze trochę oleju dostaje się do dolotu czyli na wirnik strony zimnej turbiny, intercoolera (tam się go zbiera najwięcej) i kolektora ssącego (u niektórych pojawiają się wycieki z obudowy zaworu EGR i klapy gaszącej) - zużycie oleju u Ciebie jest w normie (choć ja nie muszę robić dolewek i nie mam praktycznie żadnych ubytków oleju od wymiany do wymiany - mimo drobnych wycieków z odmy - śladowe ilości).
-
[B5 AFN] Notlauf - prośba o wyjaśnienie wątpliwości
opłaca się, bo koszt to własna robocizna (jeśli robisz to sam) tylko pod warunkiem, że zrobisz fajną polerkę pierścienia i łopatek po wcześniejszym potraktowaniu ich papierem ściernym - będzie polerka to dłużej pochodzi bo sadza nie będzie się tak łatwo osadzać.
-
[2,5TDI B6] Problem z niedziałającym cylindrem
pomiar kompresji może nie zweryfikować przyczyny, zamień miejscami wtryski z tym cylindrem, który nie pali i się dowiesz czy wina leży po stronie wtrysku - raczej to właśnie obstawiam.
-
[B5 AFN] Notlauf - prośba o wyjaśnienie wątpliwości
Requan proponuję zakup fejsu http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=103, zrobienie logów dynamicznych wg. instrukcji w FAQ diagnostyki i dopiero wtedy można coś oceniać na ich podstawie a nie takie pieprzenie na co babka wróżyła.
-
[B5 AFN] Zbiorniczek podciśnienia
najczęściej luzuje się króciec wychodzący z pompy podciśnienia i tam radzę zajrzeć, zbiornik podciśnienia nie ma się jak uszkodzić - chyba, że autem przybiłeś gdzieś dzwona : gdzieś to było (nawet z fotkami na forum.tdi-tuning.pl ale nie mogę znaleźć)
-
[B6 AWX] Czy wymieniać EGR (jest zaślepiony) ?
piszesz o tym zdziercy z okolic Rydułtów, Czernicy, odpuść sobie, kiedyś do niego jeździłem ale dałem sobie spokój jak mi na zimę zaproponował nakładanie antykorozji w ocynkowanym nadwoziu, ten palant jak do niego przyjechałem z jedną usterką to nawet nie spojrzał na to co się dzieje przy silniku, naciągał mi pasek wielorowkowy a nawet nie spojrzał, że mocowanie podzespołów nim napędzanych jest nieosiowe i nadal będzie mi spadał - stanowczo odradzam. Jeśli jesteś z Żor to masz fachowca pod nosem tylko na chwilę obecną nie jestem Ci w stanie podać adresu, kumpli muszę popytać to podam.
-
[B5 AVG] Brak mocy, tryb awaryjny, lista błędów
zanim zdecydujesz się na regenerację turbiny to musisz wykluczyć czy olej do dolotu nie dostaje się z odmy silnika, w tym celu zdejmij karbowaną rurę powietrzną idącą od filtra powietrza do turbiny i sprawdź czy w niej są ślady oleju
-
[B6 AWX] Czy wymieniać EGR (jest zaślepiony) ?
wężyk zaślep wkręcając w niego śrubę.
-
[ALL] Zasilacz czy przetwornica napięcia - co wybrać ?
Denerwujące jest posługiwanie się przy diagnostyce samochodu laptopem zasilanym jego własnym akumulatorem bo ogranicza on czas jego pracy do zaledwie 45 minut. Zastanawiam się nad zakupem zasilacza podłączanego do gniazda zapalniczki lub przetwornicy napięcia, osobiście skłaniałbym się ku zasilaczu ale wyczytałem w necie, że w ich przypadku istnieje ryzyko zjarania płyty głównej i innych podzespołów laptopa, odnośnie przetwornicy podobno nie jest wskazane przetwarzanie 12 V na 230 V a następnie zasilaczem laptopa jeszcze raz na 19 V, w związku z tym mam pytanie jak Wy rozwiązaliście ten problem u siebie i jakiej marki polecacie zasilacze lub przetwornice, czy miał ktoś z was przypadek uszkodzenia sprzętu zasilanego zasilaczem ?
-
[B5 AVG] Brak mocy, tryb awaryjny, lista błędów
w każdym razie trzeba sprawdzić dolot od wylotu turbiny aż do kolektora ssącego pod kątem nieszczelności, jeśli nieszczelności nie będzie to trzeba demontować z silnika turbinę i zobaczyć jak wygląda wirnik części gorącej i wirnik części zimnej bo możliwe, że zostały zeszlifowane konkretnie przez jakieś elementy, które mogły się dostać do turbiny np. przez nieszczelną obudowę filtra powietrza lub z głowicy do wydechu - dla przykładu : http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=3887&highlight=wydmuchany wszystko zależy na jaki kolor kopci - jeśli czarne spaliny to jest to efektem braku powietrza turbodoładowanego w procesie spalania ropki a jeśli niebieski to łyka olej i wtedy istnieje możliwość, że uszczelnienia wałka turbiny zaczynają przepuszczać w nadmiarze.
-
[B6 AWX] Jaki system operacyjny pod VAG'a ?
to i ja odpowiem, że próbowałem grzebać w pomocy Windows'a odnośnie "app" ale słaby ze mnie znawca informatyki i nic to nie pomogło (pewnie robiłem nie tak jak trzeba) ale właśnie - uruchamianie jako administrator i wreszcie hula jak trzeba. Dzięki za nakierowanie na rozwiązanie problemu
-
[B6 AWX] Jaki system operacyjny pod VAG'a ?
dzięki koledzy za zainteresowanie, sprawdzę te opcje co podaliście i zobaczę jak będzie; z drugiej jednak strony (jak pisałem wcześniej) cały czas pracuję jako administrator na kompie a nie użytkownik więc co do tej opcji mam raczej wątpliwości, że zadziała ale co do "app crash" to faktycznie miałem dane w szczegółach błędu i chyba jednak tutaj będzie "pies pogrzebany", dam znać co pomogło jak się z tym uporam. Pozdro.
-
[B6 AWX] Jaki system operacyjny pod VAG'a ?
krew mnie zaleje z tym USB KKL Viakena - mam to samo co kolega Marcin9680, dokładnie tylko raz się udało połączyć i odczytać błędy a potem kicha "program VAG-COM przestał działać..." mam Vistę i Golfa z rocznika '99, wersja vaga 311.2 N, sprawdzałem i ustawiłem prawidłowo port (działa tylko na COM3) w Menedżerze urządzeń, sterowniki są poprawne, komunikat jest że program działa prawidłowo, oczywiście wszystko z poziomu administratora; przeszukując forum Viakena i inne nie znalazłem żadnego rozwiązania tego problemu gdzie wyskakuje rónież komunikat : "Fast-Synch Compatible: NO" i d*pa blada.
-
[B5 AHU] Jak sprawdzić vacum pompę ?
na początek opisz jak się zachowuje pedał hamulca podczas hamowania a wtedy będzie wiadomo czy to wina podciśnienia czy czegoś innego.
-
[ALL B7] Wymiana PD - co jest potrzebne i gdzie to dobrze zrobić (Kraków)
nie jest to BLB ale ogólne zasady są niezmienne : http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=161&start=0 wtryskiwacze trzeba kodować ale w systemach CR.
-
[B5 AFN] Sprostowanie Skrzynia diesela APL a DHL
skrzynie mają te same identyczne przełożenia na każdym biegu ale jest jedna zasadnicza różnica w przełożeniu przekładni głównej, tu masz dane skrzyń do porównania : http://www.dieselschrauber.de/GKB.html gdzieś w necie powinieneś znaleźć kalkulator do obliczania prędkości uzyskiwanych na każdym z przełożeń po wpisaniu tych wartości i będziesz wiedział co da podmianka APL na DHL.[br]Dopisany: 03 Marzec 2009, 23:35_________________________________________________o coś w tym stylu : http://www.unixnerd.demon.co.uk/revs.html lub taki : http://www.m-forum.de/kalkulator/getriebe/index.html
-
[B5 AFN] Problemy z turbiną
proszę nie mylić zaworu EGR z elektrozaworem N18 sterującym pracą zaworu EGR bo to dwa różne elementy przy silniku :
-
[INNE] Brak mocy po wymianie silnika - brak błędów
conajmniej dziwne zjawisko, że sterownik nie zapisał żadnego błędu, przynajmniej objawy falowania obrotów na zimnym silniku mogą sugerować błędny sygnał z czujnika G62, a problemy z odpaleniem na uwalony czujnik G40 lub brak z nim połączenia, silnik przynajmniej był podmieniony na taki o identycznym oznaczeniu jak poprzedni ?
-
[B5 AHH] Wyciek paliwa spod uszczelki pompy wtryskowej
czyli cieknie z uszczelki pod nastawnikiem, po wymienie trzeba skorygować dawkę paliwa pukając w nastawnik naprzemian od strony koła pasowego pompy i od strony przewodów ciśnieniowych a wartość odczytywać Vagiem.[br]Dopisany: 03 Marzec 2009, 22:41_________________________________________________tu masz videoporadę ustawiania dawki na pompie :
-
[B5 AKN] Ogromny wyciek
mechanik i nie potrafi zlokalizować wycieku - uszczelni go całego - co ma go zamiar zalać żywicą epoksydową ? radzę Ci pilnie poinformować tego mechanika aby nie dotykał łapami tego samochodu.
-
[B5 AHH] Wyciek paliwa spod uszczelki pompy wtryskowej
napisz najpierw co to jest ta Twoja "kapa" albo wklej fotkę pompy i zaznacz skąd cieknie a dopiero coś więcej powiemy.
-
[ALL B5] Jaki jest zamek - elektryczny czy pneumatyczny ?
masz pneumatyka, łatwo to poznać bo przy sterowaniu elektrycznym rygiel zamka wybija w tej samej chwili co przekręcenie kluczyka we wkładce zamka drzwi a przy pneumatyku jest chwila zwłoki.
-
[B5 AFN] Turbina po regeneracji - brak doładowania
teraz dopiero doczytałem he he.
-
[B5 AFN] Korek zbiorniczka wyrównawczego sam się odkręca
ale rodzaj silnika nie ma żadnego wpływu na samoodkręcanie się korka, nie ma przecież układów podciśnieniowych