Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sztomel

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Sztomel

  1. No więc nie masz powodów do niepokoju, będzie hulał jak należy, kodowanie czyli Soft. Coding oznacza, że dotyczyło ono skrzyni biegów manualnej.
  2. z innego tematu kolegi wynika, że tak bo ktoś je łomem montował i czuć nieszczelność więc po usunięciu nieszczelności zobaczym co będzie dalej.
  3. grupa 008 i 003 zależy od wartości ciśnienia doładowania turbo, sterownik pokazuje jakiś błąd związany z ciśnieniem doładowania np. 17958 ?
  4. odkręca się tylko jarzma trzymające wtryski do głowicy a same wtryski wyjmuje się specjalnym ściągaczem lub poprostu wyjmuje ciągnąc do góry jeśli nie są przypieczone.
  5. zasada jest taka aby nie zwiększać silnikowi obrotów na biegu jałowym do takich wartości gdyż wtedy hydraulika sterowania zaworami ma tendencję do powodowania podwieszania się zaworów. Zaślepiony zawór EGR nie ma wpływu na takie zachowanie silnika, tak samo zabrudzony nastawnik pompy wtryskowej powoduje szarpanie ale raczej w pełnym zakresie obrotów a nie przy tak wysokich wartościach. Jedna rada - nie kręć tak wysoko na obrotach tego silnika.
  6. tak, to jest prawidłowy objaw, w trybie BS zawsze mruga ta kontrolka.[br]Dopisany: 20 Kwiecień 2010, 23:43_________________________________________________ Niestety w tym temacie musiałby się wypowiedzieć ktoś dysponujący ETKĄ gdyż można wtedy łatwo sprawdzić czy ten nowy sterownik jest również zamiennikiem dla Twojego silnika czy występował tylko przy innym silniku a jeśli tak to jakim, mogą być różnice w pinach w zależności od rodzaju instalacji elektrycznej ale skoro sterownik nie zgłasza żadnych błędów więc pewnie będzie OK.
  7. jest taki problem, że przy niedomykającym się zaworze EGR dym z wydechu ma raczej kolor ciemnoszary lub czarny ale jeśli dymi na biało to objaw taki może dawać przymykająca się/przycinająca klapa gasząca a biały dym jest efektem nieprzepalonego do końca paliwa i zapach niespalonej ropy jest wtedy wyczuwalny z wydechu. W każdym razie z pewnością czyszczenie wnętrza obudowy zaworu EGR i klapy gaszącej powinno załatwić sprawę.
  8. No to teraz już wiem co jest grane, grucha przerdzewiała i to jest częsty przypadek w silnikach, w których grucha montowana jest w dół turbosprężarki.
  9. Owszem błąd związany jest z zastosowaniem nieoryginalnej poduchy silnika a jeśli chodzi o logi to w to teraz jest dobrze przy czym zaślepienie EGR nie powinno mieć żadnego ujemnego wpływu na pracę silnika AVF jeśli sterownik nie wchodzi w tryb pracy awaryjnej z powodu jego zaslepienia a ztego co wiem to sterowniki tych silników nie wchodzą w tryb awaryjny i nie zgłaszają błędu braku aktywności EGR.
  10. wymienisz gruchę to i wskazania przepływki w grupie 008 i EGR w grupie 003 ulegną od razu zmianie na prawidłowe. Swoją drogą jak mogło dojść do uszkodzenia gruchy w AFN-ie ? Przecież tam grucha jest u góry turbosprężarki a nie od dołu.
  11. przy takim błędzie silnik w trakcie jazdy gaśnie lub nie można go uruchomić a dodatkowo objawia się to brakiem zapalenia i zgaśnięcia kontrolki świec żarowych podczas nieudanej próby uruchomienia silnika, przyczyną najczęściej jest niekontaktujący przekaźnik z numerem 109 na jego obudowie. Wyjmij przekaźnik i pilniczkiem lub papierem ściernym oczyść dokładnie jego nóżki a jeśli to nie pomoże to zdejmij z niego plastikową obudowę i lutownicą popraw w nim luty na jego płytce drukowanej - problem ustąpi.
  12. W żadnym wypadku nie daj mu regulować długości sztangi zmiennej geometrii przy turbinie bo rozreguluje ją całkowicie a przyczyny i tak się nie pozbędzie w ten sposób. Proponuję zmienić tego mechanika jak jego podejście jest takie by nie usuwać przyczyny przeładowania tylko ją zmniejszać poprzez wydłużanie sztangi siłownika podciśnieniowego. Do niczego dobrego ten zabieg nie doprowadzi.
  13. jeśli sterownik silnika nie zapisał żadnego błędu (co mnie bardzo dziwi przy takiej wartości doładowania) to w pierwszej kolejności sprawdź czy masz podpięte dobrze wszystkie węże i rury dolotu począwszy od turbo do kolektora ssącego, przecież to auto pewnie pełza zamiast jeździć, ma kompletne niedoładowanie, przepływka w tej sytuacji ogranicza maksymalnie dawkę paliwa o EGR już nie wspomnę a wszystko to z powodu niedoładowania turbo. Sprawdź też czy nie odpiął się lub nie jest pęknięty któryś z wężyków podciśnienia w całym układzie a nie tylko ten idący od N75 do gruchy przy turbo.
  14. Sztomel odpowiedział(a) na badboy99 temat w Audi A4 B5
    wg opisu tak.
  15. zrób w takim razie log grupy 003 w trybie Basic Settings czyli nastawy podstawowe to sprawdzimy czy nie masz czasem odłączonego programowo zaworu EGR - wtedy też praca silnika jest twardsza a przynajmniej wykluczymy jeszcze tę ewentualność.
  16. Logi statyczne są OK, poczekamy na dynamiczne.
  17. masz nieszczelność gumowego okrągłego oringu uszczelniającego głowicę tłokorozdzielacza przy korpusie pompy wtryskowej, jego wymiana jest dość skomplikowana więc zalecam udać się z tym do pompiarza, widoczny kabelek idzie do elektrozaworu N108, który reguluje kątem wyprzedzenia wtrysku w zależności od prędkości obrotowej wału silnika na podstawie sygnału otrzymywanego z czujnika G80 czyli tego umieszczonego na wtryskiwaczu trzeciego cylindra silnika. W linku na fotce widać ten czarny gumowy oring na głowicy tłokorozdzielacza : http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0959670a9b432926
  18. Sztomel odpowiedział(a) na damian81Z temat w 1.9TDI
    a zapala się kontrolka ładowania akumulatora ?
  19. Nie masz pompy VP44 (jest ona z osobnym sterownikiem montowanym bezpośrednio na niej), Ty masz pompę VP37 i jak najbardziej możesz spróbować podpiąć zasilanie z + akumulatora bezpośrednio na elektrozawór N109 na pompie wtryskowej (zwłaszcza jeśli podczas nieudanych prób uruchomienia silnika nie zapala się nawet na moment kontrolka świec żarowych - jest to uszkodzenie głównego przekaźnika zasilającego zestyk "30").
  20. na wtryskiwaczu trzeciego cylindra.
  21. jeśli dźwignia zmiennej geometrii na turbinie chodzi swobodnie w pełnym zakresie a sztanga ma opory przy wsuwaniu i wysuwaniu z gruchy to znakiem tego nikt tego nie sprawdził a wtedy w środku grucha będzie zardzewiała i będzie blokować ruch sztangi - to już nie świadczy dobrze o regeneracji a raczej o tym kto ją robił. Możliwe też, że ktoś źle ustawił pierścień sterujący dźwigienkami łopatek zmiennej geometrii podczas składania turbo.
  22. bo te świece podgrzewające płyn chłodzący były tylko w samochodach przeznaczonych na rynki krajów o zimnym klimacie, jeśli samochód był sprzedawany w salonach na terenie Hiszpani, Włoch itp to podgrzewacza fabrycznie w tych silnikach nie montowano.
  23. sonda lambda wykryła zbyt duży poziom tlenków azotu i przy tym nieaktywny zawór EGR, pewnie albo EGR ma usterkę albo został niefortunnie przez kogoś zaślepiony i powoduje tryb awaryjny, nie podałeś kodu silnika więc nie wiem czy EGR jest sterowany elektrycznie czy podciśnieniowo ale raczej będzie sterowany elektrycznie więc jeśli EGR nie został umyślnie zaślepiony to z pewnością wywaliłoby również niesprawność sterownika EGR, trzeba wykonać log dynamiczny i statyczny grupy 003 i wyjdzie jakie są wskazania EGR.
  24. z logu wynika, że turbo chyba nie przeszło regeneracji a nawet zwykłego czyszczenia, jeśli było oddane kompletne wraz z siłownikiem podciśnieniowym to nawet nie zostało sprawdzone ani rozebrane. Chyba, że znajomy pochrzanił wężyki podciśnieniowe i powpinał je do elektrozaworu N75 odwrotnie - wtedy przy sprawnie działającej zmiennej geometrii i siłowniku podciśnieniowym ciągle będzie pokazywać przeładowanie tak jak na logu 011.
  25. moja wiedza z braku doświadczenia w grzebaniu w sterownikach już tego nie ogarnia.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.