Treść opublikowana przez staniek
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Pod tą tarczę którą masz nic innego p&p nie ma. Q5 jest w uja brzydki, ale za to lekki.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Co do linek to mądrzejsi muszą Ci podpowiedzieć bo osobiście nie mam i nie miałem 330 na tyle. Prawdopodobnie będą za krótkie. Możesz podpytać @afroo. On min ma taki set w swojej b7.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Sprężyna pewnie będzie ocierać (piszę o zestawie na zacisku S4), trzeba dać sprężynę od zacisku pod 288 i będzie spoko.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Z tymi toczonymi śrubami to nie precyzyjnie napisałem, trzeba by zrobić szpilki tak jak piszesz. Ktoś pisał,że można użyć helicoil do naprawy uszkodzonych gwintów i też się to sprawdza. Ja bym rozwiercił zwrotnicę pod śrubę M12
-
B6 DIVISION
Chyba normalnie bez udziwnień 225/40
-
B6 DIVISION
Osłona jest mocowana i do pasa i do zderzaka, chyba w sześciu punktach z przodu. Po trzy do zderzaka i pasa.
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Klasy wagowe dla 1BE i 1BV są takie same, jedynie amorki są inne.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Od a6 c6 pasuje jarzmo i chyba od S4 b8, tu i tu od hebla 330. Tyle,że tam są śruby M12 i trzeba rozwiercić zwrotnicę, albo kombinować z toczonymi śrubami
-
B6 wydech FWD AWD
Nie lepiej dospawać końcówki à la S4 do tego wydechu który masz na aucie. W 1,9 i tak nie uzyskasz dobrego/ lepszego brzmienia dzięki końcowym tłumikom od S4, klekot to klekot
-
Obniżenie przodu w Audi A4 B6 talerzykami sprężyn od A4 B5
Odwołuję to co napisałem wcześniej. Talerzyki od b5 pasują jednak na amorki kayaby. Wcześniej założyłem talerzyk na amorek, kilka razy stuknąłem trzonkiem młotka, talerzyk nie chciał wejść i uznałem, że nie wejdzie. Dziś była druga próba, wyczyściłem talerzyk i amorek, posmarowałem lekko, no i jak się popieści to się zmieści Reasumując wchodzą sporo ciężej od oryginałów i to mnie na początku zmyliło. Według moich pomiarów talerzyki od b5 na amorku kayaby dadzą niewiele ponad 10 mm obniżenia.
-
Obniżenie przodu w Audi A4 B6 talerzykami sprężyn od A4 B5
Odpowiedź późna, ale może komuś się przyda. Z ciekawości sprawdziłem i jest tak jak piszesz. Amorek poniżej talerzyka ma za dużą średnicę i talerzyk nie schodzi tak nisko jak powinien. Edit: talerzyki jednak pasują, wyjaśnienie kilka postów niżej.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
60mm powinno być.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Jeśli założysz alu zwrotnice to do wymiany będziesz miał wahacze dolne proste i w gratisie dostaniesz te gówniane odelżane piasty,które lubią się giąć / wichrować,i które pewnie wcześniej czy później będziesz musiał wymienić. wysokość tarczy tu i tu jest taka sama 46,5
-
[ALL TDI] Oil catch tank - zakładać czy nie ???
Jakieś 200 mililitrów oleju poszło (tyle musiałem dolać) chyba głównie w wydech na odcinku 2 kilometrów. Najgorszy scenariusz to byłyby uszczelniacze na wale Jeśli o mnie chodzi to niezczaiłem od razu, że to zmarznięta odma. Myślę sobie turbo, bo dymi jak cholera. Najpierw smutek, później, w myśl zasady "dzwon podstawą tuningu", prawie zadowolenie bo w końcu coś z tą mizerną mocą zrobię, no i finał taki, że tjuningów narazie nie będzie
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
wszystko pasi, sprężyny są identyczne
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Oznaczenia barwne najlepiej porównać, ale ogólnie cabrio jest ciężkie i zazwyczaj z tyłu ma sprężyny takie jak w avancie/avancie quattro.
-
[ALL TDI] Oil catch tank - zakładać czy nie ???
Potwierdzam,że w separatorze zbierają się naprawdę niewielkie ilości oleju zmieszanego z wodą i spokojnie można "żyć" bez niego. Potwierdzam też,że przy dużych mrozach łatwo o jego zamarznięcie, czego dziś doświadczyłem Wydawało mi się,że naprawdę fajnie to porzeźbiłem i niema możliwości żeby zamarzło, ale przy tak niskich temperaturach skrapla się tam naprawdę sporo pary wodnej. Separator już wywaliłem i raczej nie będę do niego wracał. Mam nadzieję jedynie,że uszczelniacze przetrwały, przejechałem niewielki odcinek z niewielkimi obrotami, ale chmurka z wydechu była spora
-
[B6 AVF] Rezonans wydechu, Dziwne przerwanie...
Ja ciągle mam złomka jak buczał tak buczy. Będę jeszcze działał w temacie, ale to bliżej lata. Muszę wymienić wałek, wywalę najprawdopodobniej kata, i jeśli dalej będzie buczał to założę ponownie jakiś środkowy,ale na pojedynczej rurze zaraz za łapą skrzyni biegów. Tak naprawdę to buczenie to największa wada tego samochodu Śledząc temat dochodzę do wniosku,że problem raczej dotyczy posiadaczy 1,9 tdi w quattro. A jeśli tak jest to przyczyną musi być wydech. Wstaw jakieś info czy się coś poprawiło po wymianie wydechu na ten od 2,0 tdi?
-
A4 B6 quattro środkowy tłumik
Też mam wywalony środkowy i według mnie jest ciut głośniej na postoju na obrotach jałowych. W moim środkowym nie było już grama wypełnienia, a chyba powinno coś tam byc?
-
Felga 17 8j 5x112 et 35
Nic nie będzie ocierać, miałem w byłej B5 quattro felgi o takich parametrach jak pytasz (8j et35 17 cali) z opona 225/45
-
Felga 17 8j 5x112 et 35
Będzie pasowała. Dla mnie osobiście przód jest troszkę wypchnięty, ale ujdzie.
-
B6 DIVISION
Byłem, sprawdziłem w rękach,bo wały mam luzem. Łapiąc za jedną część przed podporą, a za drugą za podporą i kręcąc w przeciwnych kierunkach nie ma na tych dwóch wałach,które sprawdzałem, żadnego luzu. Jeśli masz luz to jest coś na rzeczy, obejrzyj dokładnie ten krzyżak, powinien chyba nawet lekko stukać przy takim luzie.
-
B6 DIVISION
Krzyżak tam jest, może na nim jest luz? Nie chce mi się wchodzić pod grata i sprawdzać, ale leżą mi gdzieś dwa wały to jak będę pamiętał zerknę i napiszę czy jest na nich luz.
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Przy 17tu calach lepiej wizualnie będzie na prokicie, chyba, że to jedynie okres przejściowy i później planujesz większe koło, to sportline będą oki. Forumowicz @Blachu z tego co pamiętam ma B8 + sportline. Mam B8 i prokit + przedni stabi 1BE, tylny 22mm rs4 i na ujowych wiejskich (i nie tylko) drogach, jest mocno słabo. Na dobrej drodze wiadomo śmiga się na tym zestawie super Taka jest moja subiektywna ocena.
-
[A4 BLB] Gokart w Avancie 260KM/500Nm [DTM, gwint Vogtland, BBS 19”, heble S4, custom wydech SLG]
Tak na "chłopski rozum" to wspomagają wentylację komory silnika. Nawet kształt mają taki sam jak w motorsporcie min.